Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hiszel abban, hogy kitörhetsz,...

Hiszel abban, hogy kitörhetsz, feljebb emelkedhetsz itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már a társadalmi ranglétrán, a fizetés tekintetében.

Az életben.

Én személy szerinte az alsó középosztályból lecsúszhatok a szegények közé. Bár már most is talán inkább annak számítok.

Szóval nem tudok hinni abban, hogy egy kis fizetésemelés minőségi változást hozhat az életemben.

Nem látom, hogy ki lehetne törni.

"Tömegek" számára, mert egyeseknek sikerülni fog.



2015. jan. 14. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
IT-ben dolgozok, fiatal vagyok, van 6+ év munkatapasztalatom, gyógyszeriparra kiterjedő szaktudással rendelkezek, van két nyelvvizsgám, nemsokára diplomázok. Ezekkel az alapokkal hiszem azt, hogy van lehetőségem a jelenleginél magasabb fizetésű pozícióba kerülni (a munkabiztonság árán).
2015. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem meg nincs különösebb végzettségem ,mert buta vagyok.

Marad a nélkülözés ?

2015. jan. 14. 10:10
 3/15 anonim ***** válasza:

Most ez olyan dolog, hogy a "kitöréshez" általában szerencse, szorgalom, és tudás kell. Vagy legalább egy jó ötlet, és kezdőtőke hogy céget alapíthass.


Szerintem sok ember van, aki feljebb emelkedhetne ha célirányosan, tudatosan készülne az életre, és nem csak lesz ami lesz alapon.


Most akárhogy nézzük, a végzettség nélküli, buta emberek mindig szegények voltak, és azok is lesznek, főleg ha meg sem próbálnak tenni azért hogy bármi jobb legyen.

2015. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha buta vagy akkor sehol a vilagon nem tudsz kitorni.


Ha okos vagy es talpraesett, es meg szorgalmas is, akkor Magyarorszagon is kitorhetsz.

2015. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nehogy aszt hidd hogy a vállalkozók nagyon okosak. gátlástalannak kell lenni jó helyen nyitni boltot egy keresett területen például ruha élelmiszer ha lehet valakivel közösen. Összeszedsz 3 milliót veszel fel kölcsönt és megkérsz valakit mondjuk egy forgalmas helyen nyitsz egy autószervízt vagy gyógyszereket árulsz. persze olyannal társulni aki ért hozzá. csak az adók miatt nehéz kijönni mert rengeteget elvesz
2015. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Itt kitörni becsûletes munkából lehetetlen.
2015. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A 18-19, sőt még néha a 20. századi magyar kiválóságok nagy része sokgyermekes, szegény, vidéki családba nőttek fel és a tehetségük és szorgalmuk által.


Szerintem ne bérmunkában gondolkodj. Indíts vállalkozást.

Találj ki valami újat, mást, amire igény van, egyre nagyobb igény lesz és szépen fokozatosan, akár munka mellett be lehet indítani vállalkozásokat.


pl. divat a biotermékek. Ha falun laksz, az udvarban termeszthetsz gyógynövényeket és tapasztalatból mondom, ezerszer jobb készítményeket lehet létrehozni, mint a legdrágább női kozmetikumok. Én ajándékba kaptam ismerőstől.

Volt egy bőrproblémám. Próbálkoztam a legjobb, legdrágább vackokkal, de hasztalanok voltak. Egy ismerősöm, aki tanyán él és körömvirágból, ebből abból készít kenőcsöt, meglepett eggyel. A keverék pillanatok alatt meggyógyított.

Neki szinte nem került pénzbe az elkészítése.

100% bió.


Ez csak egy példa volt.

Ötletelj.

2015. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Úgy lehet kitörni,ha betörsz.
2015. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Itt kitörni becsûletes munkából lehetetlen."


Ezzel vigasztaljak magukat a sikertelenek.


De igen, ki lehet. Persze attol fugg mit ertunk kitores alatt.

2015. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Becsületesen, minden szabályt betartva nem lehet.
2015. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!