Miért ódzkodnak annyira a felsőfokú továbbtanulástól a középfokkal dolgozó magyarok?
Én csak azt tudom elmondani amit az ismerőseim mondanak.
-Nagyon sokat kell tanulni.
-Már nagyon sok a diplomás ember Magyarországon.
-Még ha sokat tanulsz is nem biztos,hogy felvesznek.(már 5-6 éve megmondták,hogy sok a diplomás,szóval már személyiség alapján veszik fel az embereket)
-Na meg ugye tudjuk,hogy ha síkhülye vagy de mégis jó a kapcsolatod akkor bárhova felvehetnek.
Talán azért, mert büfészakot bárki eltud végezni viszont semmit se ér el vele (elnézést, ha neked is ilyen vagy és most jobb embernek érzed magad, igazából csak szánalmas vagy), a komolyabb szakokra pedig hatalmas tudás kell, amit nem feltétlen tud mindenki elsajátítatni. Arról nem is beszélve, hogy sokan meg sem engedhetik maguknak a felsőoktatást, államilag pedig nem jutnak be.
Csak egy tipp: A kapitalizmusban(ez nem Magyarországra igaz, itt még a papír fontos) egy papír(diploma) ér kb 500 Ft-ot az anyaga miatt. A tudásod ha megvan, enélkül a papír nélkül is kereshetsz 5000 eurókat, ha mondjuk megtanulsz szabadidődben programozni remek szinten.
első vagyok.
oké lehet,hogy nem kell hozzá hatalmas tudás(amúgy ha mindig tanulsz,akkor semmi sem olyan nehéz)(én pl ott b*sztam el,hogy hetedikben le se sz*rtam a kémiát,ha akkor tanultam volna akkor talán most értenék valamit)
Na szóval a tanáron is múlik a tanítás.Pl nekem 9.ben ritka béna volt az infó tanárom szóval hétvégén kértem segítséget a szomszédomtól.Ez rajtam meg a tanáron is függ...
Nézd, bizonyos szempontból addig jó míg ódzkodnak! Ha ugyanis jelentősen tovább nőne a diplomások száma az csak arra lenne jó, hogy tovább inflálja a diplomák értékét. Ma is rengeteg diplomás dolgozik olyan munkakörben, amihez bőven elég volna a középfokú végzettség!
A "büfészakokkal" meg ne jöjjön nekem senki, egy biológia vagy földrajz vagy környezettan szak mióta lett büfészak? Már csak azért mondom, mert jelenleg ezekkel a végzettségekkel a legnehezebb Magyarországon munkát találni, pedig vannak náluk jóval könnyebbek is, egyszerűen Magyarországon nincs szükség ennyi természettudósra például.
A "fölösleges" közgazdászképzés keretszámait lenyomták, ott meg kialakult egy hiány kezdő gazdasági szakemberekből, de mondhatnám az olyan örökké szapult szakokat is mint a szabad bölcsészet vagy a kommunikáció és médiatudomány, furcsának tűnhet, de az ezeken végzők ma már jobb arányban találnak munkát mint a természettudósok...
Miért? Kik ódzkodnak és rinyálnak?
Szerintem, ha valakit nem érdekel annyira semmilyen tudományterület, hogy továbbtanuljon, akkor alapvetően a diploma arra jó, hogy magasabb kategóriába kerülj, ha a közigazgatásban dolgozol. De még parlamenti képviselő is lehetsz érettségivel.
Nem a diplomatételnek kellene célként lebegnie az emberek előtt, hanem annak, hogy megtalálják azt, amihez értenek – és ez lehet titkárságtól a vízvezeték-szerelésen át a virágkötésig bármi. Persze az nehezíti a helyzetet, hogy manapság az van a levegőben, hogy akinek nincs diplomája, az nem ér annyit. Holott alapból a diploma nem jelenti, hogy valaki intelligensebb, de még sokszor azt sem, hogy egy adott feladatot jobban tud ellátni, mint egy nem diplomás.
Magyarországon egyelőre még rosszul értelmezik azt átlagban az emberek, hogy mi is a diploma és mire jó. Az általános felfogás még mindig az, hogy a diploma a vezető pozíciókhoz kell, ez pedig hatalmas tévedés. A diploma tudást és ismeretet kell hogy adjon, illetve fejlesztenie kell az embert, hogy értsen magához a tanuláshoz, az alkalmazkodáshoz, az új ismeretek elsajátításához.
A hiedelemmel ellentétben Magyarországon igen alacsony a diplomások aránya, jóval több lenne az ideális. Az USA-ban például 30% fölött van a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya. Ott tudásként és nem papírként tekintenek rá. Jó állásod bármikor lehet, aztán el is veszhet, de a tudásod nem fog eltűnni. Ismerek személyesen is asztalosmestert, aki ahogy ideje engedte elment közgáz szakra, mert tudta, hogy az ott megszerzett tudást kamatoztatni tudja majd. De nézzünk egy szimpla vendéglátóst, nem jobb, ha mondjuk van egy germanisztika diplomája és ebből adódóan biztos jól tud majd kommunikálni a német vendégekkel? Abszolút hülyeség azt hinni, hogy a diplomások mind buta naplopók és bárki el tudja végezni a könnyebb szakokat. Még ha utóbbi így is lenne, az sem jelentené, hogy feleslegesen járt az ember főiskolára/egyetemre. Tapasztalatot szerzett, kapcsolatokat kötött, nyitottabb lett új ismeretekre és megtanult tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!