Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a lent...

Mi a véleményetek a lent linkelt cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Csak így, a mai tüntetéshez egy kis kedvcsináló. Aki szerint pedig ez konteo, annak azt üzenem, hogy nekem is volt szerencsém már ilyen "megbeszéléshez".


2014. okt. 28. 19:15
 1/5 A kérdező kommentje:
A félelmetes egyébként az egészben az, hogy én is több ilyen céget ismerek, sőt egyben én is dolgoztam egy rövid ideig mérnökként. Ezek szerint ma, Magyarországon ez az elfogadott gyakorlat.
2014. okt. 28. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a fidesz nagy elszámoltatása miatt hány mszp-s ül rácsok mögött?

Nagyon valószínű

2014. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezekkel a dolgokkal mindenki tisztában van aki ismeri vagy dolgozik az építőiparban. Az is mindent elárul, hogy a NAV botrány kirobbanása óta azt hiszem csak az LMP kezdte el szorgalmazni a vizsgálatokat, az összes többi párt a legnagyobb egyetértésben nem akar azóta sem róla tudomást venni. De lehetne említeni a S.M. féle népszavazási kezdeményezésre milyen egyetértésben módosítottak törvényt nehogy már el kelljen a politikusnak számolni mire költi a juttatásokat. Korrupt az egész parlament, nagyon gáz a helyzet.
2014. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell belülről látni a dolgokat. Mára bátran kijelenthető, hogy ezek a 10-20-30 %-ok mozgatják a beruházásokat. A politika kikényszeríti a védelmi pénzét, vagy pedig lehúzhatod magad. És ugyan csak saccolni lehet, hogy ez a fajta, az országot megnyomorító és bűzlő mocsárrá rontó korrupció mekkor kárt okozhat, de mindenképp ezermilliárdokról van szó. Ha ezt ki lehetne irtani és ha hozzávesszük akár az áfa-csalások ezermilliárdjait, máris egy normális gazdaságú országban élhetnénk, nem igaz?

(és vessük össze a károkozás mértékével a lakosságot rendszeresen terrorizáló különféle újabbnál újabb adókkal, ahol pár tucat, 1-200 milliárdokat rugdosnak ki az emberekből)

2014. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, a legjóindulatúbb becslések szerint is 1000-1500 milliárdos dologról van szó.


és én csak abban a megyében, ahol lakom ismerek több olyan céget, ami ezzel foglalkozik. Ha kiírták a pályázatot elkészítik az anyagot és beadják. Egy darab szakmunkással sem rendelkeznek, csak ilyen-olyan módon megoldják ügyesbe a munkát, ha nyernek. De persze vannak olyan cégek is, akik foglalkoztatnak szakmunkásokat is, mégis Fidesz közeliként az MSZP rezsim idején kaszáltak milliárdokat évente. Hihetetlen átfedések vannak.


Mondjuk a legjobban akkor nevettem, amikor én is dolgoztam egy cégnél, ahol a pályázatokat elbírálták és a balfa sz vállalkozóra a döntés előtt úgy kellett rátelefonálni, hogy kimaradt egy-két tétel és legyen szíves pótolni, mert ő rajta a sor és neki kéne azt a munkát megnyernie.


Nem csoda, hogy az EU-nak nem tetszik a korrupció, hiszen az ő pénzük is elég rendesen benne van.


Mindezeket persze én is elmeséltem itt-ott és nagyon sokan nem hittek nekem.

2014. okt. 28. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!