Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 10napos matrica megmarad?

A 10napos matrica megmarad?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg, + jön rá, 20ezer HUF, ha lemész a balcsira pestről például.
2015. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2: Miért jönne? Ez vagy-vagy alapon megy. Vagy megveszed a 10 naposat és 10 napig az egész ország területén mehetsz, vagy megveszed azt a 4 megyematricát, de akkor egész évben használhatod.


Szerintem te nagyon félreértetted a törvényt.

2015. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. hát hogy őszinte legyek, eddig azt hittem, hogy autópálya és megyeit is meg kell, de akkor mi értelme is van? miért vezették be a megyeit? hisz nem kell nagy ész, hogy a 10 naposat választom 3000 HUF-ért, egy egész évben használható 20ezer HUF-ért :P
2015. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

4: Nézz rá a google mapsra és rájössz. Egyébként szerintem nagyon sokan vannak a te cipődben és ezért háborognak. Nekem is van több ismerősöm és amikor magyarázok nekik, nem hisznek nekem és szerintük hülye vagyok.


Rengetegen akik csak 20-30 km-t utaztak egy adott megyében, nem használták az autópályát, mert nem éri meg nekik megvenni 40 ezerért a matricát. Így viszont megveszi 5 ezerért és máris jobban jár mindenki. Ráadásul belevették az M0-ást is a fizetős szakaszok közé, úgyhogy jelentősen meg fog növekedni onnan is a bevétel. Több ember fog kevesebbet fizetni, így szerintem az egész nullszaldós lesz.


Az ötlet nagyon jó, a megvalósítás már kevésbé. Szerintem már tartunk ott, hogy lehetne km alapú matricát is venni, hiszen tele vannak kamerával a pályák. A legigazságosabb az lenne...

2015. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hmm értem, akkor a lényeg, hogy aki ritkán utazik annak akkor végül is semmi változás nem történt, ugyan úgy mint tavaly megveszem a 10 napos matricát és letudok menni pestről a balcsira és nem kell idén többet fizetnem az útra?

A M0-ásnál is így van akkor, megyeit nem kell vennem ha használni akarom ?

2015. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehet jó ötletnek tartani egy városi elkerülő szakasz fizetőssé tételét????


Annak pont az a lényege, hogy ingyenes és elvezeti az átmenő forgalmat a városból, és csökkenti a külső kerületek forgalmát.

2015. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: Attól függ, hogy mennyit akarod használni az M0-ást. Ha naponta, akkor vagy veszel egy 42.000 forintos matricát és használhatod az egész hálózatot, vagy veszel egy 5000 forintos megyematricát és kész. A Balcsis dolog 2 ezer akárhányszáz forintos matrica és kész. Mint eddig.
2015. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: Ennyi erővel legyen ingyenes az összes autópálya is, nem? Mint Németországban. Ott is azért ingyenes, hogy elvegye a forgalmat a kisebb országutaktól.
2015. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áhh így már sokkal világosabb :)
2015. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!