Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tudás alapú "társadalomnak"...

A tudás alapú "társadalomnak" vannak hátrányai is?

Figyelt kérdés

A tudás alapúban, mint például a német,svéd, norvég, ugyebár arra ösztönzik az embereket, hogy szerezzenek diplomát, minél többen.

Ez első hallásra kiválóan hangzik.De, vannak hátrányai is.


Bizonyos ágaknál hatalmas munkaerőhiány alakul ki, mivel a társadalomból senki nem akarja elvégezni az úgynevezett "alantas" munkát.


Vajon miért fizetik meg a szakmunkásokat külföldön és azok miért mernek sok pénzt elkérni?Mert kevés van belőlük.

Emiatt van az, hogy például az apróhirdetések tele vannak német meg osztrák villanyszerelő, burkoló, kőműves...stb állással.

Én műszaki tudományi karon tanulok, az én szakomnak megfelelő, betöltetlen pozícióból meg nem volt olyan sok.


Emiatt nem értem, hogy sokan miért támogatják ennyire ezt a tudásalapú társadalmat.


Egyáltalán nem normális,hogy mindenki diplomás akar lenni.Így, hosszútávon nem működőképes egy társdalom.


Kell lennie középfokú végzettséggel rendelkezőknek és kellenek szakmunkások is.



2015. jan. 5. 16:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a szembeállítást; egy jól működő céghez mindenkire szükség van, mindenki munkája számít. Pl. a logisztikában ugyanúgy számít a legutolsó raktáros és a takarító munkája, mint a fuvarszervezőé, az értékesítőé vagy a pénzügyi igazgatóé.


Nekem egy évfolyamtársam dolgozott egy bizonyos hálózati szolgáltató kontrolling osztályán, amikor nagy hozzáértéssel kiszervezték a saját szerelő munkákat pillanatnyi budget-kozmetikázás miatt (kirúgva a saját állomány nagy részét). :D A magyar cégek nagy része azért tart ott ahol, mert a csencselés mellett a hozzáértés is óriási... ha a Józsi be tudja kötni a villanybojlert, akkor ért a budget-hez is! :D

2015. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!