Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg lesz internetadó...

Ha tényleg lesz internetadó akkor nekem is kell adóznom az internetért?

Figyelt kérdés
telenoros vagyok feltöltőkártyás és mobilon én állandóan netezek. ezekért is kell majd?
2014. okt. 31. 22:56
1 2
 1/14 Magyarmanó ***** válasza:
71%
Igen, kellene, de most egyenlőre nem lesz még internet adó. "Elvileg" átdolgozzák".
2014. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Mintha nem olvasnál újságot, nem hallgatnál rádiót... Az internet-adót nem Te fogod fizetni, hanem azok a szolgáltatók, akik a szolgáltatás utáni milliárdos hasznot kiviszik az országból. A Fidesz azt szeretné elérni, hogy ezek a gátlástalanok is vegyenek részt a közös teherviselésből - azaz a milliárdos haszonból fizessenek adót, mint mindenki más.
2014. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Magyarmanó ***** válasza:
88%

2-es!


És szerinted a szolgáltatók nem hárítanák át a vásárlókra az adót? Ne légy már ennyire naiv.. -.-

2014. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te is fogsz fizetni, mert a cégek szimplán ráteszik a 1500 Ft-ot a havidíjra és kész passz. Előre kalkulált hazonkulccsal dolgnak, elvárt éves bevétellel kalkulálnak, nem engedhetik meg maguknak, hogy a bevétel felét kiszívják a zsebükből. Miután a netadó nem %-os (részarányos), hanem fix összegű, így baromi könnyű a dolga kalkulálni a szolgáltatóknak, mert nem százalékosan kell visszakalkulálni, csak rátenni a különbözetet.
2014. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a 2-es nem használ bankautomatát. 4 éve még 0,5%-al megúsztam egy pénzkivétet, most 1,5% alatt lehetetlen. Akkor ki fizeti?
2014. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor ha lesz csak + összeget kell fizetnem? akármennyit netezek nem kell többet se kevesebbet?
2014. okt. 31. 23:11
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha a 2-es például egyéni válalkozó lenne és nem egy közalkalmazott, akkor tudhatná, hogy ha holnap felemelnék duplájra pl. az szja-t, akkor én is legalább 30%-al meg kéne hogy emeljem az áraimat, hogy ugyanannyit adjak haza a családomnak leadózás után, mint adóemelés előtt. Akkor ki fizeti meg az adóemelést? Nyilván a megrendelőm.
2014. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem fogsz + összeget fizetni, hanem az adott feltöltésnél 1 GB-onként 150 Ft-al kevesebbet netezhetsz, azaz 150 Ft-al indul a ketyegő az első bittől.
2014. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk ez a kérdés kb. annyira naív, mint amikor tanuló koromban nyertem az RTL egyik műsorában pénzt és az elszámolásnál automatice levonták a 20% nyereményadót. Fel voltam háborodva, hogy én még nem vagyok adófizető, én mág csak tanuló vagyok. Mosolyogva meglapogatták a hátam és kikísértek... :)
2014. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Áfát a szolgáltatók is fizetnek, 27%-ot. Miben nem vesznek ők részt?
2014. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!