Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kellene történnie, hogy...

Minek kellene történnie, hogy a kommunista agitátorok belássák, hogy eszméjük életképtelen és vérgőzös kísérlet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 20:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező összemossa a kommunizmust a mai baloldallal ami ugyebár nem ugyanaz, mert akkor a jobboldal mind lehetne náci.
2015. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#22:16


Mondtam, hogy nem a mai baloldalt ostorozom, hanem a Munkáspárt agitátorait, azok meg valódi kommunista, szélőbalos egyletet alkotnak.

2015. febr. 6. 22:18
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az biztos, hogy ilyen kérdések láttán a hasukat fogják a röhögéstől!

Te neked ugyanis fogalmad nincs a szocializmusról, ami épp, hogy egy meritokrácia volt, tehát egy olyan államrendszer, amiben a képességei és tudása alapján fizették meg az embert szemben a mostani vadkapitalizmussal, ahol ezek másodlagosak és csak a kapcsolatok meg s.ggnyalás számít.

2015. febr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyébként én hidd el dolgoznék kukásautón is szívesen, csak pillanatnyilag arra sincs igény! Amit a munkaügyi központ fölajánl az közfoglalkoztatás. A szocializmusban talán nekem is jutott volna normális munkahely!


Mondom ezt én munkanélküli vegyész, aki szívesen lenne kukás...

2015. febr. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#23: Pont neked nincsen fogalmad a dolgokról. Tanultam Politológia I. keretében az ideológiákról is, és vizsgáztam jelesre Bihari Mihálynál, így biztos jól tudom, hogy micsoda komenizmus.


A szocializmus közepes-erős államosításával többé-kevésbé ki lehet egyezni, az többé-kevésbé jogos meg ésszerű dolog, mert csak a magánvállalatokra veti magát, de a kommunizmussal nem. A kommunizmus az irigy emberek diktatúrája volt. A néhány elemit végzett, élhetetlen, dologtalan, félanalfabéta, naplopók uralma. A kommunisták nem csak az egyszerű, szegénységből kitörni akaró proletárok mellett szoktak akciózni (helyesen, minden jóérzésű, még a kapitalista is ezt teszi), hanem a lumpenproletárok mellett is, ők előszöretettel használják pozitív dologként a lumpenproletár kifejezést, amikor annak a kifejezésnek csak negatív jelentése van.



Az tetszene neked, hogy mikor egyik ember rendesen végezné a munkáját, a másik pedig egy naplopó senki módjára henyélne ? És egyenlőek lennének, nem? 2 nap múlva a dolgozó ember is belesz"rna. Minek dolgozzunk, az állam úgyis eltart.

2015. febr. 9. 20:19
 26/26 A kérdező kommentje:

#14 - 15


"Az lenne a legjobb,ha csak egyfajta autó lenne,és az környezetkímélő lenne.

Lenne több színben:)Nem mondhatod,hogy nem fejezheted ki az egyéniségedet:D "


Bocsáss meg, de gondok vannak itt a lelkivilágoddal. A mások iránti irigységedet és sikertelenséged levezetését fejezed ki ezzel.


Ahhoz, hogy valaki menőzhessen, ahhoz nem kell Mercedes Benz CLK AMG / BMW Z3-as, elég egy Trabant is. Nálunk a faluban illetve testvéremnél a városban azzal szoktak menőzni a cigók és a lumpenproletárok, hogy lehúzott ablakokkal, az autó rádióját / zenelejátszóját hangosan bömböltetve és kiderolva a Trabantot hajtanak végig a fél városon.


Értelmes ember, aki megengedheti magának a két említett csúcskategóriás autót, nem primitív menőzésre használják fel, hanem gyönyörködésre, vagy megadják a módját annak, ha valami ünnepélyre mennek. Nem lehet egy ünnepélyre egy ezeréves, teljesen közönséges tömegcikkel odamenni.


Én nem az autóval kívánok elsősorban nőzni, hanem az ápolt megjelenéssel, kinézettel és udvariasságal. De az egzisztencia sem utolsó kártya :P



"Még rúgjunk is belé még egyet?



Itt nem a másokba rúgásról van. Segíteni kell másokat, akik normálisan dolgoznak, azok nem maradhatnak a sz@rban. De azért állítsunk fel sorrendet a különböző szakmák között, meg azért beláthatjuk, hogy az egyenlőség igazságtalan lenne. Egy szívsebésznek éveket kell tanulnia, hogy akként is működhessen, nagy felelőséget visel és mégis csak annyira vitte, mint az egyszerű munkás a kukáskocsin, az a kukáskocsis, akinek munkájához nem kell semmi képesítést szereznie és felelőssége sincs akkora, mint egy szívsebészé.

2015. febr. 9. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!