Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hagyjam el az országot?

Hagyjam el az országot?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy 5 évvel ezelőtt összeakadt a bajszom néhány bkv ellenőrrel, ők kezdték a balhét.

Azóta legalább 5x voltam elővezetve az ügyben, mert az idézéseket rossz címre küldték, soha senkit sem érdekelt mi van. Legutóbb csekket is küldtek, és közölték, hogy nemzetközi körözést is kiadnak mert komoly bűnöző lehetek (bkv ellenőrrel dulakodás = közfeladatot ellátó személy elleni erőszak)


Röhögnék a dolgon ha nem velem történt volna, az ügyet azóta sem zárták le, sőt, orvosszakértőhöz is elküldtek akinek a 150 ezer forintos vizsgálati díját valószínűleg nekem kell kifizetnem. Emellett elvileg tanulok, most mentem főiskolára.


De már a főiskolán is érzem, hogy valami nincs rendben, szinvonaltalan az oktatás. A barátnőmmel élek és őt is folyamatosan büntetik, nemrég az árvaellását akarták megvonni, sőt, vissza követelnék! Kb lélegeztetőgép neki ez az összeg.


Szóval el vagyunk keseredve. Dolgozunk is szabadidőnkben és amennyire tudom, fizetgetem ezeket az apró büntetéseket, és ő is, viszont tüzelőre, kajára stb, alig marad.


Nem hiszem, hogy külföldön jobb, de ott legalább nem jön érted kéthavonta randomra reggel 5 órakor a rendőr.

A hivatalok túlterheltek, a bíróság, stb, szinte elérhetetlen, tízezres telefonszámlákat csináltunk havonta, hogy elérjük őket, de szinte lehetetlen. Ha fel is veszik nem adnak ki információt, vagy nem tudnak segíteni, vagy ide oda kapcsolgatnak.


A hivatalos fellebbezésekre, levelekre, semmire, nem válaszolnak, mintha már a postán az iratmegsemmisítőbe menne, viszont a csekkeket kiküldik, az elővezetéseket betartják, mintha rabláncon rángatnának.


Szóval arra gondoltunk, hogy lemegyünk franciaországba, vagy olaszországba, és megpróbálunk elhelyezkedni egy hippi-lakókocsival. Ha valami probléma van még mindig haza tudunk jönni a lakásunkba (ez is úgy be van ékelve a barátnőm nagymamájának a házába, szóval nem hivatalos lakás, van egy olyan érzésem, hogy ha az lenne, már rég próbálná elvenni a kormány)


2014. dec. 16. 17:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi "együttérző" f**zfejet egy rakáson...

Simán kerülhet ilyen helyzetbe bárki. A külföldre költözés nem rossz gondolat, csak ez a hippi-stílus valószínűleg nem fog bejönni. Akik külföldre mentek, egyöntetűen azt állítják, hogy 3 dolog minimum szükséges a kinti kezdéshez: nyelvtudás, előre lefixált munka, és indulópénz amivel az első hónapokat kihúzza az ember.

2014. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azoknak írok akik még nem teljesen agymosottak.


Szóval először is itt arról van szó, hogy az alapvető jogaimat nem adják meg. Sokan meg sem hallják, de én mostanában meghallom már a rádióban, sajtóban amikor mondják, hogy a jogi rendszerünk nem jogállami keretek között működik, mert az ügyész, ha kell wc papír minőségű anyaggal is vádat emel, de.

Ha valakinek a fia lánya vagy HIVATALOS formája is van annak, hogy anyagiakkal elintézhesd (képviselők) a dolgokat.


Egyrészt másrészt pedig ha téged ér jogsérelem és az ügyésznek, rendőrnek nem érdeke megvédeni, mondjuk kirabolnak, nagy eséllyel nem történik semmi.


Volt erre példa.

A bírságok kifizetését ne firtassuk, évek óta fizetem őket, egyre több jön.

Ügyvédet se firtassuk az is pénzbe kerül.

2014. dec. 16. 18:10
 13/19 A kérdező kommentje:

Viszont, ha jók az ismerettségeid, akkor az egész rendszer a feje tetejére áll és olyan szűrőkön is átjutsz, amiken a halandó polgár nem jutna.


Szóval akkor igazából olaszországban ülsz egy napágyban, iszogatod a koktélod és vigyorogsz. Akkor ez van.

2014. dec. 16. 18:12
 14/19 anonim ***** válasza:
A Jobbiknak nem kellesz, mehetsz, viszlát!
2014. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes ember vagy. Mindenért a rendszert hibáztatod, pedig itt egyedül TE vagy a hibás.


Érdekes módon nem vagyok én sem senki ismerőse, ennek ellenére nem jön értem a rendőrség, sem a behajtók, sem senki, hagynak élni. Ja, hogy én kerülöm a bajt, hát igen, ezt is lehet. Neked sem kellene lázongani, éljél, ne a hibásokat keresd, mert az te magad vagy.

2014. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akinek van egy kis esze (nem a T. előttem szólók) azok tudják hogy a magyar jogrendszer és a törvények olyanok hogy VALAMI hiba úgyis lesz. Ha nem most, majd máskor. Túl van szabályozva az ország, persze mindenhol van egy kiskapu a rendszer barátainak és a gazdagoknak.

Én a helyedbe mennék. A közeljövőbe itt nem túl rózsásak a kilátások.Főleg nem ezzel a múlttal. Az ellenőrölről annyit, mint mindenhol, ott is sok fajta ember van és én is találkoztam már az irritáló, provokáló, álszent disznó típussal. Én is le akartam ütni, de inkább az eszemre hallgattam és szavakkal leráztam. Így még azt a 800 forintot se kellett befizetnem amit egyébként kell ügyintézési díj néven.

2014. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15: Még. Nem akarom védeni nagyon a kérdezőt, mert alapból elítélem a balhés embereket, viszont jelenleg olyan világban élünk, hogy sajnos előbb vagy utóbb mindenkinek "el fog gurulni a gyógyszere" és lehet bíróságra járni. Neki előbb elgurult.


Már engem is szopattak meg úgy közszolgálatot ellátó személyek, hogy szívem szerint bevertem volna nekik, csak szerencsére akkor éppen nem voltam olyan passzban. A magyar helyzet ahogy romlik, úgy egyre több mérges ember lesz és egyre több ilyen hír lesz a tévében is.


Hamarosan Habonyi sem fog tudni csak úgy végiggrasszálni a tüntetők között a kis homoerotikus öltözékében, mert simán elkapják és megtépik.

2014. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15 jól beszélsz /írsz/

aki elmegy Q-nak ne sírjon ha *-szák!

2014. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Remélem lecsuknak.
2014. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!