Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » CBA-nak miért áll érdekében a...

CBA-nak miért áll érdekében a vasárnapi zárvatartás?

Figyelt kérdés

[link]


Itt ez a 2009-es cikk!


2014. dec. 8. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy barmilyen boltnak is erdekeben allna...


Talan annyiban allhat inkabb a kisboltok erdekeben, hogy ha az ember nem idoziti a "nagybevasarlast" vasarnapra, akkor tobb, kisebb reszletben vasarol het kozben, kisebb bevasarlasokat meg talan inkabb intez el az ember kisebb boltban, mert annyiert nem eri meg kiautozni a budaorsi tescoba, vagy az obudai auchanba.

2014. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nálunk a környékbeli CBA-k eleve nincsenek nyitva vasárnap. Az eddigi vasárnapi vásárlóknak valahol kell vásárolniuk, és hét közben elvileg közelebb van egy CBA, mint egy teszkó (kivéve néhány helyet).
2014. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán azt hitte valaki, hogy ez jó lesz nekik, hiszen ha minden zárva van, kénytelenek lesznek az emberek ott bevásárolni.

De szerintem nem fognak tömegek odazúdulni.

Mi meg fogjuk tudni oldani hétköznap este a havi 1 nagybevásárlást. Gondolom sokan mások is.


A CBA-ban viszont nem olyan nagy a választék, mint egy hipermarketben, pl. tisztítószerek, pelenkák, műszaki cikkek, és még sorolhatnám. Tehát ezek miatt nem képes helyettesíteni egy CBA sem egy hipermarketet.

2014. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Abban bízhatnak, hogy a vasárnap hiperben vásárlók hét közben náluk fognak lecsapódni.


Nem számoltak viszont azzal, hogy az emberek nem olyanok mint a birkák akiket oda lehet terelni ahova akarják. Igen sok emberben már ellenérzés van a CBA -val szemben, 13ezer fős bojkott csoport alakult a facebook-on, ami napról napra gyarapszik, a végén lehet nem nyernek annyit mint amit most gondolnak.

2014. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyjából megértettem...

De utolsó: Mire jó ez? Úgy értem... Ha most az ember a pénzéből hazai, fideszes körök helyett egy külföldi multit gazdagít?

2014. dec. 8. 16:06
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az emberek nem olyanok mint a birkák akiket oda lehet terelni ahova akarják."


Sajnos a legtöbbjük pontosan ilyen. Nem tudják elérni, hogy mondjuk egymillió vasárnapi vásárlóból félmillió a CBA-ba "kényszerüljön", de mint írtam: hétköznap viszont közelebb lesz "csak gyorsan beugrani valamiért".


" Igen sok emberben már ellenérzés van a CBA -val szemben, 13ezer fős bojkott csoport alakult a facebook-on, ami napról napra gyarapszik, a végén lehet nem nyernek annyit mint amit most gondolnak."


13 ezer fő egy többszázezres vásárlói tömegből szerintem nem sok. Ha csak 5-10%-kal növekszik a forgalmuk, az már annyival több szétosztható pénz... Persze nyilván Dunába vizet, de akinek sok van, annak kevésbé elég.


"Ha most az ember a pénzéből hazai, fideszes körök helyett egy külföldi multit gazdagít?"


Gyakorlatilag tökmindegy. A kisember viszont veszít a dolgon: ugyanahhoz a termékhez drágábban jut hozzá. De ez ott fent senkit sem érdekel.

2014. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"hazai fideszes" hagyjuk már,mert a fideszesek ha nagy tetteikről hazaépítésről híresek,pfejj. :D
2014. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mire jó ez? Úgy értem... Ha most az ember a pénzéből hazai, fideszes körök helyett egy külföldi multit gazdagít?"


Attól, hogy valaki a cba-ban vásárol, nem fogja a magyar gazdaságot gazdagítani. Dolgoztam ott, tudom. A beszállítók sz@rért-hugyért adják a termékeiket, a cba meg legalább 200%-os haszonkulccsal adja tovább a vevőknek. A nagy lóvét nem a termelők kapják, hanem a bolttulajdonos, amiből budai villát vesz, meg karib tengeri nyaralást...

Ha valaki közvetlenül szeretné a vásárlásával a magyar gazdaságot javítani, olyan helyről vásároljon, ahol tuti a termelőé/gyártóé lesz a pénz.

Egyébként meg azért is jobb multinál vásárolni, mert sokkal olcsóbb hosszú távon, és marad pénze az embernek programokra, kikapcsolódásra, stb.

2014. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!