Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A zsidók miért nem voltak...

A zsidók miért nem voltak ellenállóbbak a II. világháború idején?

Figyelt kérdés
Sok partizán volt közöttük akik tűzzel vassal harcoltak a magyarok és a németek ellen, de nem eléggé. Keményen fel kellett volna lázadniuk ezek ellen a barbár génhulladék nácik ellen. Nem, én nem vagyok zsidó, de szolidaritást érzek irántuk. Büszke vagyok rá, hogy nekem egyetlen ősöm sem harcolt a wehrmachtban, vagy a magyar seregben valamint, hogy nincs köze a deportálásokhoz. Sőt dédnagyapám segítette a zsidókat a deportálások idején amire nagyon büszke vagyok.
2014. okt. 27. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert a tobbseg magyarnak erezte magat, es nem tudtak elhinni, hogy a SAJAT HAZAJUK hozzajarul a legyilkolasukhoz.
2014. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, én azt hittem Izrael a hazájuk.

Zsidó nem lehet magyar. Magyar nem lehet zsidó.

A kettő kizárja egymást.

A zsidó egy törzsi vallás, csak zsidó származású ember lehet zsidó vallású. Aki zsidó vallású, deklarálja zsidó származását. A zsidók élesen megkülönböztetik magukat más nemzetektől, magukra a zsidót, másokra a gój szót használják.

Enyhén szólva tudathasadásos állapot, ha egy zsidó saját magát gójnak nevezi. :)

2014. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Te hogy a csudába lettél volna ellenállóbb egy megszállt országban, ahol ott a Wehrmacht és az SS, csak h két megszálló fegyveres alakulatot nevezzek meg. Amúgy ott volt a varsói gettólázadás, a sikeres kitörés Sobiborból (az egyetlen sikeres zsidó ellenállás és tömeges szökés egy lágerből). A szovjetunióban ott volt egy csomó zsidó partizán. soroljam? De egy nő v egy kisgyerek mit kezdjen gépfegyverekkel szemben?
2014. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11-es: mélységesen egyetértek!!!!

12-es: nem akarlak megbántani, fogalmazzunk úgy, h vannak kevésbé okos és/vagy műveletlen emberek. Lécci szkenneld má' be a családfádat Árpádig levezetve. Köszi.

2014. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"tűzzel vassal harcoltak a magyarok ... ellen,"


1. magyar ember nem harcol magyar ember ellen, aki ezt teszi, az hazaáruló (vagy nem magyar) és a lehető legsúlyosabb büntetést érdemli

2. a magyar honvédség élet-halál harcát vívta, hogy megvédje Magyarországot a vörös hordától. Százezrek haltak hősi halált a magyar haza védelmében (köztük a dédapám is).

Aki fegyvert fog ellenük, nem méltó az emberi nevezetre.


Ez olyan, mintha a tűzoltót, aki életét kockáztatva berohan az égő házba, lelövöd vagy felrobbantod.

Esetleg egy elsősegélyt nyújtó orvost hátba lőni.



1944 márciusában, a megszálló német alakulatokkal szemben is a magyar honvédek vették fel a harcot, zsidók nemigen mutatkoztak, ők mindig mástól várták a segítséget.

2014. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Lécci szkenneld má' be a családfádat Árpádig levezetve. Köszi."


Közöd?

Maradjunk annyiban, hogy nekem nincsen (nemlétező) "kettős identitásom". Tudom kihez vagyok hűséges és nem csapok be senkit, nem játszom kettős játszmát.

2014. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!