A kormány miért van ennyire ellene a megújuló, tiszta energiaforrásoknak?
Ha jól értem kb 1% adó van a napelemeken, mert egyelőre nincs infrastruktúra a már nem működő, vagy más okokból (pl hatékonyabb elemek) történő lecserélés esetére.
Az adót ennek az infrastruktúának a felépítésére vezették be, ugyanis a napelem nagyon nem környezetbarát, és nem javallott csak úgy a szeméttelepre hordani.
5-10 év múlva hatalmas tömegű napelemet kell vagy környezetbarát módon szétbontani vagy újrahasznosítani.
És ahogy a gazdaságot most elnézem, 5-10 év múlva se lesz könnyebb előteremteni sokezer tonna veszélyes hulladék feldolgozására a pénzt...
Nézetem szerint nem az olcsóbb energiaforrás a járható út, hanem a kevesebb energiafelhasználás.
ma 13:53
Nem 1%, hanem olyan 7-8%. Ami modulonként 2000-2500 forint plussz. Amúgy meg korábban egy másik kérdésnél pont arról volt szó (mint sok más cikkben is volt), hogy mekkora vicc, hogy pl a akkumulátorokra kevesebb adó van mint a napelemekre, miközben nem káros úgy mint az.
De az indoklás is átalakult. Kezdetben az volt, hogy az EU kötelez minket erre, majd 1 hét múlva beismerték, hogy hát az EU ennek pont az ellenellenzőjét teszi és épp a megújulás energiaforrásokat támogatja. És ez nem a plusz adó.
Igazából csak meg kell nézni, hogy mi is volt az indok. Hogy ebből fogják az anyagokat újrafelhasználni és napelemeket előállítani. Hát persze. Majd kíváncsi leszek, hogy a gyár ahol ezt készítik mennyit kapna ebből, illetve akkor minek kell megvenni, ha nem az előállítás miatt.
A másik, hogy akkor pl mi van a szélerőművekkel? Na igen,az már nem ugyanez és mégis van adó.
A vicc, hogy most mivel elkezdtünk az oroszokkal üzletelni, hogy atomot hoznak, máris a megújuló energia kártékony lett. Más országban meg pont, hogy fordítva gondolkodnak és támogatják. Vicc a magyar kormány.
"hogy mekkora vicc, hogy pl a akkumulátorokra kevesebb adó van mint a napelemekre..."
De az akkumlátorok feldolgozása már megoldott, és nem kell a semmiből infrastruktúrát kiépíteni hozzá.
A napelemek feldolgozása pedig nulláról indul... nyilván drágább.
És a két dolog egyszerre igaz: Az EU támogatja a megújuló energiák használatát, de megköveteli a különösen szennyező termékek szervezett feldolgozását, újrahasznosítását is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!