Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártatlanságból tennék föl...

Pártatlanságból tennék föl egy kérdést: a magyar ember miért nem érti, ha a kormány szeretné megszigorítani az ország fogyasztását?

Figyelt kérdés
Itt nem csak azokra a gyerekekre gondolok, akik a szüleiktől ezt látják, a gondolkodás nélküli, egybőli elítélést, bizony inkább a felnőtteket kérdezném. Tényleg, kérlek, az igazat mondjátok, s beszélgessünk erről, kúltúráltan, persze. Mi zavar benneteket az ország vezetésében?
2015. jan. 20. 21:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Legfőbb probléma?

Talán, hogy a valóságtól fényévekre járnak gondolkodásban. Lesz*rják a tényeket, nem hisznek a szakértőknek (már ha egyáltalán meghallgatják őket) és így próbálják lenyomni a saját hülyeségüket a torkukon.

Emellett politikai hatalmukat egyértelműen arra használják fel, hogy újrastruktúrálják a saját kezükbe az egyes gazdasági ágazatokat, hihetetlenül korruptak és pofátlanok.


Megoldás: Lehet azt mondani, hogy csak el kell zavarni őket, de az sem elég, mindig lesznek ilyen nagyravágyó és korrumpálható emberek. Sokkal jobb megoldás egy olyan rendszert kialakítani, ahol nagyon nehéz lopni. Ehhez kéne transzparencia, közpénzekkel való tényleges elszámolás, független és "agresszív" média, független ellenőrző szervek, arányos népképviseletet támogató választási rendszer, kompetens jogalkotás, illetve kiszámíthatóság.

2015. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Sertés ***** válasza:
100%
Utolsó jól leírta! Csak annyi kiegészítés, hogy azért járnak fényévekre a valóságtól, mert többségük még életében nem dolgozott 1 napot sem. Ennyit a munkaalapú társadalom élharcosairól...
2015. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
"...bizony inkább a felnőtteket kérdezném. Tényleg, kérlek, az igazat mondjátok,..." Te valamilyen papnöveldében gondolod ki a kérdéseidet?
2015. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem tudok mondani pozitív intézkedést annyira. Vagyis de:

Betiltották a dohányzást a szórakozóhelyeken és bizonyos közterületeken, vonatokon. Ennek én kifejezetten örültem anno és nagyra értékelem a mai napig is. Azonban ezen kívül pozitív dolgot nem tudok sajnos mondani. Gazdasági szempontból pedig irreleváns volt ez az egy.


Ha te tudsz, akkor szívesen fogadnám, meg szerintem sokan mások is.

2015. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy itt előttem is sokan leírták rossz az van bőven, de jó az nagyon kevés van. Persze azt hozzá kell tenni hogy ez csak a kisemberekre vonatkozik mert a gazdagoknak a kiváltságosoknak (csókosoknak) egyre jobban megy a soruk.
2015. jan. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nekem azzal semmi bajom nem lenne, hogy a fogyasztási adókat emelik, mert elég magas a szürke/feketegazdaság Magyarországon. HA ezzel együtt a bejlentett munkámra rakódó adók annyival csökkennének. De: ugyan valóban csökkent az szja-m (gyk: nem minimálbért keresek), viszont a csökkenést már többszörösen visszavették, többek közt az "át nem hárítható" adókkal (telekom, tranzakciós), ÁFA-emeléssel, ilyen-olyan kisebb-nagyobb adókkal, áremelkedésekkel. Ludas Matyi csak háromszor adta vissza Döbröginek a kapott dolgokat. Ők már sokszor háromszor vették vissza azt a kicsit, amit adtak, ez a probléma.
2015. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell a fogyasztáson még tovább szigorítani, gyakorlatilag így is a béka segge alatt van a kereslet, csórók az emberek(legalábbis a becsületes többség, nem a milliárdos, tolvaj élősdikre gondolok).Örülnek, ha a legolcsóbbat meg tudják venni mindenből, ha muszáj!
2015. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire igaz az Orbánhoz közeli gazdagok gazdagodása azt ez a legújabb hír is jól szemlélteti. "Szépen" alakul az új dzsentri réteg.


[link]

2015. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

ritka az olyan kérdés, ahol ennyi 100%-os válasz van :D

amúgy egy szó, a hozzá nem értés. én nem sajnálnám tőlük a pénzt, ha cserébe az ország gazdaságát tényleg fejlesztenék, és nem csak pofáznának róla. örülnek, ha fél százalékot nőtt a GDP, és tapsolni kell. stadionok helyett másra költenénk, akkor szépen, lassan, de gyarapodnánk...csak ehhez kell egy rendes projektet tervezni, amit nem egy hozzá nem értő haver cége kap meg, hanem valaki, aki ért is hozzá.

2015. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nekem azért nem tetszik ez a kormány, mert egy maffiaállamot hozott létre.


Komolyan mondom, hogy semmilyen olyan intézkedés nem jut eszembe, ami ne arra irányult volna, hogy az orbán éra meggazdagodjon, illetve a hatalmát szilárdítsa, hogy még tovább gazdagodjon.


Ja és ezt közpénzből teszik, vagyis a magyar és más eus nemzetek által megtermelt adóból.


Minden harmadik magyar gyerek nem azért éhezik, mert ennyire ramaty állapotban van az ország. Csak a felcsúti stadionból meg lehetett volna oldani a gyermekétkeztetést egy évre.


Minden harmadik magyar gyerek azért éhezik, mert az a pénz, amiből a többek között a szocétkezést meg lehetne oldani, az Orbán Viktort, Nyerges Zsoltot, Mészáros Lőrincet, Habony Árpádot, Simicska Lajost, Széles Gábort, Lázár Jánost, Rogán Antalt, stb, stb. gennyesre gazdagítja.


SZerintem ez vérlázító dolog. Úgy gondolom, hogy ekkora lerablása ennek a nemzetnek utoljára 1949 és 1956 között volt. Lehet, hogy barbár dolog, de ha erre az érára, vagy egyáltalán csak a szavazóira gondolok, nekem gyilkos gondolatok jutnak az eszembe.

2015. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!