Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megyei matrica. Hogy is van ez?

Megyei matrica. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Én konkrétan egészen eddig a pillanatig abban a hitben voltam, hogy ahhoz, hogy használhassam az autópályát kell vennem autópálya matricát ÉS megyei matricát is, különben megbüntetnek. Ez összesen egy heti és egy éves megyei matricával 7-8k lenne nekem.


Most viszont kiderült,- ha jól értelmezem - ez az egész úgy van, hogy teszem azt ha én Zalakomárból rendszeresen járok Letenyére az M7-en, akkor elég vennem a 40 ezres éves matrica helyett egy 5 ezres megyeit és ugyanúgy használhatom azt a szakaszt, igaz? Jól értelmezem, vagy én vagyok a hülye és mégis kell venni a 40 ezresen felül még egy 5 ezres matricát is?



2015. jan. 2. 15:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

11: Ott, hogy az eddig ingyenes szakaszok nagy része Budapesten és közvetlen közelében volt, ahol a legnagyobb a népsűrűség és mostantól azért is fizetni kell. Megkockáztatom, hogy az országos autópálya használat legalább 1/3-a az M0-ás szakaszra tevődött.


Na most ezek az emberek fizetni fognak, ha nem akarnak dugóban vesztegelni és ez rengeteg pénz. Engem konkrétan nem is zavarna (bár messze lakom) akkor, ha nem a zsebekbe vándorolna ez is, mint oly sok minden más.

2015. jan. 2. 16:07
 12/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Aki hobbi szinten használta és megúszta pár hetivel, az szívott nagyot. Pláne ha átszelte eddig az országot egy évben kétszer. Eddig megúszta 6000-ből, most majd 30-ból."


Nem. Az ugyanúgy megússza 6000-ból (2db 10 napossal). Vagy éves megyeit veszel vagy az időszakosat (marad a 10 és 30 napos).


"Akkor hol van a 20Mrd plussz bevétel?"


Ez jó kérdés :) Mert ha az összes autós vesz legalább 1 megyeit, aki eddig semmit sem vett, akkor sincs meg a 20Mrd... Meg ugye az emberek jobban járnak - ez a kommunikáció. Csak ha az embereknek jobban járnak, hogy lesz meg a plusz bevétel?


Rosszul azok járnak, akiknek eddig semmilyen matrica nem kellett, most meg kell majd. Ez tipikusan a pest megyei agglomeráció (Vác-Dunakeszi, Budaörs és környéke, 4-es út menti települések, M5 felől bejárók), illetve azok a budapestiek, akik kijárnak a közelbe dolgozni és/vagy bevásárolni. Ők sokan vannak, de 20Mrd/5000=4M autójuk nincsen.

2015. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!