Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne az a 3 dolog, amit...

Mi lenne az a 3 dolog, amit megváltoztatnál Budapesten?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Hosszabb nyitvatartás az üzleteknek

2. 3-mas metró felújítása

3. Nagykörút kiszépítése

2015. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A plázákból az üzleteket szétszórnám a város utcáin, mert szégyen, hogy például a Nagykörúton vagy a Rákóczi úton bezárt helyiségek, szexshopok és használtruha turkálók váltják egymást. Csak a körút vonalán pl most három pláza is van többszáz üzlettel és általában dugig is vannak. Képzeljük el mekkora élet lenne az utcán, ha ott lennének az üzletek. Mondjuk nem tudom, utólag hogy lehetne ezt megoldani, inkább előre kellett volna gondolkodni és nem engedélyezni a plázaépítést.


A közlekedéssel kapcsolatban nagy hangsúlyt helyeznék a vasútra és a metrókra. Tudom, hogy most nagy villamoskultusz alakult ki, de az egyszerűen nem alkalmas nagy tömegek gyors szállítására. A 4-6-os villamost például kiváltanám az ötös metróval, ami a szentendrei és a ráckevei hév összekötésével jönne létre. És hoppá, máris felszabadul egy rakat hely a körúton, ami pont jó, mivel az odatelepített üzletek miatt megnövekedett gyalogosforgalomnak szüksége lenne a szélesebb járdákra. Az 1-es villamost pedig valódi gyorsvillamossá alakítanám, megszüntetve az összes szintbeli kereszteződést. Szükség van új vasútállomásokra is vagy a jelenlegiek áthelyezésére. Például ott van a Soroksári úti állomás, amit szerintem a kutya sem használ most, de ha párszáz méterrel északra lenne a Közvágóhídnál, máris létrejönne egy óriási csomópont. 4-es metrót kivinném Újpalotára és a budaörsi áruházakhoz, a 3-ast pedig Káposztásmegyerre.


És a harmadik mániám a parkok állapota, mert jelenleg az egyetlen használható és kultúrált nagyobb park a Margitsziget. A Népligetet ugye nem kell bemutatni, és sajnos a Városliget is egyre lepukkantabb csövestanya lett. Vagy épp tegnap voltam a Gellérthegyen, ami mocsok ott van az hihetetlen.


Számomra most ezek lennének a prioritások, de nyilván sok mindent lehetne mondani. Ha kicsit idősebb lennék, akkor biztos megemlíteném még a kórházak katasztrofális állapotát is. A lényeg, hogy nagyon sok tennivaló lenne.

2015. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a plázás dolgoz én is megpróbálnám átalakítani, és főleg a belvárosban kialakítani egy sétálóutcaszerű hálózatot üzletekkel, boltokkal. Például kassa főutcája is egy hosszú térként van kialakítva és látványos végigsétálni rajta, de Graz-ban is ilyen volt, hogy bemész egy kis utcába, akkor annak romantikus hangulata van üzletekkel, rend és csend volt. Míg Budapesten amellett hogy tele van autókkal még lepusztult is.


Meg mit az előző is ír, Népliget, Városliget, Gellért hegy...lepusztult és üres az egész, sokkal jobban ki lehetne használni.


Meg alapvetően a külsőbb kerületekben és belsőben is az infrastruktúrát erősíteném. Mert fura, mikor családi házas, vagy éppen hegy oldali villás környezetben majdhogynem sáros földúton lehet csak közlekedni, vagy a paneldzsungelt is feloldanám közösségi terekkel, hogy ne senkiföldjén álljanak.


Meg alapvetően sokkal jobban szorgalmaznám az autós közlekedés visszaszorítását, és mellette tényleg minőségi és pontos tömegközlekedés kialakítását. Érdekes ez más nagyvárosokban egyre inkább működik, nálunk meg borzalmas hogy a város közepén áll a dugó, meg minden utcában halmokban az autók, vagy akár az egyetemek környékén is undorító hogy ahol egy csepp szabad hely van, ott áll egy autó.


Plusz magát a Dunát is sokkal jobban kihasználnám, jelenleg kb csak átfolyik a város közepén és ennyi, bár vannak tervek a hasznosítására, jó lenne ha ezekből meg is valósulna valami.

2015. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az utcán való tömeges parkolás még a legszűkebb utcákban is borzalom. Megoldásként elérhető árú parkolóházak vagy mélygarázsok kellenének, például a 6. és 7. kerületekben rengeteg az üres telek, úgyhogy hely lenne rá. De amíg az utcán olcsóbb a parkolás, ez semmit nem ér. Plusz kellenének ingyenes parkolók a város szélén, erre is rengeteg üres és kihasználatlan terület lenne.
2015. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint az előttem levők, én is egyetértek a plázás dolgokkal. A boltokat nem plázákban kéne megnyitni, hanem a belvárosban. És lehetne több szuvenírbolt a turisták miatt, hogy vásárolhassanak valamit maguknak emlékbe. Londonban minden utcában rengeteg ilyen boltot láttam nagy választékban.


A második: visszaváltoztatnám az utcaneveket. Tök fölösleges volt az átnevezés, mert sokan megszokták a régi utcaneveket. Az országnak meg visszaadnám a Köztársaság nevet.


A harmadik: A régi metróállomásokat felújíttatnám. De az orosz metrókat is. A 4-es metrók állomását ki kéne csinosítani, mert többségük csupa szürke beton. Kitiltanám az Alstom metrót, mert ez nem Budapest szimbóluma.

2015. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom az előttem lévőkhöz, hogy ezt a sok plázát meg kéne szüntetni.


A tömegközlekedést is át kéne alakítani, a 3-as metrót káposztásmegyertől ferihegyig ki kéne húzni, a 4-es Újpalotától Budaörsig. P+R parkolókat is kéne létesíteni.


Végül belváros házaira is ráférne egy felújítás, mert most kb minden 2. Ház nagyon lepusztult állapotban van.

2015. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1: Tarlós István

2: Tarlós István

3: Tarlós István

2015. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!