Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lájkoltam a Facebookon Orbánt...

Lájkoltam a Facebookon Orbánt és Gyurcsányt is. Más is így látja?

Figyelt kérdés

Nem értek túlzottan a politikához. Belájkoltam még régebben mindkét politikust, hogy a megosztásaikból többet megtudjak róluk, érdeklődéssel figyeltem, miket írnak. Azt tapasztaltam, Gyurcsány 10 megosztásából 9 arról szólt, hogy a Fideszt szidta. Már zavart, hogy magáról a programjáról, politikájáról nem tudok meg semmit. Orbán megosztásai mások, nem csak arról szól, hogy az ellenzéket szidja.

A sok komment közé volt, hogy be is írtam, hogy már unalmas állandóan azt olvasni, hogy milyen rossz a Fidesz, és kitiltottak az oldalról. (Bár trágár szavakat nem használtam, nem minősítettem senkit, nem mondtam, hogy a Fidesz jobb.) Míg Orbán legutóbbi megosztása alatt olvasni kommenteket, amik nem éppen elismerőek, ott van helye a szólásszabadságnak.

Internetadó ide vagy oda, azért ezekből is lejön valami a két politikusról, ebből a szempontból Orbán bölcsebbnek, higgadtabbnak tűnik.

Érdekelne, más hogyan látja ezt, mit gondol erről. Erre most a fideszesek biztos azt fogják írni, hogy igazam van, és mit várok én az ellenzéktől. Volt egyébként hosszú idő alatt Gyurcsánynak is értelmes megosztása is, az tetszett is, de így nem sokat lehet megtudni róla.

Gondolom, a legvalósabb képet az ilyen megosztásokból lehet alkotni, nem esik át ez mindenféle sajtó szűrőjén, hanem elsőkézből értesülhetünk arról, mi van a politikusok fejében. De lehet, hogy tévedek.


2014. okt. 31. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Orbán Facebook oldaláról is előszeretettel tiltják ki az embereket, csak az utóbbi időkbe annyi kritika, meg szidalmazás érkezhetett hogy nem győzték a moderálást és 1-2 nem elégedett embertől származó hozzászólás is bent maradhatott.
2014. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Hát ha te abból tájékozódsz, amit facebookon megosztanak, akkor komolyan sajnállak. Így az államadósság, a GDP, a korrupció, az smafu, a lényeg, hogy szimpatikusabb dolgokat oszt meg facebookon...

bravó, bravó, zseniális vagy

És amúgy szerinted ezeket a posztokat személyesen ők írják? Hány éves vagy, kettő?

És a te szavazatod ugyanannyit ér, mint bárkié, aki ténylegesen ért a politikához meg gazdasághoz :(

2014. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 felfogtad a kérdést? Most nem adatokról van szó, hanem arról, hogy miről szól a két politikus. Az egyik arról, hogy mit csinálunk, mit fogunk csinálni, milyen irány kéne, hogy legyen. A másik meg arról, hogy rohaggyon lé a fidesz és üljön mindenki a gáztűzhelyre.
2014. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem többször kitiltottak pl. a Blikk kommemtelői közül, úgyhogy mostmár megvagyok nélküle. A legutolsó kitiltás abból fakadt, hogy szóvá tettem, a cikkíró idegesítő gépelési hibáit, amiből 6-ot szedtem össze abban az ominózus 10 mondatban. Ha egy kommentelő melléüt az még hagyján, de egy elvileg millióknak szóló híroldal ezt nem engedhetné meg. Gondolom Gyurcsényék is úgy vannak, hogy ha nem nyalsz, akkor nyilván ellenség vagy.
2014. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
#3 Felfogtam. Van, aki szerint abból lehet megtudni "hogy miről szól a két politikus", hogy ki mit ír ki facebookon. És főleg Orbán "ne figyeljenek oda arra, amit mondok" Viktornál és Gyurcsány "hazudtunk reggel, éjjel, meg este" Ferencnél! Ha kéne egy hazudósabb embert találni az országban ennél a kettőnél, akkor nagyon nagy bajban lennénk.
2014. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Orbán oldalán tényleg nem tiltanak ki, csak ha trágár vagy, gyűlölködő vagy. Gyurcsányén szinte bármilyen negatív kritikáért kidobnak.

Ennek az az egyszerű oka van, hogy Gyurcsány maga kezeli a facebook profilját, míg Orbánét Kaminsky Fanni csinálja.

Gyurcsányt, aki személyesen is olvassa a kommenteket, nyilván idegesítik a negatív kritikák.

