Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikorra fogynak el vagy...

Mikorra fogynak el vagy kerülnek nagy kisebbségbe a magyarok magyarországon?

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék rá mikor következik be az elkerülhetetlen.az idősek 10-20 éven belül meghalnak.a fiatalok és középkorúak kivándorolnak.esetleg egy szűk sávban ingázók a nyugati határnál előfordulhatnak.az a kevés aki itt marad majd éhenhal idős korára mivel nyugdíjat az már tutira nem fog kapni aki nem múlt el 50 már most.egyre kevesebb ember termeli ki a pénzt amiből a nyugdíjasokat fizetik.
2015. jan. 10. 11:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Ha már a statisztikákkal jöttök, akkor közölhettétek volna a fő adatot ami minden demográfiai statisztika épül...

2010-es hivatalos népszámlálás szerint: magyarok: 10,012,000 fő, cigányok: 315,583 fő. Magyar népességhez mérve a cigány etnikum 3,15%, német etnikum 185,696 fő, 1,85%

2015. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

egyrészt nincsen 2010es hivatalos népszámlálás csak 2011.

Másrészt abban meg lehetett jelőlni kettős identitást is, ebből következik hogy (ha a nem nyilatkozókat is ide számoljuk) akkor magyarnak 98% (kb 9millio 700 ezer) vallotta magát, cigánynak 3,5, és csak ezután jön a többi nemzetiség. Nem lehet tudni hogy mennyien vallottak cigány és magyar identitást is.

És amugy 1millió300ezer ember nemnyilatkozott, valószínű többnyire magyarok, de nemtudni biztosan hogy mind-e.

Tehát a magyarok száma 8,4 milliótól 9,7 millióig terjedhet, cigányok száma most mégbizonytalanabb mint eddig.

2015. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
6%
Ha a jobbik hatalomrakerülne, átfarigcsálná a szoc. rendszert, és elzárná a pénzcsapokat amiken keresztül nyelik a pénzt a rézbőrűek. Legalábbis remélem, mert ez lenne a helyes döntés. Továbbá iskolába és munkába kell őket kényszeríteni, ha máshogy nem erővel, a gyerekeknek minél többnek benntlakásos iskolákat kell létrehozni, ahol szigorú fegyelmet tartanak rendőri jelenlét mellett, akár .jámbor népséggé lehetne őket varázsolni ily módon. Nem olvastam sehol ilyet a programjukban, de ezt gondolom célravezetőnek.
2015. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Maguk a cigány vezetők mondják, hogy a cigányok száma megközelíti az 1 milliót.
2015. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
minek kellett lepontozni?
2015. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

12-es, köszi, igen igazad van félre ütöttem (2011).

A másikban is igazad van, természetesen pontosan nem lehet tudni menyien is vannak, de az biztos, hogy fél milliónál nincsenek többen szerintem, habár néha úgy tűnik mint ha 5 millióan lennének. Én csak a hivatalos stat. eredményeket közöltem, mert láttam ezeket a fő adatokat elfelejtették leírni.

2015. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

13-as, erőszakkal nem mész semmire, erőszak erőszakot szül, tisztában vagyok hogy a cigányok többsége, (nagyon nagy tisztelet a kivételnek) erőszakos, jászsági voltam tudom jól hogy milyenek is, azt tudom, hogy erőszakkal bezárni nevelőintézetekbe elszakítani a családjuktól felesleges, mivel úgy nevelkedtek amit láttak a szüleiktől, integrálásukra, a normális civilizált nevelésre, ahogy említetted oktatás, munka, normális tisztességes élet és értékrendre..stb erre sajnos csak egy megoldás van és az pedig a generációs lecserélődés, a mostani generációval nem lehet megváltoztatni, mert mint írtam úgy nevelkedtek fel ahogy... a jövő generációt kell megváltoztatni ahhoz, hogy a cigányság integrálódni tudjon de legalább is ne legyen agresszív, a fő kérdés, hogy hogyan lehet ezt elérni. A mai generációval nem lehet megváltoztatni.


A másik amit én tapasztaltam még a jászságban, de biztos vagyok abban, hogy más hol is van ilyen, az pedig, hogy a cigányokkal együtt "lógó" magyar gyerekek szintén elcigányosodnak, átveszik az életformájukat a viselkedésüket..stb én ezt láttam anno az iskolában.

2015. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
ha elzárnák a pénzcsapot akkor tömegesen halnának ki főleg a 10 gyerekesek.na biztos lenne pár jómadár aki ez ellen egyből szót emelne.de kétlem hogy ezt meglépné bárki is.szélsőjobbosok igen.de a jobbik nem éppen egy nsdap...
2015. jan. 10. 14:44
 19/26 anonim ***** válasza:

,,ha elzárnák a pénzcsapot akkor tömegesen halnának ki főleg a 10 gyerekesek."


Valami ilyesmi, de nem szószerint. Megoldanák ők. Vagy csövesek lesznek, vagy elköltöznek. De szerintem a legtöbben azért elkezdenének valamit dolgozni. Ha meg nem... hulljon a férgese..

2015. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
sokszor nincs is munka ha a tisztességes oldalról nézzük.a tisztességtelen oldalról nézve meg még többet lopnának és erőszakos cselekményektől sem riadnának vissza ha elfogy a pénz.egy szóval hacsak nem kerülne mind börtönbe a lopások után márperdig ahhoz rengeteg új börtön kellene akkor az ország életveszélyessé változna.
2015. jan. 10. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!