Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hagyjam el az országot?

Hagyjam el az országot?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy 5 évvel ezelőtt összeakadt a bajszom néhány bkv ellenőrrel, ők kezdték a balhét.

Azóta legalább 5x voltam elővezetve az ügyben, mert az idézéseket rossz címre küldték, soha senkit sem érdekelt mi van. Legutóbb csekket is küldtek, és közölték, hogy nemzetközi körözést is kiadnak mert komoly bűnöző lehetek (bkv ellenőrrel dulakodás = közfeladatot ellátó személy elleni erőszak)


Röhögnék a dolgon ha nem velem történt volna, az ügyet azóta sem zárták le, sőt, orvosszakértőhöz is elküldtek akinek a 150 ezer forintos vizsgálati díját valószínűleg nekem kell kifizetnem. Emellett elvileg tanulok, most mentem főiskolára.


De már a főiskolán is érzem, hogy valami nincs rendben, szinvonaltalan az oktatás. A barátnőmmel élek és őt is folyamatosan büntetik, nemrég az árvaellását akarták megvonni, sőt, vissza követelnék! Kb lélegeztetőgép neki ez az összeg.


Szóval el vagyunk keseredve. Dolgozunk is szabadidőnkben és amennyire tudom, fizetgetem ezeket az apró büntetéseket, és ő is, viszont tüzelőre, kajára stb, alig marad.


Nem hiszem, hogy külföldön jobb, de ott legalább nem jön érted kéthavonta randomra reggel 5 órakor a rendőr.

A hivatalok túlterheltek, a bíróság, stb, szinte elérhetetlen, tízezres telefonszámlákat csináltunk havonta, hogy elérjük őket, de szinte lehetetlen. Ha fel is veszik nem adnak ki információt, vagy nem tudnak segíteni, vagy ide oda kapcsolgatnak.


A hivatalos fellebbezésekre, levelekre, semmire, nem válaszolnak, mintha már a postán az iratmegsemmisítőbe menne, viszont a csekkeket kiküldik, az elővezetéseket betartják, mintha rabláncon rángatnának.


Szóval arra gondoltunk, hogy lemegyünk franciaországba, vagy olaszországba, és megpróbálunk elhelyezkedni egy hippi-lakókocsival. Ha valami probléma van még mindig haza tudunk jönni a lakásunkba (ez is úgy be van ékelve a barátnőm nagymamájának a házába, szóval nem hivatalos lakás, van egy olyan érzésem, hogy ha az lenne, már rég próbálná elvenni a kormány)


2014. dec. 16. 17:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolom azt, hogy külföldön sokkal jobb, mert nem az. Itthon nem a megélhetéssel van a baj, hanem azzal, hogy a kormány kb a saját segglyukaként kezeli az embereket, bármit megtesz velük.


Ugyanez külföldön talán nem ennyire kemény, másrészt a magyar behajtókat, hivatalokat is le tudnánk egy életre rázni. Nem hiszem, hogy belehalnánk, másrészt mondom, ha nagy baj van, visszajövünk pestre. De ezt nem tartom normálisnak, hogy rendőrök mászkálnak ráadásul nemrég a barátnőmet is elővezették mert tanú az egyik közös ügyenkben és a kezébe nyomtak egy 30 ezres csekket.

2014. dec. 16. 17:43
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Remélem jó hosszú időre lecsuknak.
2014. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Miket műveltek ti, hogy állandóan összetűzésetek van a hatóságokkal?


Egyébként átérzem amit írsz és én is hamarosan elhagyom ezt az országot, de ha te tényleg körözés alatt állsz (amit azért kétlek, ráadásul hivatalos levelet csak ajánlottként küldhetnek és ha nem írod alá az átvételt, akkor azt ők is látják), akkor ha nyugaton fognak meg, még ki is toloncolhatnak és tilthatnak jó pár évre.


Rendezzétek inkább mielőbb az egész ügyet és utána irány Ausztria és ott majd megkeresed a büntetésre valót.

2014. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Reméled lecsuknak? Csak mert lefogtak a bkv ellenőrök mint egy kutyát és már évek óta fizetek miatta így vagy úgy?


Én meg azt remélem, hogy egyszer neked lesz (de úgyis lesz) egy ilyen lehetetlen ügyed, amin életed végéig zongoráznak majd a hivatalok.

2014. dec. 16. 17:50
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, miért nem lehet lezárni a rendőrségi ügyeket végre.


Az a baj, hogy nem lehet a problémák elől elmenekülni. Ha Magyarországon ilyen problémáid vannak, akkor külföldön még rosszabb lesz.

Ne a kormányt meg másokat hibáztass, hanem szépen old meg a gondokat.

2014. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem nagyon lehet rendezni, ráadásul ez nem is büntetőügy. csak egy elővezetési költség amit a jocika néninek is ki kell fizetnie ha lát mondjuk egy verekedést és nem megy be tanúnak.
2014. dec. 16. 17:51
 7/19 A kérdező kommentje:
ne tőlem kérdezd miért nem lehet lezárni az ügyeket, direkt húzzák.
2014. dec. 16. 17:51
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Akkor fizesd ki és kész.

Vagy kérdezz meg egy ügyvédet, hogy hogy lehet megoldani.


Ilyen nincs, hogy ok nélkül küldözgetik a bírságot. Nem tudsz megjelenni a bíróságon?

2014. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdésre csak akkor lehetne egyértelműen válaszolni, ha pontosan tudnánk, hogy mi volt a problémád, mit csináltál, miért csináltad.

Mivel ez persze nem tartozik mindenkire - konkrétan csak rád -, így annyit lehet mondani, hogy költözz(etek). Próbálj szerencsét. Bár azt nem tudni, milyen következményeket von maga után egy esetleges kiköltözés.

2014. dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Majd lecsuknak, ezért fizetünk adót!
2014. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!