Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar politika mindig valamelyik nagyhatalmat szolgálja?

Figyelt kérdés

Nem tudunk mi magunk dönteni a sorsunkról? Nem tudunk megállni a saját lábunkon? Miért várunk mindenkitől segítséget, amikor csak magunkra számíthatunk?

Figyelem: Értelmes válaszokat kérek!!!


2010. jan. 30. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

"Nem tudunk megállni a saját lábunkon?"


- Nem, nem tudunk.

2010. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sztem meg tudnánk, csak most az elején lenne nehezebb.

Könnyebb másra támaszkodni mint önerőből felállni.

De a "segítő kéz" nem ösztántából segít.

Jó ez hosszú távon?

2010. jan. 30. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nézd meg azokat az országokat, amelyek ezzel próbálkoznak, pl. Észak-Korea. Működik? Tudsz élő példát felhozni arra, hogy ez tényleg működhet, vagy csak az idealizmus beszél belőled? Csak Svájcot ne említsd, mert az egészen más tészta más körülményekkel...
2010. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Nem egy mindentől elzárt szigeten élünk,és az igényeink sem egy szigetlakóé.
2010. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Önmagukban azok az országok vannak meg remekül, akiknek megvan mindenük. Pl. Svájc, USA, ruszkiék (többé-kevésbé).


Mo.-nak, bármennyire is sajnálkoznak egyes turbómagyarok, még így is SOKKAL nagyobb a nemzettudata, mint amit a realitások indokolnának számára. Azt hisszük, mi vagyunk a világ esze és született vezére, csak épp valakik mindig keresztbe tesznek nekünk - holott a valóság az, hogy egyszerűen kevesek vagyunk.


Nagyhatalmakkal lehet jól sakkozni akkor is, ha kicsi az ország, csak ehhez tényleg nagyon kell érteni az ilyen játszmákhoz. Sajnos azonban e téren se volt még eddig túl sok igazán jó játékosunk.

2010. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mivel mi nem vagyunk nagyhatalom, így egyedül nem menne.
2010. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

mert a nagyhatalmak diktálnak, és gondolom senki nem akar velük ujjathúzni. vagy te, kérdező, talán be szeretnél állni katonának?

persze nem evidens hogy háború lenne, de az önálló országok általában felkészülnek mindenre, tehát a katonaságot újra felhoznák.

2010. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem kell, sőt nem szabad elszigetelődni.

Mindent elfogadni sem, és tudni kell nemet mondani is.

Véget kell vetni annak a folyamatnak, hogy ami profitot hoz az megy külföldre, ami meg veszteséget az marad a államnak az az nekünk. Pld Jöhet a külföldi tőke, de nézzük meg hogy milyen hatásai vannak, és ha itt tönkre megy miatta sok kis cég, akinek a humán állományáról akkor az államnak kell gondoskodni akkor ezt is mérlegeljük. Máv,A Cargó hozta a pénzt, erre eladtuk, és maradt a veszteséges személyszállítás, aztán az állam a Cargó által termelt profitot nem pótolta, az az nőtt az adósság. Ezer hasonló példa Audi, akiket nagyon megtámogattunk és még is a Szlovákoknál több a beszállítója mint itt mert ott a nyersanyag.

Eladtuk a feldolgozó iparunkat és a kereskedelmünket, nem reprivatizáltunk hanem elherdáltunk és csodálkozunk hogy itt tartunk.


Szóval, a nagyhatalmakkal jóban kell lenni, de nem mindent szabad elfogadni.

2010. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

11:34

Ki a fene mondta a háborút? Miről beszélsz?


Nem azért, de egy kicsit félreértettétek a kérdést (vagy én nem tettem fel világosan). Mindannyian tiszta szélsőséges példátmondotok (kiétel előző) Nem mondtam, hogy legyünk elszigetelve (nem akarok észak-koreát).

De miért kell mindig hol az egyik nagyhatalomnak aláfeküdni, mindent aláírni, kinyalni a s.ggét, majd jön egy fordulat, és benyalunk a másiknak is. Mindig várjuk a messiást, önmagunkkal szemben meg kishitűek vagyunk.

Ami a megnyilatkozásokból nekem kitűnik, hogy 2 nézet van, mindkettő szélsőség:

1. Semmire nem vagyunk jó egyedül.

2. Mi vagyunk a felsőbrendű királyok.

Nem lenne egy egészséges középút? (Ügyesen lavírozva a nagyhatalmak között de a nemzet érdekét szem előtt tartani)

2010. jan. 30. 12:28
 10/16 anonim ***** válasza:

mondtam, hogy NEM evidens hogy lenne.

de nézd meg a németeket, ők is el akartak szakadni amcsiktól. erre jött hitler, és meglett a 2. vh.

de ez NEM biztos!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!