Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MSZP, FIDESZ, vagy estleg JOBBIK?

MSZP, FIDESZ, vagy estleg JOBBIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Arra lennék kíváncsi hogy ha eljön az idő kire fogtok szavazni?Illetve hogy vannak-e még olyan lények akik az MSZP mellé állnak.....


21/F Jobbik:)


2010. febr. 6. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
60%

Maga Viktor mondta, hogy ők az elmúlt _8_ év ellen vannak.

Bármilyen meglepő, megnéztem Orbán évértékelő beszédét.

Hogy hol volt a Jobbik az állítólagos rendszerváltáskor?

Sehol.

Amúgy meg tetszettek volna forradalmat csinálni...

Vona Gábor álláspontja a rendszerváltást illetően:

http://www.youtube.com/watch?v=dibworfG0s8

2010. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
0%

72%

És többiek!


Miért bíztok ennyire a Jobbikban?

2010. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
71%

Ne tereljük a szót.

Légyszíves válaszolj arra a három eléggé fontos pontomra.

Ilyen alapon én is megkérdezhetem, hogy ti miért bíztok ennyire a Fideszben, aki rendszeresen hátat fordított a népének?

Emlékszem még rá, mikor kimentek a parlament elé bohóckodni a vekkerekkel. "Ébresztő, Magyarország!"

3 napot adtak a kormánynak... naja... lett belőle 3 év. (megjegyzem hogy október 23tól fordultam el tőlük)

2010. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
100%

Miért bíztok ennyire a Jobbikban?


Egyszerű!


Ha programját végigolvasod, és értelmezed egyben és konzekvensen akkor megérted.


A fenntartható és a magyar gazdasági teljesítményen alapuló rendszert akarja a Jobbik kialakítani.

Ennek az alapja, hogy a béreket jelentősen kell növelni " amire meg van a fedezet, csak a profit újraelosztása teljesen torz ma" és a bérből élőknek, illetve a kis vállalkozóknak kell lehetőséget adni. Nem direkt osztogatással, hanem valós ösztönző támogatásokkal.

Hogy egy szélesebb réteg kezdjen el fogyasztani, a magasabb jövedelméből, és egyre többen zárkózzanak fel a közép rétegek felé.


A fékeket ki kell oldani, amit a bankrendszer okoz, és a tőke hihetetlen magas profit elvonása. Az Eu s szabályokat is át kell tekinteni és onnan is ki iktatni a fékeket, ahogy az adósság állományunkat is meg kell vizsgálni. A szoc ellátásokat rászorultsági elvre kell átalakítani, és rengeteg szabályzást kell beiktatni hogy csak tényleg azok vegyék igénybe akik rászorulnak.

A bűnözést is vissza kell szorítani, és szinte minden területet rendbe kell tenni. Viszont mivel nincs sok pénzünk rá, mindig az épp aktuális és legégetőbb problémáinkat kell megoldani, azt viszont radikálisan.

Nem lehet mindent egyből megoldani, de az elképzeléseken tudatosan kell változtatni és határozottan.

2010. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 X. Maté ***** válasza:
27%

És arról híresek a pártok, hogy mindent betartanak amit a programjukban leírnak... Hmmm...


A JOBBIK gyűléseken, pedig olyan szónoklatokat lehet hallani, hogy egyszerűen eldobom az agyam! Ezek az összeesküvés elméletek nevetségesek...

2010. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő egyes emberek hülyesége. Sokan még mindig ott tartanak hogy a Jobbikot az MSZP hozta létre csak mert Orbán fővezér ezt mondta. Nem kétpártrendszer van! Tiszta szánalom hogy milyen röhejes hazúgságokat találnak itt ki a fideszesek, lassan már jobban gyűlölik a nemzeti oldalt mint az MSZP. Itt meglátszik hogy ki képviseli igazán a nemzeti érdekeket. Az meg kész röhej volt hogy Orbán beszédeiben jobbikos szólamok köszöntek vissza. A Fidesznek még egy saját programra sem tellik, nem mondanak semmi konkrétumot. Hol a nagy szakértelem, aminek hiányát -hamisan- felvetitek a Jobbikban? Kész vicc az egész, gondolkodjatok már szavaznátok egy olyan pártra ami semmit sem mond a válsztások előtt? A Jobbiknak van programja, megvalósítható, reális, és semmi gyűlölködés nincs benne. Aki ennek az ellenkezőjét állítja az vagy nem olvasta a programot, vagy hülye, vagy szándékos hazudozó.
2010. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
40%

13:44:


Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre. Az elsővel kezdem.


Ami 2006 október 23.-át illeti, Orbán Viktor nem tehetett másképp. Ha ő akkor odaáll egy lázadás élére, akkor órákon belül millió ember lett volna az utcákon. Namármost mindenki tudja, mi történt a lázongókkal... Megverték, lefújták, gumilövedékkel szétlőtték őket... Ott álltak a jól felfegyverzett rendőrökkel szemben, és nem tudtak csinálni semmit. És nem is történt semmi változás. Illetve dehogyisnem! Az MSZP bekeményített, és heteken belül hazazavarták, szétkergették a lázongókat.


