Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a Jobbik igazából nem tud érdemben mit kezdeni a netadó körüli helyzettel?

Figyelt kérdés

Mármint a 2006-2010 közötti időszakban messze ők szervezték a legtöbb és legjobban levezényelt tiltakozást, tüntetést, de sem 2012-ben a diáktüntetések idején sem most a netadó elleni tömegmegmozdulásokon nem tudnak érdemben vezető szerepet vállalni.

Igen tudom, hogy elítélik a netadót, és ők is ellenzik, láttam jobbikos politikusok nyilatkozatait a témában, de mintha a régi radikalizmus kiveszett volna belőlük, most is megkérik a híveiket, hogy civilként vegyenek részt a tüntetésen és békésen tiltakozzanak. Ez olyan furcsa egy "radikális" párttól, ráadásul sok jobbikos ellenérzéseket táplál a netadó elleni tüntetésekkel szemben, mert tény, hogy most a baloldal, ha szabad így fogalmaznom ellopta show-t a Jobbik elől, és bizony tény, hogy Putyin szidása meg az EU-s zászló lobogtatása nehezen fér össze a Jobbik eddigi politikájával, csak akkor ne csodálkozzanak, ha hirtelen a baloldal támogatottsága megnő a fiatalok körében, elvégre eddig nyíltan csak a baloldali trió vállalta fel az ügyet.

De ugyanilyen tanácstalannak látom az LMP-t is, valahogy egyik újabb ellenzéki erő sem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel.


2014. okt. 30. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt már kifulladtak, másrészt meg ez a feriék akciója és ők nem akarnak összegabalyodni velük.


Tudom hídfő, de leszarom: [link]

2014. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Részben jól látod.


A Jobbik és az LMP is ellenzi a netadót, de nem szerveznek tüntetést, nem buzdítanak a tüntetéshez való csatlakozásra.


Főleg azért, mert a tüntetés szervezői, meg sok ember ott balliberális körökből származik.



Az LMP is nyíltan elhatárolódott már rég a balliberális csoportoktól.



Két tűz közé szorultak.


Ha csatlakoznak a tüntetéshez, akkor félnek, hogy egy kalap alá veszik őket a szocikkal meg a több balliberálissal.


De, ha nem csatlakoznak, az sem jó.

2014. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az, hogy a baloldal áll a tiltakozások mögött az annyira nem meglepő, az ilyen "népi" kezdeményezések mögött szinte mindig az épp aktuális ellenzék benne van nyakig, vagy szervezőként, vagy idővel átveszik az irányítást felette.


De itt az a meglepő, hogy a Jobbik egyik kedvenc mondása az, hogy "A jövőt nem lehet megállítani!" -mondván, hogy a fiatalok többsége őket támogatja (ez mondjuk túlzás, de tény, hogy a 18-25 év közötti korosztályban a Jobbik egy hajszállal népszerűbb még a Fidesznél is), tehát elég furcsán veszi ki magát, hogy egy jobbára fiatalokból álló tüntetésről pont a Jobbik tűnt el, és a nemzeti radikális párthoz kötődő sajtótermékek is egyet előre-egyet hátra álláspontot képviselnek, egyszerre szidják a netadót, aztán meg az ellene tüntetőket csőcselékezik le!

Valójában én a tanácstalanságot látom most a jobbikosokon. Ami nagyon furcsa egy határozott radikális (legalábbis ezt mondják magukról) nemzeti párttól.

2014. okt. 30. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:

A Jobbik netadóval kapcsolatos nyilatkozatait nem olvastam még, viszont az LMP-nek már van "terve", a gond az, hogy senki se figyel rájuk, nem elég népszerűek.



Az a helyzet a Jobbikkal, hogy mindegy mit mondanak, épp a radikális múltjuk miatt nem veszik őket komolyan.


