Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel lehet viccelődni?

Mivel lehet viccelődni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a párizsi merénylők és Maksa Zoltán esetére.

2015. jan. 9. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom egyesek megütnének, ha mondjuk az anyjukkal viccelődnél.

Nem ártana nem csak az embereket, hanem a közösségek kényes témáit is tiszteletben tartani.


Ha mi most elkezdenénk pl. amerikai zászlókat égetni, én azért nem tartom kizártnak, hogy a sok szenilis amcsi veterán közül legalább egy ne nyisson tüzet a magyar követségre.

2015. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Zsidókon meg holokausztonkívül bármivel. Ha ezekkel akkor lecsuknak. Amúgy kamu támadás volt és. A támadók már meg is haltak. Remélhetőleg majd vesznek fegyvereket az amerikaiaktól meg ilyenek.
2015. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Mármint franciaország vesz fegyvereket.
2015. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

A libber "szólásszabadság" szerint a magyarokkal, vidékiekkel, satöbbivel.


De ha valaki a liberátor-kedvencekkel meri csinálni az főbenjáró bűnnek számít.

2015. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Magyarokkal és keresztényekkel.
2015. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Viccelni? Mindenen, ami nem sérti mások érzékenységét.


Vannak tabuk, pl. nemzeti- és vallási jelképek, himnuszok, kegyeletsértés.


A stand up comedyben az önkritika a legviccesebb. Javaslom a hölgyeknek és uraknak, hogy elsősorban gyakoroljanak önkritikát és igyekezzenek saját magukon gúnyolódni.

2015. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok.


Az 5-ös kommentelő nem én vagyok, csak a százalék egyezik.

2015. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont a Stand-uposoknál vagyok úgy hogy néha erőltetett és ízléstelen, sértő poénjaik vannak, ettől függetlenül mégsem érzek késztetést arra, hogy közéjük rontsak és lemészároljam őket.
2015. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt most leírok, az a szólásszabadságot mint ideális állapotot jellemzi, nem valamely ország aktuális joggyakorlatát ezzel kapcsolatban.


A szólásszabadság azt jelenti, hogy mindent ki lehet mondani, kivéve ha az másnak valamilyen jogát sérti. Szerintem Mohamed próféta ábrázolása vagy az iszlám bizonyos elemeinek a kritizálása nem sérti a szabad vallásgyakorlás jogát, ha viszont valaki muszlimok elleni bűncselekmények elkövetésére buzdítana embereket, az már igen.


Sokan nem értik meg, hogy a szólásszabadság joga az embert csak a törvény általi büntetéstől védi, mások felháborodásától, kritikáitól, egyéb következményektől (amennyiben ezek önmagukban nem ütköznek törvénybe) nem. Maksának szerintem joga volt elmondani azt a viccet, a közönségnek pedig joga van ezen felháborodni, felszólítani, hogy kérjen bocsánatot, aminek neki joga van eleget tenni vagy nem eleget tenni, a Hír TV-nek pedig joga van megtagadni azt, hogy a továbbiakban felületet biztosít neki a szólásszabadságának gyakorlásához. Az állami szerveknek Maksát ezért megbüntetni szerintem nincs joguk.


Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy valaki olyat mondott, amit a szólásszabadság nem véd, akkor az illetékes hatóságokhoz kell fordulni, nempedig agyonlőni az illetőt.

2015. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Maksa féle viccel szerintem semmi gond nem volt, csak a sok miniben rohangáló majd erőszakoláson csodálkozó ordas k...rva nem tudja elviselni, ez kb Magyarország női lakosságának a 60-70%-a kortól függetlenül. Lehet vitatkozni ezen de ez sajnos így van, csak szét kell nézni bárhol, hogyan járkálnak a nők. A legjobb példa erre a sulimban jó 10-15 éve volt egy angoltanárnő miniben járkált fel a lépcsőn, de bugyi nem volt rajta a felsős diákok alányúltak, szerencsére az akkori igazgatónőnek volt esze, kirúgta azt a rib...ncot és hozott egy olyan szabályozást hogy a lányoktól kezdve a tanárnőkig bárki nőnemű nem vehet fel térdnél feljebb érő szoknyát vagy nadrágot, nem volt csador, senki nem sült meg benne nyáron sem, csak épp nem tudták a pic...sájukat kitenni. Volt is sápítozás jó pár lánytól de aztán megszokták és betartották. És jééé bas...zki senki nem halt bele hogy mások nem látják a vag...inájukat. :D Csak mostmár kivesztek az ilyen igazgatók, vezetők és az erkölcs és szemérmesség is. Kb 2 év és nem csak kikopik hanem eltűnik teljesen. Gratulálok Magyarország én így szeretlek. Szerencsére már csak fél évig kell elviselnem az idiótákat.


Csóközön

2015. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!