Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok mondani a mai magyar...

Tudtok mondani a mai magyar politikai szereplők közt szabadkőműveseket? -akik biztosan azoj

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
bajnai gordon!
2014. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Sem a Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy, sem a Magyarország Nagyoriense védelme alatt dolgozó páholyoknak nincs jelenleg egyetlen aktív országos politikai szereplő tagja sem.


Szabadkőművességgel szimpatizáló közszereplők, tudósok, művészek, újságírók, vállalati vezetők, ismert jogászok, vezető orvosok, egyetemi tanárok és egyéb ismert értelmiségiek természetesen vannak, nem is kis számban, de ezek egyike sem pártpolitikus.

2014. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Hát persze.

2014. nov. 11. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A páholyok sokszínű, sokféle véleményt tiszteletben tartó, de kritikus beállítottságú, plurális értelmiségi körök, pártpropagandát nem tűrnek meg maguk között. Ezért a profi politikai szereplők elkerülik, mert számukra nem kényelmesek. Helyi politikai szereplők, lokálpatrioták, nyugdíjasok előfordulnak, de országos szintű aktív pártpolitikusok tényleg nincsenek.
2014. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó nem tudom ki vagy, de az fix h okosnak próbálod magad beállítani. Persze, a szabadkőművesség nem politizál és nincsenek politikai szereplői. Jólvan.... Most veszem ki ezt a kérdést a kérdéseim közül inkább...

De örülök h álomvilágban élsz, és h emberségesek a szabadkőművesek.

2014. nov. 12. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
félrebeszéltek! ha libajnai nem lenne szabadkőműves, akkor mit keresett a bilderberg szabadkőműves gyűlésen?
2014. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező és kedves Utolsó!


Én felvállalom a kérdező azon kritikai észrevételét, hogy okosnak próbálok tűnni. Az itt feltett kérdésekre igyekszem a tőlem telhető legjobban válaszolni.


A szabadkőművesek az emberiség felemelkedéséért, a közjó védelméért, a szabadság, egyenlőség, testvériség eszméiért, a világ népeinek békéjéért és együttműködéséért csendesen munkálkodó, jóhírű szabad férfiak társasága. A páholyokban manapság elsősorban jótékonysági-humanitárius és önképzőköri munka folyik. Vallási és pártpolitikai kérdésekkel nem foglalkoznak, de társadalmi problémákkal, mint például demokrácia, esélyegyenlőség, tehetséggondozás, környezetvédelem, oktatásügy, közegészségügy, közösségi etika, közgondolkodás, művészet, tudomány rendszeresen.


A 19. században szellemi életünk nagyjai többségükben szabadkőművesek voltak, minden valamirevaló városban, nagyobb településen voltak páholyok, amiben az értelmiség, polgárság és az arisztokrácia is aktívan tevékenykedett. A 20. század második felére a mozgalom jelentősége csökkent, mert azok a célok amelyekért küzdöttek nagyrészt megvalósultak, vagy legalábbis mint célok általánosan elfogadottá váltak.

Ma már demokratikus országokban élünk, a közteherviselés és a szegényekről, betegekről való gondoskodás elismert állami feladat. Persze még most is vannak gondok, de ezek ügyében már nem a szabadkőművesség az egyedüli szószóló.


Egy szervezetet, társaságot a tagjaik minősítenek. Elismerten és dokumentáltan szabadkőművesek többek között az alábbi személyek voltak (szándékosan magyar és külföldi személyiségeket is felsorolok):


Kossuth Lajos, George Washington, Ady Endre, Neil Armstrong, Bem apó, Honoré de Balzac, Alpár Ignác, Ludwig van Beethoven, Bánki Donáth, Sir Winston Churchill, Benedek Elek, Walt Disney, Csokonai Vitéz Mihány, Mahatma Gandhi, Diószeghy Sámuel, Johann Wolfgang von Goethe, Hevesi Sándor, Dmitrij Mengyelejev, Karinthy Frigyes, Wolfgang Amadeus Mozart,Kazinczy Ferenc, Louis Pasteur, Kosztolányi Dezső, Alaxandr Puskin, Kőrősi Csoma Sándor, Lev Toljsztoj, Liszt Ferenc, Giuseppe Verdi, Móra Ferenc, Voltaire,Szent-Györgyi Albert, Émile Zola, Tamási Áron, Xanthus János


Bajnai Gordon nem tagja sem a Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy, sem a Nagyoriens védelme alatt dolgozó páholyok egyikének sem. Azt valóban nem tudhatom, hogy valamelyik külföldi páholy nem vette-e fel tagjai sorába, de ennek semmi jele nincs.


A Bilderberg-csoport nem szervezeti egysége egyetlen szabadkőműves nagypáholynak sem, mert a Bilderberg-csoport nem szabadkővűves szerveződés. A Bilderberg-csoportnak vannak olyan tagjai akik egyébként valamely szabadkőműves szervezetnek is tagjai egyúttal, de a csoport munkájában nem szabadkőművesként, hanem magánemberként vesznek részt. Ilyen alapon nyilván bélyeggyűjtő egyesületek, sportegyesületek, bridzs-klubok tagjai is jelen vannak a Bilderberg-csoportban, mégsem moshatjuk azokat össze vele.


A Bilderberg-csoportot 1954-ben Bernát holland herceg hozta létre kötetlen konzultatív jelleggel. A résztvevői nemzetközileg elismert kiemelkedő személyiségek, így róluk sem igazán értelmes bármi rosszat feltételezni.

2014. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mesterházy Attilla bevallotta az atv-ben
2014. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!