Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Figyelt kérdés

Nézem a facebookot,és véletlenül belementem egy felvidéki "magyar" oldalába,na most ami nekem megszúrta az orrom hogy,magyar a magyarral is szlovákul beszél,valamint rengeteg ember akinek a vezeték neve magyar vagy kereszt neve szintén csak szlovákul beszélgetnek egymással.

idáig süllyedtünk volna a 20-ik század óta?

Ezek az emberek szerintetek tudnak egyáltalán magyarul?

És ez valójában miért történik a felvidéken/mi az oka ennek?


2014. dec. 20. 15:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Igen, nevezhetjük asszimilációnak. Ennek az az egyik oka, hogy a magyar szülők egyre gyakrabban íratják be gyereküket szlovák tannyelvű iskolákba, ahol TILOS megszólalni magyarul, pedig az ott tanulók kb. fele magyar anyanyelvű. Legalábbis a határvidékeken így van. A szlovák iskolákba való beíratás oka viszont az, hogy a magyar tannyelvű iskolákban nagyon rossz a szlovák nyelv oktatása, márpedig akármennyire is ellenkezünk Szlovákia hivatalos nyelve a szlovák.


Az asszimilálódás másik oka pedig az, ha egy magyar összeházasodik egy szlovákkal. A szlovák pedig nem fog megtanulni magyarul, és valószínűleg a közös gyerekük sem, vegyük példának a Rising Star (tudom, hogy nem egy minőségi műsor, nem is nézem, csak a nagymamám említette) egyik énekesét. Ő is felvidéki, az anyja magyar, de ő 20-on akárhány évesen egy szót sem tudott magyarul, mert az apa nem engedte, hogy magyarul beszéljen hozzá az anyja. Sajnos sok az ilyen.


Találkoztam olyannal, aki felvidéki, mégis Magyarországon kezdte meg középfokú tanulmányait, de végül nem az anyaországban fejezte be, ugyanis az osztályában a kezdetektől fogva leszlovákozták és letótozták őt. Nem tanulva a "hibájából" én is ugyanezt tettem, és engem is szlovákoznak páran, bár én nem veszem magamra, nem vagyok az a sértődős típus. De ennek vajon mi az oka, hogy páran ilyen ellenségesek a határon túliakkal? Itt Gyiken is olvastam sok hasonlót, ami bevallom már tényleg rosszul esett. Aki tud erre valamiféle választ az írja meg, kérem. Remélem az én válaszom is érdemes volt valamire.

2014. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
94 év az 94 év.Szívük joga azt a nyelvet használni,amit csak akarnak.Még 100 év és a magyarra hasonlító keresztnevek is eltűnnek.Voltam sokat Szlovákiában és sokszor mikor meghallották,hogy máshogy beszélem a magyart egyből váltottak szlovákra.Ekkor elővettem az angolt...xD
2014. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

Az vagyok aki szlovákul kommentelt.

Egy büdös szót nem tudok szlovákul, csak szánalmas amit csinálsz kérdező.


Arra nem gondoltál, hogy azért beszélnek szlovákul, mert vannak szlovák ismerőseik fb-on, akik a magyar posztokat nem tudják elolvasni pl?

Amúgy meg mindenki úgy beszél ahogy akar, a szlovák nem kevesebb a magyarnál, ugyanolyan két kis jelentéktelen kelet-európai nyelv.

Csak divat utálni a szlovákokat...te meg mivel olyan okos vagy, felülsz az ilyen baromságoknak.

2014. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Egy büdös szót nem tudok szlovákul, csak szánalmas amit csinálsz kérdező.


Arra nem gondoltál, hogy azért beszélnek szlovákul, mert vannak szlovák ismerőseik fb-on, akik a magyar posztokat nem tudják elolvasni pl?

Amúgy meg mindenki úgy beszél ahogy akar, a szlovák nem kevesebb a magyarnál, ugyanolyan két kis jelentéktelen kelet-európai nyelv.

Csak divat utálni a szlovákokat...te meg mivel olyan okos vagy, felülsz az ilyen baromságoknak."


Az is amit te csinálsz, meg a többi zagyvaságod is kb.

2014. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%

Szlovákul beszélni miért is rosszabb, mint magyarul?


Amúgy ha a szélsőjobbos propaganda nem uszítana titeket a szlovákok ellen, azt sem tudnátok merre van Szlovákia.

2014. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Itt Gyiken is olvastam sok hasonlót, ami bevallom már tényleg rosszul esett. Aki tud erre valamiféle választ az írja meg, kérem"


Erre nincs válasz, mindenki szeret mindenkit beskatulyázni és megbélyegezni, valami okot keresni, hogy az az ember miért ér kevesebbet mint a másik. Az én nagyapám parajdi magyar, egész életében románozták Magyarországon. A másik nagyapám egy nagy mezőgazdász "kulák" családból származott, őt mindenki kanásznak gúnyolta. Én Németroszágban élet, én itt a kelet-európai, otthon Magyarországon a nyugat-német vagyok. Az emberek mindig megpróbálják a másikat kevesebbnek beállítani, mint ami, mondvacsinált okokból.

2014. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha a szélsőjobbos propaganda nem uszítana titeket a szlovákok ellen, azt sem tudnátok merre van Szlovákia."


Te tudnád hol van Magyarország ha nem uszulnátok ellene állandóan? :D

Egyébként ki a fene akar "szlovákul" beszélni amikor az lényegében tájszólásos cseh (vagy szláv egye fene)?


Különben akkor is tudná mindenki, mert egy olyan komplexussal teli népet nem lenne nehéz észrevenni. :)

Mondjuk annyival előrébb vannak nálunk, hogy ott nincs libbantagyú mint amilyen te is vagy, és nem számít "fasizmusnak" ha valaki az országa zászlóját lengeti, vagy "hagyományt őriz" mint nálunk, csak a közös antimagyarizmusotok miatt "haverkodtok" esetleg velük.

2014. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%

Komplexusos nép, még jó, hogy a magyar nem az :D

Nálunk nincs igazi hagyományőrzés, csak a fehér szemét nácul.

2014. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Nálunk nincs igazi hagyományőrzés, csak a fehér szemét nácul."


És akkor te milyen színű szeméthez tartozol? :D

2014. dec. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Találkoztam olyannal, aki felvidéki, mégis Magyarországon kezdte meg középfokú tanulmányait, de végül nem az anyaországban fejezte be, ugyanis az osztályában a kezdetektől fogva leszlovákozták és letótozták őt. Nem tanulva a "hibájából" én is ugyanezt tettem, és engem is szlovákoznak páran, bár én nem veszem magamra, nem vagyok az a sértődős típus. De ennek vajon mi az oka, hogy páran ilyen ellenségesek a határon túliakkal? Itt Gyiken is olvastam sok hasonlót, ami bevallom már tényleg rosszul esett. Aki tud erre valamiféle választ az írja meg, kérem."


Mert sikeres volt a határon túliak elleni uszítás.

És általában az ún. "baloldaliak" körében dívik ez, pedig szerintük a szélsőjobbosok megkérdőjelezik más magyarságát, holott ugyanezt csinálják, csak mert pl. aki magyarnak vallja magát de más országban született, és más állampolgársága van ugye a régi politikai események miatt mégsem tudják, akarják elfogadni, holott azt reklámozzák magukról milyen "elfogadók".

2014. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!