Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarnak lenni jó?

Szerintetek Magyarnak lenni jó?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2014. márc. 22. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg igen, és nagyon hálás vagyok, hogy magyar vagyok, büszke vagyok rá, a felmenőim sokat tettek ezért a hazáért, és ez jó érzéssel tölt el.


És neked miért nem jó?


Szebb jövőt!

2014. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
"Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!"
2014. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

'buszke vagyok ra' - nyilvan, sokat tettel erte, hogy ide szuless, buszke is lehetsz ra...


a kerdesre: magyarnak lenni kb. ugyanolyan mint barmilyen masnak, maximum Magyarorszagon elni nem feltetlenul a legjobb az elerheto helyek kozul.

2014. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy jó. :)
2014. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 viktorvarga ***** válasza:
31%
Aki kimenekült gazdagabb államokba,azoknak lehet jó.
2014. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Akik azt mondják, hogy "biztos sokat tettél érte", azok nem értik meg a kérdés lényegét. Azzal is vitatkoznék, hogy nem igazán büszkeség az az érzés, amit érzel, mikor azt mondod büszke vagy arra, hogy magyar vagy.


Nekem nem számít semmit, hogy magyar vagyok-e vagy nem. Régebben még hungarista is voltam, de kiábrándultam. Főleg azok miatt, akik nagyobb hangon mondják, hogy büszke magyarok. Illetve a történelmünk miatt. Nézz csak rajta végig.


Szerintem ez az egész túl van misztifikálva, egy ugyanolyan világpolitikailag jelentéktelen nép vagyunk, mint az összes többi Németországtól nyugatra, Oroszország határáig. Nyilván minden népnek vannak fiai, akik büszke ezek meg büszke azok, és ápolják a nemzeti kitudja mijüket, és mindegyiknek a saját nemzete a legfontosabb. Ha a büszke magyarok, vagy szlovákok, vagy románok objektíven tekintenének az egészre, látnák, hogy semmi különbség nincsen, amire egyik büszkébb lehetne, mint a másik.


Nem vagyok büszke arra, hogy magyar vagyok. Nagy Lajosra vagyok büszke, a Hunyadiakra, Széchenyire, Görgeyre és Deákra. Persze hogy ők honnan jöttek és miért tették amit tettek, annak megint nem sok magyar vonatkozása van (pl. a magyar németes műveltségű értelmiség, vagy Széchenyi, aki nem is magyarok közt nevelkedett), de ez olyan részlet, ami felett rendszeresen elsiklanak. Mindennek ellenére, rájuk, mint egyéni emberekre büszke vagyok. Nem azért, mert magyarok, és nem azért, mert én is az vagyok. Hanem a tetteik miatt.

2014. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
196 ország van a világon, nálunk jobb országból kb 30 van. Kb 5 milliárd ember él ezerszer rosszabb életet mint mi (abba hogy mégis elégedettebbek most ne menjünk bele) A döntést rád bízom, de én maradnék annál hogy nagyon is jó.
2014. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésben indokolatlanul írtad nagy m-mel a magyart.


Jó, de vannak jobb nemzetek is.

2014. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem csak a pénz és a jó lét számít.

Ha megnézitek az igaz (!) történelmünket - ajánlom a Hagyaték c. sorozatot - Ti is büszkék lesztek rá szerintem. És hiszem, hogy a magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez!:)

2014. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Itt Erdélyben például nem feltétlenül, ezért van az, hogy már néhányan feladták magyarságukat, és románnak álltak. Gondolom, hogy se Szerbiában, sem Szlovákiában nem jó magyarnak lenni. Ettől függetlenül sokunknak eszünkbe sem jut románnak/szerbnek/szlováknak állni.

Ha létezne reinkarnáció, én Erdélyben szeretnék reinkarnálódni, magyarként.

2014. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!