Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy párt a Parlamentben...

Ha egy párt a Parlamentben 2/3-os többséggel kormányoz, akkor a törvényhozás működése, hatékonysága mennyire hasonlít az egypártrendszerhez?

Figyelt kérdés
Ennek a kérdésnek amúgy semmilyen aktuálpolitikai vonzata sincs, csupán az elméleti lehetőségek érdekelnek.
2010. jan. 28. 15:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Az egypártrendszerben nem volt MSZP hanem MSZMP volt.


Ez most hogy jön ide?

A 2/3 jogilag, és az alkotmányosság szempontjából ugyan azt jelenti mint ha 1 pártrendszer lenne.


Az ERKÖLCS? A 20 éves tapasztalatod alapján sokat számít?

2010. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
72%

Kérdezőnek:


Az utca az utca. Talán Churchill mondta, hogy a legjobb érv a demokrácia ellen egy 5 perces beszélgetés egy választópolgárral.


Az embereknek egy jó nagy része érzelemből választ, szavaz, szimpátia, pár szó alapján. Sőt, vannak kutatások mely szerint a jelölt "szépsége" alapján döntenek, ki legyen a miniszterelnök.


2006-ban például a Gyurcsány-Orbán tévés vitában Orbán Viktor iszonyat rosszul festett, rossz öltönye volt és rossz frizurája, biztos vagyok benne, hogy ezzel minimum 5%-ot veszített. Egy konzervatív jelölt képében állt ott és úgy nézett ki, mint egy tinédzser, a stílusa is visszafogott volt, nem az amit megszoktunk tőle.


Ha akkor keményen kiáll és elmondja a magáét mint szokta, tegyük fel egy fekete öltönyben kék inggel (nem hülyeségből írom), valamint enyhén szigorú tekintettel, ezzel bizony nyert volna magának sok bizonytalan szavazót aki akkor nézte a tévét és még nem tudta kire szavazzon.

2010. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

Én most itt elsősorban a gyakorlati működésre vagyok kíváncsi, hogy az ellenzéknek mennyi beleszólása lenne egy 2/3-os kormány működésére.


A sajtó legfeljebb! De ha okosan ám de agresszívan kezdik el a sajtó bekebelezésével az offenzív hatalom gyakorlását, akkor az is fing a fürdőbe.

2010. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Hát igen, a médiának iszonyatosan nagy hatalma tud lenni, sokak szerint hatalmi ág. De ha tényleg az, akkor a média a legkorruptabb az összes közül. Nem szabad alábecsülni.
2010. jan. 28. 16:41
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

"Én most itt elsősorban a gyakorlati működésre vagyok kíváncsi, hogy az ellenzéknek mennyi beleszólása lenne egy 2/3-os kormány működésére."


Semennyi, éppen ezért kétharmad a kétharmad. Javaslataik lehetnének amit vagy megfogad a hatalom, vagy nem, de gyakorlati beleszólása nullával egyenlő. De az elmúlt ciklusban sem volt beleszólása az ellenzéknek, mert nekik volt 164 mandátumuk, a kormányoldalnak pedig 190.


Tehát csak 2/3-os támogatást igénylő kérdéseknél lenne előnyösebb helyzetben a kormánypárti oldal, ilyen például a mentelmi jog felfüggesztése.

2010. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az igen hasznos válaszokat.
2010. jan. 28. 16:43
 17/33 anonim ***** válasza:
6%

Ha akkor keményen kiáll és elmondja a magáét mint szokta, tegyük fel egy fekete öltönyben kék inggel (nem hülyeségből írom), valamint enyhén szigorú tekintettel, ezzel bizony nyert volna magának sok bizonytalan szavazót aki akkor nézte a tévét és még nem tudta kire szavazzon.

Nem is akarta megnyerni a választásokat a Fidesz 2006 ban.

Teljesen nyilvánvaló „ így utólag” hogy az utolsó héten bukták el, aminek a megkoronázása volt a Gyurcsány vita. Komolyan elhiszed hogy a ruhától a tartalmon keresztül a retorikáig véletlenül mindent elrontottak?


Vagy csak nem akarták átvenni közepesen sz@rosan az országot hogy az MSZP tudjon mutogatni.


Inkább vártak, és most nem a győzelem a lényeg, hanem az ellentábor teljes leamortizálása.

Viszont a tervek között nem szerepelt a Jobbik.

2010. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez már nekem is megfordult a fejemben, mert látszott az elmúlt négy évben, hogy az "ellentábor" lesüllyedése nem colt teljesen önkezű. De azt kétlem, hogy esetleg szándékosan buktak volna 2006-ban.
2010. jan. 28. 16:54
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

az elején még megfogható a 2/3, úgy ahogy anno a fidesz is meg tudta fogni a parlamenti többséget. népszavazással.

viszont 2/3-dal gyakorlatilag mindent át lehet írni, így ha rágyúrnak, akkor néhány hónap alatt ezt a lehetőséget ki lehet lőni.

onnan viszont tényleg egypártrendszer szerű.

2010. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Előző vagyok, még annyit, hogy mivel az emberek nagy része pedig nem ostoba, legalábbis ne feltételezzük róluk, hogy az, így pláne nem kell félni a 2/3-tól, mert ha olyan nagyon buta emberek lennének akkor már rég valamelyik szélsőséges erőnek lenne kétharmada.

"


Köszönjük a fidesz propagandát.

2010. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!