Mégis, mi történt volna, ha a nép "forradalmat" csinál? Elárulom: bevezették volna a szükségállapotot (mert le akkor sem mondtak volna), és lehet, hogy most már nem demokráciában, hanem látványdemokráciában élnénk. Akkor talán most a szükségállapotra hivatkozva nem lennének választások, és a "válságkezelés" akár erőszakkal is folytatódna. Ne felejtsük el, hogy a romaproblémát is tudatosan próbálták gerjeszteni. Az MSZP-nek érdekében áll, hogy a hatalma megtartásához bármilyen eszközt bevessen. Nekik nincsen vesztenivalójuk, és kifejezetten kapóra jönne nekik egy kis polgárháború. A Parlamentben többségben vannak egyelőre, tehát semmibe nem tartott volna nekik megszavaztatni a szükségállapotot. Igenis, Orbán higgadtságának köszönhetjük, hogy egyáltalán lesznek választások. A demokráciában megvan a lehetőség az ellenállásra. A tüntetések, a polgári engedetlenség, a sztrájkok mind alkalmasak arra, hogy az emberek kifejezzék a nemtetszésüket. De ne felejtsük el: az MSZP pártkatonái egy olyan világban nőttek fel, ahol nem létezett szabad véleménnyilvánítás, az apáik, nagyapáik pedig 56-ban még maguk is lövették a tömeget. Mindent meg tudnak magyarázni, így lettek a lázongók mára "csőcselék". Ha tízszer annyian lettek volna, ma akkor is csőcseléknek hívnák őket... És a kommunizmusban nevelkedett nép java része el is hiszi, hogy aki lázadni mer, az nem több, mint hőbörgő huligán.


Kibírtuk ezt a 4 évet, ahogy kibírtuk az előző négyet is. Most a mi kezünkben a döntés, hogy merre tovább. Remélem, te is megpróbálsz elgondolkodni azon, amit a 13:12-es hozzászólásomban írtam a kormányváltásról. Örülnék, ha te pedig erre reagálnál érdemben, hogy szerinted a Jobbik hogyan lesz képes változtatni az ország helyzetén a maga max. 10-20 százaléknyi mandátumával! (Miközben ő sem hajlandó koalícióra.)


A többi kérdésedre is próbálok reagálni, ahogy időm engedi!

2010. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
13%

14:21:


A Jobbik programja nagyjából arról szól, amiről a Fidesz programja is szól már évek óta. Én már évek óta kiabálom, hogy sok cél közös a Fideszben és a Jobbikban. Az, hogy a Fidesz nem írja le pontról-pontra a jelenlegi programját, az azért van, mert már két választást vesztettek el az MSZP kiforgatóhadjáratának köszönhetően, és ezen a választáson rengeteg minden múlik. Idén nem veszíthetnek. Nem adhatnak nagy támadófelületet az MSZP-nek, hiszen így is az ő nyakukba akarja mindenki varrni a jelenlegi helyzetet. (Többek között a Jobbik is...)


Amit a Jobbik leírt, arról a Fidesz már évek óta beszél. Tudhatnád, ha nyomon követted volna a történéseket, ha meghallgattál volna Orbán beszédeket is a Vona beszédek mellé. Nem a Jobbik találta fel a spanyolviaszt, és nem a Fidesz lopta el a Jobbik programját, hanem fordítva.

Igaz, a Fidesz nem cigányozik-zsidózik, de ezidáig egyedül az ő kormányzásuk alatt létezett valódi közbiztonság, és egyedül az ő kormányzásuk segítette a munkavállalókat, és a magyar vállalkozásokat. Nem csak papíron, de valójában is. Ha ti ezt elfelejtettétek, az vagy azért van, mert még gyerekek voltatok 10 évvel ezelőtt, vagy valaki tudatosan elfeledtette veletek.

2010. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
88%
Mi az,hogy esetleg a jobbik? Vicces vagy:)) Csak a jobbik! Mutassanak ők is valamit,ami már akkor is jobb lessz ha a maradék országot nem rabolják tovább! Ugyhogy Szebb Jövőt!
2010. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
9%

13:40:


"A Fidesznek meg van kötve a keze, és valódi változásokra nem is képes, mert ugyan az a nagytőkés csoport finanszírozza a pártot mit az MSZP-t."


Ezt bizonyítani is tudod, vagy egyszerűen csak "így van, mer' a Vona ezt mondta"?


Ne haragudj, de az, hogy a ti sámánjaitok mit álmodnak meg, az engem nem nagyon tud érdekelni. Én 12 éve Fidesz-szavazó vagyok, minden Orbán beszédet a saját fülemmel hallgattam végig, és szerintem 2006-ban egy kicsivel többet mondtak, mint hogy rosszabbul élünk. Orbán például szóról-szóra elmondta, hogy mi fog történni, ha az MSZP nyer. És lőn, igaza lett.


Az EU-ban Morvai asszony sem nagyon tud mást tenni a kiabálásokon kívül... Komolyan, tiszta szégyen! Eleve, azt sem értem, mit keres egy EU-ellenes párt tagja az EU-ban! Biztos akkor is bőszen lázadozik ellene, amikor a fizetését felveszi... Ellenben Orbán Viktor a legnagyobb európai párt alelnöke. Szerintem ebben a státuszban kicsivel többet tehet értünk, mint a hőbörgő Morvai.


A fogyasztásemelkedésről meg csak annyit, hogy a Fidesznek egyszer már sikerült beindítani a gazdaságot! Ha nem váltják le, már évek óta euróval fizetnél a boltban!


Olvastam a Jobbik brossúráját, amit minden választó postaládájába bedobnak. Kapásból 2 hazugságot találtam benne, pedig meg sem erőltettem magam. Ha lesz egy kis időm, talán bemásolom, és elemezem. Egy biztos: a Fidesszel kapcsolatban zokszó nélkül hazudoznak.

2010. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!