Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy szakértő a deviza hitelek...

Egy szakértő a deviza hitelek forintosításáról, mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

Egy 2006-ban felvett 5 millió forintos hitel

2014-ben a forintosítás után közel 6.8 millió forintra növekszik, annak ellenére, hogy az adós 8 évig törlesztette a hitelét..


A 8 évnyi hitel törlesztés ment a kukába, és az 5 milliós hitel 6.8 millióra emelkedett..


A szakértő szerint nem kedvez senkinek a forintosítás, és furcsa, hogy kötelezővé tették, és a deviza hiteleseket be sem vonták a konzultációba..


[link]



2014. nov. 25. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

"A szakértő szerint nem kedvez senkinek a forintosítás"


Dehogynem. Matolcsynak és az "elit" haverjainak nagyon is jó:


"ha mindent átváltanak, akkor egy mozdulattal 144 milliárd forint üti az MNB markát.


Amiről pedig tudnunk kell, hogy újabban az már „nem az állampolgárok pénze, hanem az MNB-é”, és azt csinál vele Matolcsy, amit akar. Nincs felette érdemi kontroll, vehet belőle még kastélyokat, vagy végül talán kinyomtathatja a tankönyveit az iskolájához, nemcsak hogy senki nem szólhat bele, de lehet, hogy ki se fog derülni, mert nem kötelessége a részletes tájékoztatás sem."



[link]

2014. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A példádban nincs semmi különös.Egyrészt 8 év alatt sokat változott az árfolyam. De Ft hiteleknél is először a kamatok mennek le, a tőke alig csökken.
2014. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de itt a tőke nem csökkent, hanem 1.8 millió ft-t nőtt, 8 évnyi törlesztés után a hitelfelvevőnek több hitele maradt mint amennyit felvett..
2014. nov. 25. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, érdemes a fogalmakat a helyükön kezelni, a dolgok már ettől megvilágosodnak.


A forintosításnak (és annak, hogy az jó) a következők az okai. Magyarországon az emberek forintban kapják a fizetésüket, nincs alapja a devizának. Sőt, a devizahitelt is forintban kapták, a visszafizetés is aszerint történik. A mai álláspont szerint a forint tovább romlik, tehát aki nem forintosít, a későbbiekben még rosszabbul jár. Az összesített devizatartozás az árfolyam ingadozások miatt bizonytalanabbá teszi a költségvetési tervezést. Nehéz a sokféle forma ellenőrzése, így nagyobb a lehetséges átverési kockázat. Elég ennyi érv?


A forintosítástól teljesen függetlenül, van egy hitelezési gyakorlat, a tőke a törlesztés ellenére ezért növekedhetett. Két oka volt, egyik az árfolyam növekedése, amellyel nem tartott összhangot a visszafizetés növekedése (mert ekkor összeomlott volna a rendszer), a másik és fontosabb a meglévő törvényi háttér és hatósági gyakorlat. Ez tette lehetővé a bankoknak az abnormális hitelezési formát, az egyoldalú szerződéseket, a profitéhes elszámolási rendszert. Nem szabad elfelejteni. A bank mindig a hatályos jog szerint jár el, különben megvonják a működési engedélyét. A bank extraprofitját a törvény tette lehetővé.


És mind a forintosítástól, mind az eddigi banki gyakorlattól teljesen függetlenül van egy harmadik tényező, ez pedig a helyzet kezelésének módja, azaz közkeletűen a forintosítási törvény. Amely ha lehet, még felemásabb, mint az eddigi gyakorlat. Egyeseknek extra módon kedvez, másokat extra módon súlyt. Ha összesen nézzük az egyenleg az, hogy kicsit jobb. Ezért lehet azt mondani, amit a kormány mond: segítünk az embereknek. Összességében ez igaz, de nem részletezik, mindenkinek-e, és mindenkinek egyforma mértékben-e. Mert erre már az a válasz: nagyon nem. Gondoljuk meg, mióta beszélnek róla, mióta mondanak hányfélét, de a mai napon még nincs végleges hatályos és egyértelmű törvény. Vajon miért?


Összegzés: a helyzet rossz. De nem a forintosítás, mint fogalom miatt. Hanem az eddigi gyakorlat, és a várható megoldási mód miatt. Mindkettőnek van felelőse. Kisebb mértékben a bankoknak. De csak nagyon kisebb mértékben.

2014. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez az érv :)


A Fidesz ördögi terve: [link]

2014. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!