Pártatlanságból tennék föl egy kérdést: a magyar ember miért nem érti, ha a kormány szeretné megszigorítani az ország fogyasztását?
Kedves 21-es nem értek veled egyet.
Máshogy értelmezzük a számokat.
A GDP valóban nütt, de előtte meg évekig csökkent, ezért, ha az elmúlt 5 évet nézed végig, akkor nagyon gyenhén musikál ez az orszáh.
Meg kell nézni a másik oldalt is, pl. van beruházás, méghozzá 17%. Ez király, csak az amortizációs ráta 19,5%. Vagyis ez mit jelent? Azt. Zsugorodott a gazdaság.
A GDP majdnem nulla. Ez igaz, de ez ott, ahol csökken a kereslet, természetes, hogy csökkennek az árak. Ez is a zsugorodó gazdaság jele.
A bérek a minimálbér és a bérminimum emelése miatt valóban kényszerűen nőttek, de a pénzünk vásárlóértéke (nem egyenlő az inflációval) viszont nagyobb arányban csökkent.Szóval ez még mindig negatív.
A piaci foglalkoztatás nem javul A közmunka és a külföldre mentek miatt javulnak a számok, de ha megnézed a reálfoglakoztatást, itt is csökkenést látsz.
Az exportnak valóban jó a gyenge forint, kár, hogy exportra szinte kizárólag csak a multik termelnek, így a magyar vállalkozásoknak ez nem jó, viszont az importfüggó országunknak rossz.
A pénzügyi rendszer alatt gondolom a pénzügyi szektort érted. Hát ne tudom. Ugye vannak ezek a különadók, amiket természetesen Te fizeted meg, viszont a hitelezést rohadtul megfojtotta. Nem hiszem, hogy ez pozitív.
"A GDP valóban nütt, de előtte meg évekig csökkent, ezért, ha az elmúlt 5 évet nézed végig, akkor nagyon gyenhén musikál ez az orszáh."
2010 óta összesen 4 negyedévben csökkent a GDP az eurózóna válsága idején (2010-13). Miután az eurózóna a fő gazdasági partnerünk, így minket is visszahúztak, mint ahogy a többi régiós országot is. Sok hibát követett el a Fidesz, de az euró válságáról nem ők tehetnek. Emiatt is reálisabb képet kapunk ha 2013-hoz viszonyítjuk a kormány teljesítményét, 2010 helyett.
"...ott, ahol csökken a kereslet, természetes, hogy csökkennek az árak. Ez is a zsugorodó gazdaság jele."
A kiskereskedelmi eladások nőttek, lásd a fenti linkeket (# 26)
Azt viszont hozzátenném, hogy a gyenge infláció szintén nem jó a gazdaságnak hosszútávon.
"a pénzünk vásárlóértéke (nem egyenlő az inflációval) viszont nagyobb arányban csökkent.Szóval ez még mindig negatív."
Akkor hogyhogy nőttek a kisker eladások?
"A piaci foglalkoztatás nem javul"
A piaci foglalkoztatás javul. Szintén lásd a linkeket (# 26)
"kár, hogy exportra szinte kizárólag csak a multik termelnek"
Ebben egyetértünk.
"így a magyar vállalkozásoknak ez nem jó"
Pontosítanám: az a magyar vállalkozás, amely nem exportál, az nem profitál az exportból, de kára sem származik belőle. De tény, hogy az exportarányon javítani kellene.
"az importfüggó országunknak rossz."
Mármint mi a rossz? Az, hogy importfüggők vagyunk? Valóban, de a mezőgazdasági termékeket leszámítva már évszázadok óta azok vagyunk.
"A pénzügyi rendszer alatt gondolom a pénzügyi szektort érted."
Az állam pénzügyeit értettem alatta (hiány, államadósság, stb.) Tudom, az államadósság nem csökken, de legalább nem is nő, miközben az állami vagyon gyarapszik.
"Ugye vannak ezek a különadók, amiket természetesen Te fizeted meg, viszont a hitelezést rohadtul megfojtotta. Nem hiszem, hogy ez pozitív."
Ebben is egyetértünk.
33: A GDP független attól, hogy ki hova termel. A GDP a bruttó hazai terméket jelenti, vagyis az értéket, amit itthon állítanak elő.
Szerintem azt senki sem mondta, hogy ide termelnének. Viszont az, hogy itt gyártanak, bizony a magyar GDP-t gyarapítja. Nyáron például leállás volt az Audinál és abban a hónapban 4-5%-kal csökkent a magyar GDP, pont ezért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!