Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is bőven vannak ilyen...

Másnak is bőven vannak ilyen ismerősei a nyugatot választók között?

Figyelt kérdés

8 általános, max. érettségi esetleg valami jó büfészakos diploma, amit fel tudnak mutatni.

Nyelvtudás nulla, semmihez nem értenek, ostobák, mint a föld, de ők elmennek ebből az országból, mert nem akarnak ilyen "szellemileg igénytelen" emberek között poshadni.

Persze végül is igaz, hogy ha kimennek valamivel értelmesebb emberek veszik majd őket körbe, de ettől ők még ugyan olyan hülyék lesznek, aztán csak az országot járatják le még jobban.


2015. febr. 5. 10:13
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
75%
Az én nyugatbarát ismerőseim informatika, természettudományos vagy közgazdász diplomások, angolul közép- felsőfokon beszélnek (legtöbbnél plusz még egy nyelv) és mégis itthon dolgoznak és boldogulnak.
2015. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nincsenek.
2015. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ismerősök nekem kimentek, azok beszélték a nyelvet (volt, akinek felsőfokú nyelvvizsgája volt) és általában több szakmával is rendelkeztek - pont ezért mentek ki.


Egy rokon van, aki minden nyelvtudás nélkül kiment, és jelenleg folyton panaszkodik (igaz, csak Ausztriában van) - egy kempingben takarítja az épületeket, de ebből is meg tud élni remekül. Ő mondjuk tipikus élhetetlen ember, mindenben a hibát és a rosszat látja...


De mi is tervezzük barátnőmmel a kihúzást külföldre. Amíg a jelenlegi munkahelyem tart, addig vagyunk, aztán ha megszűnik, vagy lesz kellő tőkénk hogy a biztosba érkezzünk ki, mi is pakolunk és húzunk ki. Én programozó, asszony grafikus és webfejlesztő.

2015. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle ember megy külföldre. Valaki tányért mosogatni, valaki orvosnak...
2015. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat.
2015. febr. 5. 11:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én barátaim többnyire IT területre mennek ki, de van köztük gazdasági-marketing vonalon végzettek is, és beszélik az adott ország nyelvét (vagy nyelveinek egyikét).

Köszönik a kérdésedet, jól vannak.

2015. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kamionsofőrként dolgozom egy osztrák cégnél, jól fizet és annyi. Nekem sokat nem jelent az, hogy Nyugat, pedig a 28 EU tagállamból 26 - ban jártam már. Semmivel sem különb emberek, sőt. Csak nézd meg a közlekedést, a tej megalszik a szájukban. Persze vannak kétségtelen előnyei, biztonságosabb az élet mint pl. az oroszoknál - ott is jártam - de tojok én a nagy nyugatra. Azért dolgozhatunk mi ott, azért vagyunk az EU tagjai mert nekik ez így jó, ha nem lenne az, tőlük fel is fordulhatnánk.


Nem kell ezt megideologizálni, akik elmennek elsősorban pénzért mennek, nem azért mert oly' igényesek lennének szellemileg. Nyugaton többet lehet keresni és magasabb az életszínvonal kb. évtizedek óta, most meg egyszerűbb ott elhelyezkedni, mint régebben. Ennyi és nem több.

2015. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Csak nézd meg a közlekedést, a tej megalszik a szájukban"


Doktor Hakapeszi Maki, hát hová rohansz? Nyugodjále! Nem kell száguldozni közúton. Csak nyugodtan.

2015. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Doktor Hakapeszi Maki, hát hová rohansz? Nyugodjále! Nem kell száguldozni közúton. Csak nyugodtan."


Köszi az értékes tanácsokat. Gondolom messze hét számjegyű kilométert vezettél már.

2015. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fura, mert a főnökeimnek pont ez volt a véleménye a magyarokról... itthon :)))).


Egyébként; a kevésbé képzett ember külföldön sem kap jó munkát (max. alja munkát végezni) - de legalább kap valamilyet. A buta és (ugyanakkor) lusta magyarokból pedig ugyanolyan hajléktalan lesz külföldön is, mint az összes többi kelet európaiból, aki nyelvtudás és "előkészítés" nélkül "megy ki nyugatra". Az én ismerőseim itthonról interjúztak (skype); pl. ahová én magam is pályázom jelenleg (a tengeren túlra) oda már aláírt szerződéssel került ki az egyik barátom (mail-nyomtat-aláír-szkennel-mail). Nagyon szeretném, hogyha összejönne Miami, mivel a diplomámat már ismerik pl annál a cégnél, befogadják, így nem lenne szükségem a recognition agency közbenjárására (mert ott nem ismerik el az európai diplomák zömét, csak a munkáltató dönthet úgy egyénileg, hogy respektálja-e a papírod vagy sem)... ilyen ez.

2015. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!