2006 és 2010 között "hasznosak" voltak, kivették a részüket, sőt, rengeteget tettek a kormányváltásért, viszont ott kifújt a dolog. Ahogy leváltották Ferit, elsöpörték a Jobbikot a radikális múltja miatt. Jöttek a skandálok, a kormánypárti média lejáratása, majd benyögtek hébe-hóba egy hírt, ami pozitív fénybe helyezte a Jobbikot, csak hogy elcsitítsák az elégedetlenkedő radikál-jobbos szavazókat.


A Jobbik ezek után nem tud mit csinálni, már nem "hiteles" a párt. Sajnos vagy nem sajnos, ez van.



Az LMP pedig sosem kapta meg az áhított rivaldafényt. A kezdetektől fogva viccként tekintett rá a többi kormánypárt, a szavazók többségével együtt. Komoly és súlyos problémák, politikai kérdések voltak az előtérbe helyezve, az LMP pedig még mindig a fák mentésén, a szelektív hulladékgyűjtésen kattogott. Most úgy látom nő a támogatottságuk, az LMP-ben látok fantáziát. Kell egy hiteles, skandál-mentes, szavahihető, nem hülyeségeket beszélő bal oldali liberális párt, ami mögé beállhat a nép liberális rétege. Mindenkinek elege van az ál-liberál MSZP-ből, és utódjaiból.

2014. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
A Jobbik érthetően elhatárolódik ettől a liberális uszítástól. Demszky is Goodfriend is ott volt. Itt veszett a tüntetés hitelessége. Én egy-két óriás kigyúrt vadállattal kimennék és szétverném a Demszky meg a Goodfriend féle uszító cionista szabadkőműves liberális kutyákat. Azt nem értem, hogy még miért nem folyott a vére ezeknek az embereknek.
2014. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

#5


Azért mert az emberek többsége nem hozzád hasonló, magát jobb oldalinak valló, valójában habzószájú bzivadász összeesküvés hívő retardált vadbarom. Húzzál vissza a középkorba az érvmentes "ideológiáddal", és vidd magaddal a kopasz kutyáidat is.

2014. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Normális vagy kedves 6-os? Te vagy az összeesküvés hívő, hogy megvádolsz engem, hogy b....zivadász vagyok. Mi az, hogy menjek vissza középkorba? Goodfriend ott volt Szíriában is ahol rajta keresztül létre jött egy terror szervezet(ISIS) és rengeteg ártatlant gyilkoltak meg. Demszky úr meg jó pár milliárdot lenyúlt és csak azt nézi, hogy tegye tönkre az országot a balliberális kutyáival együtt. Mi az hogy érv mentes ideológia? Az érvem az, hogy ez egy uszító propaganda amihez nem csatlakozik a jobbik és egy értelmesnek nevezhető ember sem annak tudatában, hogy kik és hogyan csinálják. Nem vagyok jobbikos. Tudatlan, agymosott idióta vagy. Menjél vissza az iskolába és olvass sokat, mert semmit sem tudsz a világról. Éld a kis tökéletes liberális életedet, de ne terjeszd a hülyeségedet légyszíves. Az ilyen gyilkosoknak igenis follyon a vére. Azért mert nem akarom, hogy totális sötétségbe vigyék a népet meg az országot attól és védem a kultúrát középkori vagyok. Mocskolódni tudsz anélkül, hogy lenne valami valóságalapja. Nem tudsz semmit a világról és az életről. Nem vitázok veled, mert agymosott vagy és be vagy programozva,m hogy ontsd a sz.....rt és rombolj minden erkölcsi normát és kultúrát. Nem vagyok jobbikos csak ezt még hozzá teszem.
2014. okt. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 neked is elgurult a pirulad,igaz?
2014. okt. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Heteske ,linkeljel mar valamit,h Goodfriend szervezte az ISISt..az meg nem tunt fel h az amcsikat vadasszak?
2014. okt. 31. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A netadóról ha úgy tetszik, a Jobbik lemaradt. De azért azt erős túlzásnak tartom, hogy a fiatalok majd átözönlenek a baloldal zászlója alá.
2014. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!