Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hiszel abban, hogy kitörhetsz,...

Hiszel abban, hogy kitörhetsz, feljebb emelkedhetsz itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már a társadalmi ranglétrán, a fizetés tekintetében.

Az életben.

Én személy szerinte az alsó középosztályból lecsúszhatok a szegények közé. Bár már most is talán inkább annak számítok.

Szóval nem tudok hinni abban, hogy egy kis fizetésemelés minőségi változást hozhat az életemben.

Nem látom, hogy ki lehetne törni.

"Tömegek" számára, mert egyeseknek sikerülni fog.



2015. jan. 14. 09:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10: Itt a pont. Ma Magyarországon akinek jól megy, általában talált egy kiskaput, amit ügyesen ki tudott játszani.


Nyugaton ennyi nem elég ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, sőt. Oda valóban tehetség kell... Itthon viszont elég kijátszani a rendszert és dől a lé. Ha pedig ismeretséged is van, akkor még jobban.


Nagyon keveseknek adatik csak meg az, hogy valóban kemény munkával, szakértelemmel és tapasztalattal jussanak el egy nyugati színvonalra.


7: Erről eszembe jut egy volt osztálytársam, akinek az anyja egy vidéki kisvárosban (8000 fő) nyitott egy ilyen gyógynövényboltot. Egyszer mentem el oda valami tök alap dologért és kongott az ürességtől. Alig volt pár dolog benne, mégis évek óta csinálja. Nevezzetek hülyének, de szerintem az egész hely csak egy pénzmosoda volt... és ilyenekkel van tele a fél város. Bemegyek a cipőboltba, van ötféle cipő, pár mérettel és ennyi; ugyanez.


Szóval érdekes egy ország ez. Nem véletlenül menekülnek már a munkavállalókon kívül a munkáltatók/vállalkozók is külföldre.

2015. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Se vállalkozó kedvű, se gátlástalan, se tehetséges nem vagyok.


Engem nem zavarna ha alkalmazottként kellene dolgoznom.

Csak jobb meg lehetne élni a kisembernek is ebből.

Nem akarok én vezérigazgató lenni és egy saját vállalkozás is baromi sok melóval jár azt mondják.

A környékemen is próbálkoztak ezzel jó párna.

Hitel-vállalkozás-bolt,stb- aztán bedőlt.

Vagy bedöntötték, mert az jobb fizetett.


Attól, hogy nem vagyok okos,agyonképzett és nem török óriási babérokra még szeretnék megélni egy fizetésből.

Nyilván nem fogok Japánban nyaralni, de jelenleg azt sem engedhetem meg magamnak, hogy egy hónapban egyszer eljussak színházba,moziba,koncertre esetleg e mellé vegyek egy kondibérletet. Ezt így nem tudom magamnak megengedni. A ruha vásárlásnál is az ár az első amit nézek pedig olcsóbb helyeken szoktam vásárolni.


elkanyarodtam..

2015. jan. 15. 09:20
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát, persze, ez nem kellemes dolog, de ha valaki nem törekszik arra hogy jobb legyen, nem tesz bele plusz energiát, akkor annak nem is lesz jobb. És el lehet mondani hogy 25 éve kapitalizmusban élünk, már ideje lenne ehhez alkalmazkodnunk.
2015. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Miért, én nem alkalmazkodtam?


Nekem az olyan szavak mint a kapitalizmus túl sokat nem mond. Miközben csinálok valamit eszembe nem jut, hogy ez most kapitalista vagy sem.

Hogy kellene kapitalistaként gondolkozni és cselekedni?

Jó olyannak lenni?

2015. jan. 15. 15:48
 15/15 anonim ***** válasza:
Azt nem ertem hogy hogyan akarsz kitorni, ha semmilyen plusz teljesitmenyre nem vagy hajlando/kepes.
2015. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!