Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Figyelt kérdés

Nézem a facebookot,és véletlenül belementem egy felvidéki "magyar" oldalába,na most ami nekem megszúrta az orrom hogy,magyar a magyarral is szlovákul beszél,valamint rengeteg ember akinek a vezeték neve magyar vagy kereszt neve szintén csak szlovákul beszélgetnek egymással.

idáig süllyedtünk volna a 20-ik század óta?

Ezek az emberek szerintetek tudnak egyáltalán magyarul?

És ez valójában miért történik a felvidéken/mi az oka ennek?


2014. dec. 20. 15:15
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
22-es hogyhogy át váltottak szlovákra,miért?
2014. dec. 22. 10:21
 32/33 A kérdező kommentje:
21-es értem,de azért az iskola szerintem nem asszimilációs központ.Ha te mondjuk Németországban születsz magyar szülőktöl,és ott is járod ki a sulikat,attól nem válsz németté,anyanyelved ugyanúgy a magyar lenne.
2014. dec. 22. 10:24
 33/33 A kérdező kommentje:
21-es még azt elfelejtettem odaírni,hogy a felvidéki magyarok ráadásul egy etnikai tömbben élnek,és nem pedig szórványban,tehát adott a helyzet számukra,így nem kéne nekik szlovákul beszélniük egymás között szerintem.
2014. dec. 22. 10:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!