Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a legnagyobb hazugság...

Mi a legnagyobb hazugság amivel manapság találkoztál a neten politikai téren?

Figyelt kérdés

Nálam ez viszi el a pálmát...


Több helyen is fel van tüntetve az 56-os események következtében kivégzettek névsora.


Például itt is:


[link]


És ha rákerestek akkor a"pé"betűnél találkoztok az alábbi névvel:


Pente Béla 1958. július 30.


Igenám csakhogy itt valami nem stimmel...


Ugyanis Pente Bélát azért akasztottak fel mert Szőny községben egy 11 éves kisfiút bizonyos Pintér Pált brutálisan(fajtalankodás után...)meggyilkolt 1958 nyarán.


Ez az eset benne van az alábbi könyvben:


[link]


Fejezetcím:Akasztás előtti vallomás 421. oldal


ÚGY GONDOLOM NEM KELLENE TOVÁBB FESZÍTENIE A HÚRT A TÖRTÉNELEMHAMISÍTÁS TERÉN(sem...)A RENDSZERVÁLTÁS UTÁNI-MAI POLITIKÁNAK!


Szégyen és gyalázat hogy egy közönséges gyilkost az 56-os áldozatok közé emeltek!


2015. jan. 13. 14:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Elvonatkoztatnék a"Pente-ügytől"mert látom hogy a kutyát sem érdekli...


Inkább maradjunk annál-mert felvetődött a többféle nézőpont és hogy ki hazudik ill. ki nem és kinek van igaza s kinek nincs.


Vannak akik nem tudnak eligazodni...


Pedig nagyon egyszerű.


A legfontosabb a belső meggyőződés. Tehát hogy ezért vagy azért de kinek hiszel. Aztán ha nem vagy érintett(tehát például"ezeréves"történelmi kérdések)akkor mindig az elnyomottaknak ILLIK igazad adni.


Szerintem.


Tehát ezzel a hozzáállással minden kérdés megválaszolható.


Persze a mindentudókat is éri meglepetés...


Engem ez a"Pinte-ügy"vágott a földhöz.


Itt illegetik-billegetik az 56-osokat hogy ilyen hősök meg olyan hősök és akkor kiderül hogy az egyik korántsem!


A többiről is kiderül valami?!

2015. jan. 13. 15:27
 12/21 anonim ***** válasza:
Az nem lehetséges, hogy ő mégis 56-os forradalmár volt, csak ki kellett valamit találni, hogy kivégezhessék? Ha visszaemlékszel ez elég sokszor megtörtént már a történelem során. Azt a könyvet meg nem venném feltétlenül hitelesnek, ami egy olyan rendszerben íródott, ahol mindent a cenzorok irányítottak...
2015. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12:


Ez a másik dolog...


Többször találkoztam már ITT azzal hogy a rendszerváltás előtti könyvek nem igazak.


Aki ezt állítja honnan veszi?


Először is olvasta?


Mert ha igen akkor tudhatná hogy az írók nem a hasukra ütve"firkálnak össze-vissza"bennük hanem mindig hitelesen és meggyőzően érvelnek! Korhű dokumentumok...visszaemlékezések...stb.


A fenti könyvet(is)Az egykori Kék Fény műsorvezetője Szabó László(igen...a sötétszemüveges!)írta.


Ő nem meggyőző?


Legfeljebb annak aki a holdról jött!


Szabó elvtárs olyan meggyőző volt mindig a Kék Fény-ben hogy...ELKÉPESZTŐEN.


Tessék csak fellapozni a"Kaland a cellában"írást!


Az sem semmi...


Szabó 56-ban Hortobágyi Leventével ült a börtönben-persze Szabó mint ÁLrab.


És mik derültek ki...


56-ról IS.


Méghogy nem meggyőző...


ISTENTŐL IS MEGGYŐZŐBB!


Ha már isten...


Róla is egy mondat:


Minél többet helyez az ember Istenbe annál kevesebbet tart meg önmagában! A vallás annak az embernek az öntudata és az önérzete, aki vagy még nem szerezte meg önmagát, vagy már ismét elvesztette.


