Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a véleményetek?...

Nektek mi a véleményetek? Örülnétek neki?

Figyelt kérdés

"Rogán Antal szerint felmerült, hogy a családi pótlékot munkavállaláshoz kössék, de „ezen a kormány még gondolkodik”."


Én fölujjongtam mikor megláttam. Végre vége lenne a megélhetési puja-potyogtatásnak! Igaz én alapvetően liberálisnak tartom magam, de falusi gyökereim vannak, szóval nem hiszek a c-típusú állampolgárokról szóló mesékben. Nektek mi a véleményetek?

Gondolom lesz majd azért tiltakozás is ellene. Szerintetek milyen mértékű lesz?


2014. nov. 4. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

"Persze, a 20-on éveseknek, afelettieknek pedig marad a piramisjáték. Látszik, hogy nem voltál még munkanélküli 40 felett."


Valóban nem. 39 vagyok.

2014. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
67% látom neked semmi nem jó. Akkor kérlek írd le, a te megoldási javaslatod.
2014. nov. 4. 21:56
 13/21 anonim ***** válasza:
10: Mivel a magyar népesség évről évre növekszik, ezt így, ebben a formában nem támogatnám. Úgy viszont igen, ahogy a kérdező is leírta, tessék munkához kötni és kész. A másik megoldás, ami még jobb is lenne egy fokkal, hogy nem pénzt adni a családoknak, hanem különböző utalványokat, étkezésit, ruházkodásit vagy hasonlót. Akkor az arra megy el, amire kell.
2014. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Tehát a szülő munkanélküliségét verjük rá a gyerekre? Törjünk össze családokat, életeket. Fantasztikus megoldás, fantasztikus, de az is biztos, hogy olyan írta aki még életében nem látott se családot, se gyereket, se munkahelyet.

Ó és a cigányozóknak üzenem, hogy ezzel garantált lenne, hogy a következő generáció is ugyanolyan lenne mint a mostani, nem mellékesen a demográfiai helyzetünket még tovább rontaná.

Valójában épp arra lenne szükség, hogy minden gyerek után az állam biztosítson feltétel nélkül 40-50 ezer forintos összeget, akkor talán meg lehetne akadályozni a népesség további csökkenését. Adókedvezményekkel ez eddig sem ment.

2014. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

13: Közben most látom, hogy hülyeséget írtam. Nem növekszik, hanem csökken...


14: Nyugaton ennek az összegnek a többszörösét fordítják a cigányok felzárkóztatására és mégsem értek még el sikereket. Ők nem AKARNAK egyszerűen asszimilálódni a többségi társadalomba, így más módszerekkel kell orvosolni a problémát. Mivel jogállamban élünk elvileg, kénytelenek vagyunk közvetett módon megoldani ezt és az egyik ilyen pont ez lenne.


A szülő pedig ha nem dolgozik, akkor el kell venni tőle a gyereket és kész, meg van oldva. Ehhez persze normális infrastruktúra is szükséges, ezalatt a kulturált gyerekotthonokat értem, normális személyzettel.

2014. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Tehát a szülő munkanélküliségét verjük rá a gyerekre?"

Ezért írtam, hogy ez egy hosszútávú megoldás lenne, és hogy biztosan lenne először tiltakozás ellene. De ha ezt bevezetik legalább majd kétszer is meggondolják az emberek, hogy vállalnak-e gyereket a semmire. Eleve ez csak arra vonatkozik akinek nincs munkája, akinek nincs munkája az mire vállalta a gyereket? Soha nem fogunk előrébb jutni, ha mindig csak azt várjuk, hogy majd állambácsi mindent a fenekünk alá tesz. Igenis csak az vállaljon gyereket, aki bírja önerőből is. Az állami támogatás pedig legyen egy kellemes plusz.

2014. nov. 4. 22:40
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal jönnének a cigányok hogy "rasszista" a kormány.


De támogatnám.Felháborító hogy a romák 10-15 gyereket csinálnak csak hogy kapják a pénzt,normális ember annyi gyereket vállal amennyit el tud tartani.


Nővéremék 2 éve szeretnének gyereket,de nem engedhetik meg maguknak mert nem tudnák eltartani,pedig ő és a párja is dolgoznak!

2014. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

"Igenis csak az vállaljon gyereket, aki bírja önerőből is. "


Ezzel a mentalitással pedig le is húzhatjuk a magyarságot a klotyón! Jelenleg a demográfiai helyzetünk olyan, hogy az azonnali kezelést kíván(na), ehelyett ötletelgetnek arról, hogy kapjon több nyugdíjat, akinek több gyereke van. Nonszensz.

Egyetlen a nyugati kultúrkörhöz tartozó ország sem tudta még megoldani a demográfiai válságát ilyen módszerekkel, kozmetikázni lehet pl. Franciaország, ahol keservesen de elérték, hogy nem csökken tovább a népesség, de nálunk az antiszimmetrikus korfa miatt már az is csoda lenne, ha nyolcmillió körül meg tudnánk fogni a népességet, és ehhez valahogy növelni kellene a születések számát.

Az egyedüli megoldás pedig erre az, ha a gyerek egy stabil jövedelmet jelent a szülőnek is mindenféle feltétel nélkül.

Igen lenne több "pulyagyártó" is, de valamit valamiért, itt sajnos már a hosszútávú túlélésünkről van szó.

Ehhez nagyon komoly összefogás kellene de ehelyett egy kis cigányozással mindig elérik, hogy a magyarok többsége ne támogassa az ilyen programokat, mondván csak a cigányoknak lesz jó. Igazi dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás, a magyarság beledöglik, de legalább a cigányságot is magunkkal rántjuk...

2014. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
72% alapvetően ez egy nagyon szép elképzelés. De pont ugyan ott bukik meg, mint a feltétel nélküli alapjövedelem. Ki termelné ki? Mi motiválna a munkára, ha szüléssel akár a többszörösét is kereshetem? Kb mint egy fejlövés, olyan lenne az országnak.
2014. nov. 4. 23:53
 20/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Eleve ez csak arra vonatkozik akinek nincs munkája, akinek nincs munkája az mire vállalta a gyereket?"


Mert ugye nálunk olyan elő sem fordulhat, hogy az, aki gyereket vállalt, egyszer csak az utcára kerül? Ha valaki 2 gyereket vállal, az garancia arra, hogy legalább 20 évi munkája is lesz?


"Igenis csak az vállaljon gyereket, aki bírja önerőből is. Az állami támogatás pedig legyen egy kellemes plusz."


Ez valóban egy hosszútávú elképzelés. Ha kihaltunk, nem lesz szükség családtámogatásra.

2014. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!