Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Idáig süllyedt a magyar nemzet?

Figyelt kérdés

Nézem a facebookot,és véletlenül belementem egy felvidéki "magyar" oldalába,na most ami nekem megszúrta az orrom hogy,magyar a magyarral is szlovákul beszél,valamint rengeteg ember akinek a vezeték neve magyar vagy kereszt neve szintén csak szlovákul beszélgetnek egymással.

idáig süllyedtünk volna a 20-ik század óta?

Ezek az emberek szerintetek tudnak egyáltalán magyarul?

És ez valójában miért történik a felvidéken/mi az oka ennek?


2014. dec. 20. 15:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Ezek az emberek kétnyelvűen nőnek fel, teljesen természetes, hogy nemcsak magyarul beszélnek még egymás között is. Én ismerek Mo.-i bulgár bevándorlókat, akik nemcsak bulgárul beszélnek a gyerekeikkel. Ilyet pl. Székelyföldön nem fogsz tapasztalni, ahol a magyarok viszonylag elszigetelten élnek, de másutt igen.
2014. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
de egyébként ezek akiket én végig néztem,Galánta és környéke.Valamint Csallóköz.
2014. dec. 20. 15:25
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el, hogy hatalmas nyomás van a leszakított országrészekben a magyarokon.


Ha szerinted ez probléma, akkor szeretettel, türelemmel és megértéssel próbáld emlékezetni őket, hogy fontos a magyar nyelv ápolása.

Ha támadólag lépsz fel, beindítod a védekező mechanizmust, és kifogásrendszereket építenek fel, hogy miért alakul így, és mégjobban eltávolítod őket.


Nem elég nekik, hogy abban az országban, ahol élnek, tiltják a nyelvüket, még az anyaországból is bántják őket?

2014. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

A származás és az identitás nem ugyan az, ezt kéne felfogni.

Apám német, anyám szerb, akkor én innentől kezdve ne is álljak szóba senki mással, csak német-szerb emberekkel? Vagy mi?

Amúgy elárulom, azért beszélnek szlovákul, mert azt a nyelvet értik jobban és értik meg egymást jobban. Lefogadom te is beszélsz angolul, vagy németül. Én is. De mégse állunk neki így kommunikálni, holott mindketten értjük. Csak nem anyanyelvi szinten. Az anyanyelv és az identitás nem feltétlenül ugyan az. Rohadt sok olyan baszk van, aki nem ragaszkodik minden áron a hagyományaihoz és spanyolként él, de, mivel spanyolul nem tud, így marad a saját nyelvénél.

Ha magadtól nem vagy képes rájönni, hogy Szlovákiában miért beszélnek szlovákul az emberek, akkor csak sajnálni tudlak. Pontosan azért, amiért a svábok magyarul beszélnek Magyarországon.

2014. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
gondolom utolsó te sem beszélsz németül vagy szerbül ugye?
2014. dec. 20. 15:31
 6/33 A kérdező kommentje:
Tehát hívjuk akkor ezt a jelenséget asszimilációnak?
2014. dec. 20. 15:32
 7/33 anonim ***** válasza:

"Amúgy elárulom, azért beszélnek szlovákul, mert azt a nyelvet értik jobban és értik meg egymást jobban"


Nemcsak az, hanem valószínűleg nagyobb a szlovák szókincsük is, és így könnyebben kis tudják magukat fejezni szlovákul, főleg ha szlováknyelvű iskolákba járnak. Én külföldön tanultam, és sokkal szívesebben beszélek a szakmámmal kapcsolatban németül, mint magyarul, mert a magyar szaknyelvet sosem tanultam meg rendesen. Mindezt úgy, hogy magyar vagyok.

2014. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Beszélek németül, szerbül nem igazán, de nem is vallom magam egyiknek se. Sőt, ha esetleg vallanám akkor se kéne beszélnem a nyelvüket. Minden identitásnak megvannak a maga attribútumai, amiknek a befogadása együtt jár az identitás magunkévá tételével, de nem kell az összeset elfogadni ettől függetlenül, aki kényszeresen el akarja sajátítani az összes arra az adott identitásra jellemző dolgot azt nevezzük fanatikusnak.
2014. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy nem is Magyarok, csak Magyarnak mondják magukat erre nemgondoltál?
2014. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem odaírni hogy a hasonlatod pedig nem jó,mert míg az angol és német csak tanult nyelv azaz én nem vagyok német és angol sem így nem is fogok veled beszélgetni ezen a két nyelven.de mivel te magyar vagy és az anyanyelved a magyar,gondolom nem beszélgetnél te sem angolul vagy németül.Na most ezek az emberek sokszor magyarok,és ők úgy beszélgetnek egymással szlovákul,miközben ők magyarok,gondolom az anyanyelvük is az lehet.
2014. dec. 20. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!