2014. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves második kommentelő! Elfelejtettem írni, hogy a hülyézős kommenteket mellőzzétek. Mondhatsz véleményt kulturáltan is, de ez tőled távol áll. Egyébként vannak dolgok (a politikán kívül), amihez én értek jól, és te vagy sík hülye. Nem mondanám, hogy annyira tájékozódni akartam, mert a politika nem is nagyon érdekel, csak gondoltam, belájkolom a politikusokat, mert egy gombnyomás az egész.


De ha nem innen, akkor ugyan honnan lehetne ennél jobban első kézből információkat szerezni? Ha itt hazudnak a politikusok, akkor máshol is, és ráadásul ha ugyanazt az információt még valaki másodkézből tovább adja (pl. Hír TV, ATV, ami ugye nem teljesen pártfüggetlen), akkor még jobban torzul.


Igen, egyébként két éves vagyok és elég jól tudok írni kétéves létemre. Ez nem szenzzációs?

Amúgy is sokan sokféleképpen vélekednek a politikáról és az ilyen területen a tájékozódásról, nem kell emiatt senkit hülyézni, ez annyira gyerekes, ezt megtanulhatnád már egyszer. Elég frusztrált napod lehetett, amiért így írtál, sajnálom.

A többieknek köszönöm a válaszokat!


Eddigi meglátásom szerint Gyurcsány eléggé fura alak, ha a nem trágár kritikát is ilyen nehezen viseli, közben ő meg úgy beszél a médiában az emberekhez, mintha a kutyájával beszélne. Nem emberhez méltó. Reméltem, hogy a Facebook oldalán ennél érettebb módon fog véleményt nyilvánítani és az álláspontjait ismertetni, de sajnos nem. Így a saját értékeit nem engedi megismerni az embereknek. Régebben volt egy jó felszólalása a Parlamentben, tudna ő, de nagyon ritkán nyilatkozik értelmesen, kulturáltan, átgondoltan. Most ez a "lárifári" meg "üljetek a gázrezsóra" és hasonlók nem egetverő megnyilvánulások. Orbán (vagy aki kezeli az oldalát) meg teljesen normális megosztást rakott ki az internetadóval kapcsolatban az oldalára a napokban.

Közben eszembe jutott, talán van blogja is GyF-nek, talán azt lenne érdemes megnézni. De ha valaki már olvasta, és azt se tartja ennél különbnek, szóljon legyen szíves.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. nov. 1. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne aggódj, akkor is ugyanezt írtam volna, ha leírod, hogy mellőzzük a hülyézős kommenteket.


"Egyébként vannak dolgok (a politikán kívül), amihez én értek jól, és te vagy sík hülye."


Nagyon remélem. De itt nem azokról a dolgokról van szó. Természetesen nem vonom kétségbe a politikai tapasztalatlanságod alapján más képességeidet.


"De ha nem innen, akkor ugyan honnan lehetne ennél jobban első kézből információkat szerezni?"


Gazdasági oldalakról. pl: [link]

Itt követheted a forint árfolyamváltozásait, a BUX, OTP, államkötvények és egyebek árfolyamát, stb. Pl államadósság adatoknak pedig utánanézhetsz egy google kereséssel. Ezek egy jó kormányzás mércéi, nem az, hogy ki mit ír ki a saját oldalán.


"Amúgy is sokan sokféleképpen vélekednek a politikáról és az ilyen területen a tájékozódásról, nem kell emiatt senkit hülyézni, ez annyira gyerekes, ezt megtanulhatnád már egyszer."


De ha egyszer hülyeséget írsz, akkor mit mondjon az ember? A két leghazudósabb ember személyes oldaláról való tájékozódás szerinted jó ötlet? Ne már...

És külön vicces, hogy megállapítod, hogy Orbán pozitívabban ír, mint Gyurcsány. No shit Sherlock. Az egyik kormányon van, így pozitívan ír, a másik meg nincs kormányon, így negatívan ír. Most ebbe az irányba hazudoznak, fordított szerepekben meg a másik irányba hazudoztak. Ha esetleg újraválasztják valami csoda folytán Gyurcsányt, akkor megint más irányba hazudoznak majd.


"Elég frusztrált napod lehetett, amiért így írtál, sajnálom."


Elég frusztrált napom volt, de ma pl nincs, és még mindig fenntartok mindent, amit tegnap leírtam. De azért az együttérzést értékelem :)

2014. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A stílus maga az ember. Elég rég megmondták.
2014. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!