Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miért nem az egykulcs...

A Jobbik miért nem az egykulcsost támogatja?

Figyelt kérdés

Talán oldalt tévesztett és eltévedt?

Pár lépéssel balra...


A társadalmi osztályok közötti különbséget el kell fogadni és nem azon mesterkedni, hogy mesterségesen csökkentsük.


A Fidesz, nagyon helyesen az egykulcsost támogatja, sokkal ésszerűbb.Elárulom miért.


Egyrészt, aki többet keres az többet is költ.

Ha a magasabb jövedelműek az adórendszer miatt többet keresnek, akkor növekszik a fogyasztás.Nekik van miből költeni.

Az, pedig jó a gazdaságnak, hogyha nő a fogyasztás.

Sőt, most is az a baj, hogy nincs fogyasztás.


Azzal pedig nem nőne jelentősen, hogyha a minimálbéresek 20-30 ezerrel többet keresnének.

Egyszerűen nem éri meg a többkulcsos.


Másrészt, az egykulcsos nagyon nem kedvez a Jobbik által sokat kritizált, ismert kisebbségnek.

A többkulcsos meg nagyon is kedvez nekik.Az MSZP alatt is mindenféle extra juttatást kaptak, mert a legalsóbb társadalmi osztályba tartoznak.

Ezt többkulcsossal nem lehet megakadályozni, csak apartheiddel, szegregációs törvényekkel, de ahhoz kevés a Jobbik.


Harmadrészt.Miért kellene büntetni a sikeres embereket?



2015. jan. 3. 22:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%

"Az, pedig jó a gazdaságnak, hogyha nő a fogyasztás.

Sőt, most is az a baj, hogy nincs fogyasztás."


Hát pedig most egykulcsos adórendszer van. Na lődd fel a pizsit, késő van.

2015. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
18%

Meg is válaszoltad a kérdést. Minek támogassa mikor azzal nem lehet túl sok szavazót megszólítani. A Jobbik gazdaságpolitikájában pedig teljesen baloldali (külföld és multiellenesség, autarkiára törekvés, állami tulajdon növelése/tökmindegy, hogy ezt nemzeti tulajdonnak nevezik...stb).


Aki pedig betette azt a remekbe szabott cikket és a kérdező közgáz ismeretein élcelődik, annak vázolnám a fő problémát:


Idézet a szövegből:

"A közgazdaság legnagyszerűbb találmánya az újraelosztás finomhangolására. – Mint amikor az autószerelő beállítja a szelepeket az autóban! A többsávos adó nélkül ezt a precíz hangolást NEM LEHETSÉGES megoldani!"


Na erre mondja azt ("újraelosztás") egy jobboldali, hogy nincs rá szükség. Az államnak semmilyen joga nincs arra, hogy különbséget tegyen a jövedelmek között. Az esélyt kell biztosítani, hogy mindenki boldoguljon. Az egykulcsos adó pedig egyenlő feltételeket szab.

2015. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
17%

"Ha többkulcsos lenne, magasabb lenne az alacsonyabb végzettségű dolgozó fizetése is, akkor logikus, hogy ők is többet fogyasztanának, mert lenne miből. "


Igen, kék Multira, meg Kőbányai sörre.

2015. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%

Egy részük lehet, de a többség normálisabb élelmiszert venne, esetleg ruhát a gyereknek. Vagy olyan dolgokat amikre már évek óta nem telik. Ne általánosítsunk már, nem minden minimálbéres alkoholista. Minden embernek joga van a normális élethez. Nem kell lenézni azt, aki nem tudott vagy nem volt képes tanulni, csak szakmunkát. Ők már nem is emberek vagy mi? Nem lehet mindenkinek diplomája, mondom ezt diplomásként.


Már most is látszik, hiányzik több száz milliárd a költségvetésből, és emellett a fogyasztás sem nőtt, az emberek meg szegényednek. Nem lesz ennek jó vége, de ez a kormány issza meg a levét.

2015. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%
12: Szépen leírtad, csak nem teljesen értem, hogy mit akartál vele mondani.
2015. jan. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%
Én is támogatom akkor, ha megfelelően vannak meghúzva az adókulcsok. Vagyis nem az van, hogy már bruttó 200 ezer felett 30%-os szja-t fizetsz, hanem tényleg a gazdagokat büntetnék vele. Én 3 kulcsos adórendszert támogatnék egyébként, nem 2-t. Viszont az is röhej, hogy 100 ezer minimálbérből adózás után marad 63-65 (bocsánat, most nem tudom pontosan mennyi), holott még 100 ezerből se lehet normálisan megélni. Ezért mondom, hogy havi 15
2015. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%
(bocsi, félrenyomtam) Ezért mondom, hogy havi 150 ezer forintig legyen adómentes a jövedelem. Szerintem ez nem csak méltányosság, hanem józan ész kérdése is. Hova fejlődik a gazdaság, ha ilyen kevés pénz marad az emberek zsebében?
2015. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Lehet az akár nettó 200 000-ig is 0%, ezt megtámogatni egy tisztességes családi adókedvezménnyel és nagyon sok melós és családja jobban élne. Ilyesmiről írnak a korábban már linkelt vanholnap-os cikkben is.
2015. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
32%

Crisopher:


A bruttó 100-ból kb. 10 000 Ft az SZJA. Nem mondom hogy az nem jól jönne nettó 65 ezer mellé, de gyakorlatilag nem önmagában az öli le.


Én nem vagyok egyik megoldás ellen sem, de az biztos rossz megoldás, amit a #4-ben említett vanholnap.hu-s cikk vázolt, hogy 199 999 Ft után (vagy 200 000, nem is lett precízen meghatározva) 0 Ft SZJA, 200 000 után meg 70 000 Ft. Aki keresett eddig közel ennyit, az várhat a fizetésemelésére, mert kevés munkáltató van, amelyik be fog nyelni ennyit. És akkor szerencséje volt, mert a legtöbb munkáltatónál a bruttó bér alapján kapja a fizetést, az meg mondjuk 200 000 helyett 148 000 lenne.


Nem azt mondom hogy nem jó a többkulcsos adó, de az ekkora lépcsők nem jók.

2015. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
25%

„az meg mondjuk 200 000 helyett 148 000 lenne”


Mármint a nettó, a többi adót és járulékot nem figyelembe véve...

2015. jan. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!