Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen nép a szlovák?

Milyen nép a szlovák?

Figyelt kérdés

összetartóbb mint a magyar?

Nehezen asszimilálható?

Van bennük egyfajta nemzeti érzés/büszkeség?


2014. dec. 4. 18:32
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni még hogy "agresszív nép"?
2014. dec. 4. 18:34
 2/22 anonim ***** válasza:
24%

a szlovák nagyon agresszív utálják a magyart!

egyáltalán nem öszetartóak

náluk nincs ilyen nemzeti összefogás mint nálunk

nálunk is csak Orbán uralkodása óta fogtak össze ennyire az emberek a jó érdekében mert tugyják hogy csak így lehet jó

a szlovákokba ilyen nincsen!

nézd meg náluk még a dohány bolt sem nemzeti meg össze vissza élnek semi rendezettség nincs benne

2014. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Orbánnak ott is uralkodnia kéne hogy hejre tegye azokat az embereket és szlovákokat is kivegye a gödörből
2014. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Kitalált nép, talán összetartóbbak is nem tudom, de van bennük "nemzeti érzés, büszkeség".
2014. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Annyira gyűlölik a magyarokat?

Tehát akkor inkább széthúzóak,mintsem összetartóak?

És gyenge akkor bennünk az öntudat?

2014. dec. 4. 18:59
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Leginkább szlávok.
2014. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Magyarmanó ***** válasza:
100%
Általában nem szeretnek minket, hozzánk a városunkba nyáron sokszor járnak át strandra, többség nagyon "neveletlen", a szabályokat (melyeket egyébként szlovákul is kiírnak) nem tartják be, üvöltöznek és őrjöngenek. Minket azért nem szeretnek mert: egy mi se őket, kettő ők nem bírják feldolgozni, hogy tulajdon képen nem is léteznek..nyelvüket a csehektől lopták (így őket is utálják mert szerint ők lopták tőlük [az a pár száz év nem számít..]) területüket tőlünk vették el, himnuszuk egy erdélyi népdal és címerük a magyar egyik fele zöld helyett kékkel, ebbe nyilván nehéz beletörődniük és ezért inkább utálnak minket, egyébként én úgy látom, hogy inkább összetartó nép, mint a magyar, a széthúzást én nem mondanám rájuk.
2014. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"összetartóbb mint a magyar?"

Nem kifejezetten összetartóak, de magyaroknál talán jobban. Magyarországon akkor van csak nagy összetartás, mint pl. mikor 1 éve árvíz volt, és az egész ország a homokzsákokat pakolta. Szlovákiában ekkora összetartás katasztrófahelyzetben szerintem nem lenne.


"Nehezen asszimilálható?"

Mikor még nagy Magyarország volt, sokan asszimilálódtak. Rengeteg szláv név is van a magyar vezetéknevek közt. Felvidéken ahol egy tömbben éltek, viszont - amint látod - nem asszimilálódtak.


"Van bennük egyfajta nemzeti érzés/büszkeség?"

Mi az hogy!


"Annyira gyűlölik a magyarokat? "

Nem annyira rossz a helyzet mint ahogy a magyarországiaktól lehet hallani (hogy utcán nem szabad magyarul megszólalni mert megölnek). De attól még nem szeretik a magyarokat. Ez alól kivétel, ha valaki magyar többségű településen lakik...

2014. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat,még annyi kérdésem lenne most viszont fordítottan a szlovákia magyarságra is érteném ugyan ezt a kérdést?

Valamint a vegyesházasságból 50-50 % hogy szlovák vagy magyar gyermek születik?

2014. dec. 4. 20:19
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Értem és köszönöm a válaszokat,még annyi kérdésem lenne most viszont fordítottan a szlovákia magyarságra is érteném ugyan ezt a kérdést? "


Közepesen összetartóak. Amit ma Felvidéknek nevezünk, az különböző történelmi régiók északi csücskeit levágva jött létre. Csallóköz, Mátyusföld, palócok, Kelet-Szlovákia teljesen más kultúra.


Nagyon gyorsan asszimilálódnak. Ha elmész egy a határól jó pár km-re fekvő városba, láthatod: Nagyszülők telejsen magyarok, iskolások sokszor alig beszélnek magyarok.


Az asszimiláció miatt generációról generációra csökken a hazafiasság is sajnos. Leginkább "hazafiasak" és a legkevésbé asszimilálódtak talán a csallóköziek. Valamint sok magyar szülő szlovák iskolába küldi a gyereket, hogy tanulja az államnelvet, hátha úgy jobban érvényesül az életben. Aztán nem tanul meg magyarul írni/olvasni, nem tud a magyar történelemről és kultúráról kvázi semmit, stb... Így aztán az ő gyerekei pedig még annál is kevésbé lesznek "hafaziasak"...


"Valamint a vegyesházasságból 50-50 % hogy szlovák vagy magyar gyermek születik?"

Inkább 90% hogy szlovák gyerek születik, és 99% százalék hogy az unoka már szlovák lesz.

2014. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!