Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyösszegű, arányos, progressz...

Egyösszegű, arányos, progresszív adó különbsége?

Figyelt kérdés

A diasorban így vannak meghatározva:

Egyösszegű adó: Az adózási kötelezettség a jövedelemtől független, fix összeg.

Arányos jövedelemadó: az adózási kötelezettség minden ember esetében a jövedelme azonos százaléka.

Progresszív jövedelemadó: az átlagos adókulcs növekszik a jövedelem növekedésével.


A progresszív adót értem, azt nem kell elmagyarázni, de az arányos és egyösszegű közt mi a különbség? Az arányos adó felel meg a proporcionális=egykulcsos adó=flat fax-el, csak ez egy 4. elnevezés?



2015. jan. 23. 14:17
 1/5 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Az arányos az, amikor azonos az adókulcs (nálunk mindenkinek 16%).

Az egyösszegű pedig az, amikor mindenkinek egy összeget kell befizetni a jövedelmétől függetlenül (például havi 30 ezer forint).

2015. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyösszegű:

- amikor te keresel 200 ezret, én keresek 500 ezret, és mindketten befizetünk 50 ezret

Arányos jövedelemadó:

- amikor te keresel 200 ezret, én keresek 500 ezret, és mindketten befizetjük a fizetésünk mondjuk 16 százalékát, tehát te 32 ezret, én pedig 80 ezret

Progresszív:

- amikor te keresel 200 ezret, én keresek 500 ezret, te befizeted a fizetésed 16 százalékát, azaz 32 ezret, én pedig burzsuj k*csög mocsok homár b*zi kőgazdag bűnöző vagyok, és befizetem a fizum 60 százalékát, azaz 300 ezret

2015. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól értelmeztem,hogy az arányos adót hívják proporcionális, egy kulcsosnak. Akkor csak az a kérdésem,hogy egyösszegűt mire fizetünk vagy hogy? Jövedelemből mindenkitől szja-ként levonnak x összeget minden hónapban?
2015. jan. 23. 15:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a választ, elvileg az egyösszegű adók csak vállalkozók fizethetik a bevételük után. Én magánszemélyként nem kérhetek ilyen általányadózást, mivel megvan a fix keresetem. De javítsatok ki ha rosszul értelmezem.
2015. jan. 23. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Hülye vagy Feri.

Csak arra fizetsz 60%-ot, ami a 16% felett van.

Ha például 200 ezerig 16% van, afölött pedig 60% és te 500 ezret keresel, akkor 200 ezerig 16%-ot fizetsz és csak a 300 ezer feletti 200 ezredre fizetsz 60%-ot.


A sok nyomorék fideszes ezért támogatja az egykulcsost, mert alapvető gazdasági fogalmakkal nincsen tisztában, például a többkulcsos adó működésével.

2015. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!