Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent számotokra magyarna...

Mit jelent számotokra magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Nekem semmit. Egyrészt a származásomat fontosabbnak tartom mint azt, hogy ide születtem. Másrészt a magyarok úgy nagy általánosságban előítéletesek már akkor is, ha meghallanak egy nem magyar vezetéknevet. Köszönöm, de ebből én nem kérek.
2014. szept. 3. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Engem büszkeséggel tölt el

Igen a magyar az előítéletes nem te

köszönöm a vita gerjesztő felesleges kérdésedet, azt hiszem egy próbálkozás után kitalálnám a "származásodat"

2014. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

Csók a rasszista fejedre

"Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést."

2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem ragozom túl de nem is söpröm asztal alá. Tudom, hogy magyar vagyok és őrzöm is ezt ahogy tudom. Ahol élek ott nincs sok magyar igy amit teszek azt nem en hanem a magyar teszi. Ezzel nem magamat hanem az országot is képviselem. Ezért próbálok ennek is megfelelni.
2014. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Te beszélsz előítéletességről?Olvasd már el, hogy mit írtál.
2014. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Ide születtem, ezt osztották. Magyar vagyok, mert valaminek lenni kell, hát nekem pont ez jutott.


Egyébként szerencsésnek tartom magam, mert szeretek magyarnak lenni. Már az is szerencsés, hogy ezáltal a világ gazdagabb, biztonságosabb részén élhetek, de tetszik a szép tájunk, a történelmünk, az abból eredő sokszor küzdelmes, sokszor teljesen idióta, de mégis szeretnivaló társadalmunk, és még rengeteg minden.


Egyébként azt gondolom, hogy teljesen mindegy, hova születik az ember, a lényeg, hogy minél jobban ismerje és szeresse a hazáját. Ha ez nem megy, ma már arra is megvan a lehetőség, hogy másik hazát válasszon magának, de akkor azt kell mélyen megismerni és megszeretni. Így lesz valahol otthon a világban, és nem csak egy kozmopolita hontalan, senkiházi. Aki a saját hazáját nem szereti - az a másét sem fogja tudni tisztelni.

2014. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Sok adót fizetni és nézni ahogy elmutyizzák azt.
2014. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem az előítéletességet, más országokban sokkal előítéletesebbek (akkor is, ha a képedbe mosolyognak!).


De a kérdésre válaszolva: büszke vagyok rá természetesen, a kultúránkra, tudósainkra, meg mindenre ami hozzátartozik. Viszont nem nézek le senki csak azért mert nem magyar...

2014. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A válaszban leírtam a saját véleményemet, mi a gond? A kérdés adott, arra vagyok kíváncsi más hogy van ezzel. Egyébként német származású vagyok, ha már annyira tudni akarod.
2014. szept. 3. 09:56
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Én is büszke vagyok rá, a nyelvünkre, kultúránkra, származásunkra.


Pontosan milyen előítéletesség?:D


Én még nem hallottam, hogy előítéletes lenne valaki egy Kazinsky ,Jovovich vagy Reiter, Müller név hallatán.


De a Lákátos, Rézműves...stb azért már más kategória.

2014. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Elvégre demokráciában élünk nem igaz? Mindenki azt mond, azt hisz, azt ír amit akar. Nekem senki nem fogja megmondani mit csináljak és, hogy mennyire érezzem magam magyarnak.
2014. szept. 3. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!