Tehát MAGADBAN higgy és azokban az embertársaidban akikben megbízol. De a vallásban soha mert az csak butít.


És a kommunizmusban. Mert a kommunizmus az egyetlen olyan eszme amely világos választ azt minden felmerülő kérdésre!


Olvassátok Lenint?


Lenin géniusz!

2015. jan. 13. 15:36
 14/21 anonim ***** válasza:
Legnagyobb hazugság? Magyarország jobban teljesít.
2015. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

13: Szerintem nálad már a politikai nézeteid totálisan elferdítették a valóságot.


Öregapám is harcolt 56-ban, mielőtt elmenekült az NSZK-ba és bizony nem bántak velük kesztyűs kézzel az ÁVO-sok (vagy ÁVH, vagy mi volt akkor). Akik itt maradtak, azoknak nagy részét koncepciós perek keretein belül elítélték. Ahhoz, hogy a lakosság szemében valamilyen szinten jogossá tegyék az elszámolást, kitaláltak valami baromságot és rákenték az adott illetőre.


Szerintem rá kéne keresned erre az emberre most, és ki kéne derítened, hogy valójában mi volt a bűne. Garantált a meglepetés szerintem.

2015. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Az nem lehetséges, hogy ő mégis 56-os forradalmár volt, csak ki kellett valamit találni, hogy kivégezhessék?"


Nem.


A könyvben részletesen le vannak írva az adatok hogy hogy s hogyan történt minden Szőny községben 58 nyarán.


Nem részletezem.


Ezt biztos hogy nem jelentették volna meg nyomtatásban ha nem igaz.


Először egyébként arra gondoltam hogy névrokon...


Dehát a Pente Béla nem gyakori név!


És az év is egyezik és a hónap is a nappal.


NEM LEHET VÉLETLEN.


Valaki hazudik.


És azok hazudnak akik azt az 56-os oldalt összeírták.


Leninről még egy mondat.


Illetve nem.


Minek?!


Nem kell egymást győzködni.


Magadtól vedd kézbe ami róla szól és...nem fogod letenni egykönnyen.

2015. jan. 13. 15:46
 17/21 A kérdező kommentje:

"Öregapám is harcolt 56-ban, mielőtt elmenekült az NSZK-ba és bizony nem bántak velük kesztyűs kézzel az ÁVO-sok (vagy ÁVH, vagy mi volt akkor). Akik itt maradtak, azoknak nagy részét koncepciós perek keretein belül elítélték."


1. Ha az"öreged"harcolt a fennálló rend ellen akkor mégis mit várt amikor a fennálló rend fennmaradt? Semmit hiszen gyáván megszökött a felelőssédrevonás alól.


Itt jut eszembe a"seregnyi"kommunista aki EMELT fővel ment a kivégzőosztag elé a Horthy-rendszerben!


Korvin Ottó...stb.


2. Koncepciós perek...


Mese habbal.


Egy szó sem igaz belőlük.


"Ahhoz, hogy a lakosság szemében valamilyen szinten jogossá tegyék az elszámolást, kitaláltak valami baromságot és rákenték az adott illetőre."


Ismétcsak nem.


A 11 éves kisfiú Pintér Pál volt akit ez a Pente meggyilkolt. Utána miután...fajtalankodott a gyerekkel.


Le van írva az említett könyvben.


Emlékszem mikor először olvastam majdnem hánytam hogy hogy lehet egy ember ilyen állat...és sosem felejtettem el a nevét.


Pente Béla.


Aztán múltkor a neten nézelődve ráakadtam mint 56-os elítélt...


Na ne...!!!


Pente Béla nem volt 56-os hős hanem egy"58-as"kéjgyilkos aki azt kapta amit megérdemelt. Kötelet.


Brutális az a fejezet a könyvben.


Megéri elolvasni.

2015. jan. 13. 15:54
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező Te nagyon beteg vagy, de szerintem inkább csak egy troll!
2015. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy demokrácia van. Mennyi mindent lenyomtak a torkunkon, és meg le is fognak. Pártól függetlenül.
2015. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Négy évente fél percig gyakorolhatod? Röhej. Népámítás.
2015. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!