Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megyei matrica. Hogy is van ez?

Megyei matrica. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Én konkrétan egészen eddig a pillanatig abban a hitben voltam, hogy ahhoz, hogy használhassam az autópályát kell vennem autópálya matricát ÉS megyei matricát is, különben megbüntetnek. Ez összesen egy heti és egy éves megyei matricával 7-8k lenne nekem.


Most viszont kiderült,- ha jól értelmezem - ez az egész úgy van, hogy teszem azt ha én Zalakomárból rendszeresen járok Letenyére az M7-en, akkor elég vennem a 40 ezres éves matrica helyett egy 5 ezres megyeit és ugyanúgy használhatom azt a szakaszt, igaz? Jól értelmezem, vagy én vagyok a hülye és mégis kell venni a 40 ezresen felül még egy 5 ezres matricát is?



2015. jan. 2. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell, a megye határain belül elég az éves megyei.

Ez jó dolog.


Ellenben, hogy annyi amúgy ingyenes szakaszt tettek fizetőssé, aminek pont a forgalom elterelése és gyorsítása lett volna a város központokból már rossz.

2015. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1: Akkor köszönöm. Szerintem ez nagyon jó dolog azoknak, akik vidéken élnek és rossz dolog a fővárosiaknak. Nem is értem a nagy felháborodást.


Ahogy elnézem, sokakat a média frankón félretájékoztatott és mindenki azt hiszi, hogy az autópálya matricán felül még egy megyei matricát is kell venni...

2015. jan. 2. 15:32
 3/12 anonim ***** válasza:

A felháborodás inkább, mint írtam az eddigi ingyenes szakaszok fizetőssé tétele miatt van.

az pl abszurdum, hogy a reptérre nem lehet kijutni, mert az egyetlen odavezető út is fizetős.

Vagy az összes elkerülő út is...

2015. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Aki eddig évest vett valamiért az jól járt. Aki hobbi szinten használta és megúszta pár hetivel, az szívott nagyot. Pláne ha átszelte eddig az országot egy évben kétszer. Eddig megúszta 6000-ből, most majd 30-ból.
2015. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki lehet jutni a reptérre. Üllői, négyes, és ott vagy. Egy 50m-es felkanyarodó van, nem hiszem h oda kéne 5000 FT.
2015. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi a szakmában csak röhögni tudunk ezen, hogy egy elkerülő utat fizetőssé tegyenek. Így az elkerülő utat fogják elkerülni, miért menne arra bárki, mikor a város fele ingyen van az út és még rövidebb is?
2015. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
@15:48: Akkor nézd meg jobban a térképet, bizony oda kell. (Volt is erről pár cikk, a felelősök megerősítették, hogy valóban fizetős.)
2015. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

4: Ha csak évente kétszer megy oda-vissza, elég két 10 napos matrica és ennyi. Nem kell azért megvenni az összes megyére az éveset, hogy egyszer végigmenjen rajta...


Eddig sem vetted meg két alkalomért a 40 ezres éves matricát...

2015. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

# 4:


A korábbi tíznapos pályamatricát továbbra is megvásárolhatja, aki évente egyszer-kétszer szeli át az országot, abban nincs változás.

2015. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor én is tanultam valamit ma: a régi rendszer megmarad ezzel párhuzamosan? Hm. Akkor hol van a 20Mrd plussz bevétel? Mert így én is kevesebbet fizetek éves szinten...
2015. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!