Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság "európai" csak...

Manapság "európai" csak liberális lehet?

Figyelt kérdés

Manapság olyan furcsa környezetben, furcsa módon használják ezt az európai kifejezést.


Európai gondolkodású, európéer, európai ember, európai értékrendű párt....stb

Máshol nem, egyedül Magyarországon tapasztaltam ezt.


Illetve a jó múltkor is, valami homoszexuális ügy kapcsán, azt mondták, "túladagolta az európai értékrendet".


Szóval az európai csak valami liberális lehet?


Itt főleg politikai értelemben használják az európai kifejezést és nem, mint kontinens, hasonló kultúrák gyűjtőneve, olyan származású emberek összessége.



2015. febr. 4. 17:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Járj utána.

Az egészségügyi világszervezet nem tartja betegségnek.


Ez nem ideológiai alapú.

Rengeteg kutatást,tesztet végeztek ezzel kapcsolatban.


Egy evolúciósan előnyös tulajdonság,ami állandó.

Ráadásul igen magas az aránya a populációban.


Most arról lehetne beszélni,hogy egyszer talán olyan fejlett lesz az orvostudomány,hogy manipulálni tudják a szexuális orientációt,de ha lenne ilyen valaha,akkor sem lenne etikus.

Mint ahogy embert sem klónozunk.

2015. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Az illető ezzel nem árt senkinek.


Az,hogy egyesek nem tudják elfogadni,hogy az élet nem egy sablon és nem mindenkinek ugyanúgy kell élnie,pl házasság,szaporodás,az más tészta.


Ezzel az erővel akik nem akarnak házasodni vagy gyereket,őket is erőszakkal kellene kényszeríteni?


Erről szólnak az emberi jogok,hogy nem ártunk másoknak.


Egy ember,attól,hogy meleg,teljes életet élhet,egészségügyileg semmi problémája nincs abból,hogy ő meleg.

2015. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Hagyjuk ezt a homoszexuális dolgot már.Csak mondtam egy példát, nem kell rajta rugózni.


Szóval, akkor tényleg csak azaz európai manapság, aki támogatja a melegházasságot, kulturális marxizmust és a hasonlókat?

2015. febr. 4. 21:09
 24/32 anonim ***** válasza:

Nincs "európai értékrend", ez egy mesterségesen kreált fogalom.

Olyan, mint a szovjet nép vagy a jugoszláv nép, vagy a csehszlovák nép.

Egyik se létezik, hanem több népet, vallást tömörít, de politikai okokból összetákolták.


Teljesen másként gondolkodik egy szerb, mint egy angol, egy francia, mint egy fehérorosz, egy német, mint egy orosz.

Soroljam? Más nép, más vallás, más történelmi háttér, más érdek.

Még egy országon belül sincs homogenitás,

lásd: Spanyolország: katalánok, baszkok

Belgium: flamandok, vallonok

UK: angolok, skótok, írek, velsziek, egyéb nemzetiségek


Mi az, hogy "európai értékrend"?


Etnikailag, vallásilag, nyelvileg annyira HETEROGÉN ez a kontinens, hogy nem lehet ráhúzni egy egységes ideológiát.

2015. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!


Az, hogy elfogadod-e a másik embert az egy egyéni döntés, amit szubjektív szempontok alapján hozunk meg. Nincs kollektivizmus (ha igen, az nagy baj). A liberálisok gyakorta hangoztatják pl. a megvetésüket a "másképpen gondolkodókkal" szemben; ergo a saját hitüket tagadják, hiszen ez a gondolat gyökeres ellentétben áll az elfogadással - ha politikai értelemben vesszük. Az utálókat utálni is kirekesztő, vagyis antiliberális gondolat, nemde? :))))


A politikusok és közéleti szereplők szeretnek nagy szavakat használni, mivel attól intelligensebbnek érzik magukat. Ha engem kérdezel; az "európai értékrend" ma már semmiféle mögöttes tartalommal nem bír (150 éve még volt egy kollektíven keresztényi értékrend Európa nagy részében, de ma már nem igazán van mögötte semmi); csak egy olcsó retorikai fogás.

2015. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Csak a liberális ember európai emner.

Csak a liberális párt európai párt.

Csak a liberális értékek lehetnek európai értékek.


A demokrácia is csak liberális lehet.



És most mond szépen utánam: ez a szabad demokrácia.

2015. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
38%
A beteg emberek azok, akik nem képesek elfogadni embertársaikat. Mivel hogy tudtommal a melegek senkit se bántanak, nem ártanak senkinek, nem rabolnak ki, nem vernek meg, nem nyomnak el, csak mert te hetero vagy. Gondoljatok bele egy meleg helyzetébe, hogy ő neki milyen nehéz lehet egyes emberek miatt, csak mert meleg, és úgy álljatok hozzá. A fóbiák viszont már betegségek, amit kezeltetni szoktak. A homofóbiát már nevethetjük betegségnek. Egy egészséges elmével rendelkező, érett, felnőtt embert nem érdekli az, hogy a másiknak milyen a szexualitása, főleg nem cikizi, vagy bántja emiatt. Senkinek se legyen beleszólása abba, hogy más ember hogy éli az életét. Ne másoknak éljen senki, ne akarjon megfelelni senkinek, élje úgy az életét, ahogy ő szeretné. Rövid az élet, és csak egyszer élünk. Amúgy, akik esetleg (még) nem tudják, nem az ember választja meg a szexuális orientációját. Tehetek róla, hogy hetero vagyok? Te tehetsz róla? NEM. Higyjétek el, nem hobbiból melegek. Azért tart itt ez az ország, mert ilyen emberek vannak itt. De remélem a jövő generációja máshogy látja majd a dolgokat. Mindig csak mások dolgával törődnek a magyar emberek, közbe meg náluk nagyobb gondok vannak. Megfigyeltem már egyébként, hogy a jobbikosok, meg az ilyen konzervatív párt fanatikusai ilyenek, hogy mások "hibáit" keresik, lovagolnak rajta, élik ki magukat másokon, akik nem az ő elvárásai szerint élnek. 0 empátiával rendelkeznek, és az érzelmi IQ-juk is a semmivel egyenlő, meg lehet hogy még más is. Elnézést, ha túl őszinte vagyok. Emberek, mindig csak előre nézzünk, és pozitívan éljünk! Tehát a Nyugat felé, na az az igazi Európa, az az igazi civilizáció.
2015. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Tehát a Nyugat felé, na az az igazi Európa, az az igazi civilizáció."


Ezt hívják kultúrrasszizmusnak. Gratulálok!

2015. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem az vagyok, csak nem szeretem az olyan embereket. És tudom, hogy a magyarok között is akadnak értelmes emberek. Nem általánosításnak szántam, de a döntő többség az. Sajnos ez van.
2015. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

# 27


+1

2015. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!