Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent számotokra magyarna...

Mit jelent számotokra magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Nekem semmit. Egyrészt a származásomat fontosabbnak tartom mint azt, hogy ide születtem. Másrészt a magyarok úgy nagy általánosságban előítéletesek már akkor is, ha meghallanak egy nem magyar vezetéknevet. Köszönöm, de ebből én nem kérek.
2014. szept. 3. 09:37
1 2
 11/20 Trafó1 ***** válasza:
42%
Akkor menj vissza németekhez, igaz ott cigánynak fognak tartani.
2014. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
11%

Számomra semmit nem jelenet.

Nem összetartó, nem előre haladó, folyton csak siránkozó nép a magyar.

Időnként sajnálom, hogy ide születtem, hogy magyarnak születtem. De hát ez van. Ezt a lapot osztotta a gép.

2014. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
0%
* -e
2014. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Mit jelent számomra?Gondot.

Az egy helyben toporgás, a haladásra való képtelenség, a nagy többségnek örökös csóróság (hol ez nincs, hol az nincs, hol az nem halad).Néhány meg él a többit leszarva, mint Marci hevesen.A morál úgy összességében a béka feneke alatt van.Sajnos ez az egész gáz...

2014. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%

Elvileg magyar vagyok, gyakorlatilag nem vallom magam annak, tehát semmit nem jelent nekem ,,magyarnak lenni". Inkább vagyok hontalan, mint ,,magyar".

Mondjuk alapjáratban is a nemzetek elve ellen vagyok.

2014. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Én szeretek magyar lenni, szeretem Magyarországot az összes negatív tényezőjével együtt. Nem verem nagy dobra, még kokárdát sem tűzök március 15. - én, nem "magyarkodom" - bár gyűlölöm ez a szót. De nagyon büszke vagyok pl. ha egy sporteseményen a magyarok jól szerepelnek, szeretem a történelmet, a magyar irodalmat. Sokat vagyok külföldön, ennek ellenére - vagy talán éppen ezért - fontos számomra a hazám, csak itt érzem magam otthon. Nincs ebben semmi nagy dolog, l. szeretek minden gyereket, de a sajátomat azért mégis a legjobban. Hazafinak lenni önmagában semmilyen kirekesztést nem jelent, bár sokan próbálják így beállítani.


A magyar nép persze nem előítéletes, ezt egész történelme igazolja, ha így lenne, nem lenne annyi - az én nagyfateromnak is még német neve volt - idegen eredetű nevet viselő honfitársunk.


Akinek meg nem tetszik, mehet, ma már nyitva vannak a határok.

2014. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés, ahol tutira vettem, hogy alapból minden kommentelőt lepontoznak, és láááám: tényleg! :))


Estére egyetlen komment sem lesz 50% felett, meglátjátok. :)


Ezért vagyunk szarban, mert alapjáraton ebben kéne egységesnek lenni. Meg kell hagyni, a megosztók tökéletes munkát végeztek.

2014. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Lehetne rosszabb is meg jobb is, ide sikerült megszületnem. Maga a lakosság szerintem rendben van nagyjából, úgy mint ország igen silányan teljesítünk.
2014. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

Én egy korlátként gondolok rá.

Például a nyelv a szépségétől függetlenül (az szubjektív), csak a funkciójára koncentrálva. Az Indoeurópai nyelvcsalád nyelveit több mint hárommilliárd ember beszéli a világon, ennek a negyede-ötöde a germán ág. Mivel rokonnyelvek, viszonylag könnyen tanulnak meg egymás nyelvén. Ehhez képest a Finn-ugor szűk 25 millió beszélővel, aminek az ugor ágával a magyart nem számítva egy vidéki várost nem lehet megtölteni.


Ez után jönnek a mentalitásbeli és egyéb kulturális különbségek és csak ez után az ország politikai kabaréja és gazdasági hanyatlása.

2014. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy mit jelent számomra magyarnak lenni? Szégyent!
2014. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!