Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az internet adóról?

Mit gondoltok az internet adóról?

Figyelt kérdés
Szerintem ez G_*_C_I_ség, mert akkor kb az otthoni plusz tanulást is megadóztatják. Remélem, hogy nem vezetik be.

2014. okt. 23. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

[link]


nem kell mindent elhinni...

arról szól hogy azt akarják megadóztatni, aki internetet használja telefonálásra és ezzel kerülné meg a távközlési adót

valószínű hogy mobilinternetre fog csak vonatkozni, és ott a 700 forintos stop is

2014. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mi ez, hanem, hogy mi a véleményetek róla, de mindegy. :D
2014. okt. 23. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Nevetséges, de nem fogják bevezetni (olyan formában, mint amit meghirdettek eredetileg).
2014. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem sok jót.
2014. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fekete/negatív humor /szarkazmus:

Otthoni plussz tanulás? Minek neked otthon tanulni? Részt veszel az órán,nem?

Otthon menjél ki a kertbe, bent meg takarítsál,legyél a családdal,mint a régi szép időben.


-szarkazmus vége-


Gec_ségnek az,de ha így megszavazzák,az gáz lesz...


Tegyük fel,egy család 9k-t fizet a netért. Net árakat nem tudom,de csak mondtam egy összeget.

Mondjuk 3 tagú a család. Egy közülük aktív torrentes(ha már úgyis a torrent van még középpontban), havi 100 gigát letölt torrentről.

100*150, ami 15000 ft, de ugye seedelni is kötelező és ha valaki az illetőtől tölti,az gondolom még több plussz...

És akkor nincs szó a család másik két tagjáról és gondolom az a torrentező is még használja másra a netet...


Most az internetszolgáltatónak miért jó,ha 9k-t kap, de 15k-t kifizet? Nulla a haszon, meg nulla a 9k is,amit elköltene erre-arra(nem tudom,internetszolgáltató hogy osztja szét a pénzt...), de még bele kell nyúlnia a zsebébe és előhúzni 6k-t.

Vagy elhúz a f_ancba a szolgáltató, vagy azt mondja,hogy fizesse ki az ügyfél,

vagy olyan csomagokat hoz, amik megéri számára. És ilyenkor jöhetnek/jönnek majd a max-letöltési dolgok,mert mondjuk 4000ft-os ügyfélért nem akar mondjuk 100.000k-t fizetni...


De ha nincs torrent, akkor is sh_t, főleg azoknál,akiknál még az 5k is számít. Pedig az kevesebb,mint 10k vagy 20k. De sokaknál az is sok és szeretnének valamit enni is.



Én azt gondolom,hogy jobb lenne,ha nem vezetnék be,de ha már így felütötte a kis csúnya fejét az ötlet, akkor miért ne vezethetnék be?


És akkor megszívják azok, akik kevésbé tehetősek, munkájukhoz kell a net, akik skype-n tartják a kapcsolatot a külföldön élő családtaggal. És még sokan mások.

2014. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

szerintem félreértetted, mi fizetnénk az internetadót a szolgáltatónak, és az az államnak, tehát tulajdonképpen mi az államnak, a szolgáltatókat ez egyáltalán nem érintené.

2014. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Az internetadó a szolgáltatóra vonatkozik, az más kérdés hogy milyen formában terheli át a fogyasztóra. Elsőre azt tippelném be hogy megszűnik a korlátlan csomag.
2014. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Digitális rezsicsökkentést!


Számíthattunk rá, hogy a Fidesz a választások után brutális megszorításokba fog kezdeni. Természetesen most sem a gazdagokat fogják megterhelni, hiszen internetadó kerül majd bevezetésre.


„Az internet megadóztatása egyértelműen felesleges, átgondolatlan és rossz, mert tovább mélyíti a Magyarországon amúgy is meglévő digitális szakadékot és elzárja az új felhasználókat az internettől.” Ez a mondat a Fidesz 2008. áprilisi közleményéből való, és újabb példája lett a rezsim hazug képmutatásának.


Ráadásul a szolgáltatókra terhelt adó – a Fidesz többi „szabadságharcos” adójához hasonlóan – megint csak a kisemberek számláján fog megjelenni, újabb terhet róva azokra a milliókra, akik számára a „csökkentett” rezsi befizetése is óriási gondot okoz.


Az Európai Baloldal véleménye szerint az internetet nemhogy megadóztatni kell, hanem a meglévő terheit csökkenteni, hogy ezzel megkönnyítsük az információhoz való olcsó hozzájutást, a fiatalok álláskeresését, az oktatási anyagokhoz való hozzáférést. A szegények adóinak csökkentését és a tél közeledtével – újabb 400 fagyhalált megelőzendő – a rászorulók támogatását követeljük ahelyett, hogy a keceli fideszes polgármester mintájára inkább „szájba rúgják” őket.


Európai Baloldal

Sajtóiroda

2014. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy a vasárnapi tüntetésen hathatósabban fejtheti ki róla mindenki a véleményét, mint itt a gyakorikérdéseken.
2014. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!