Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka ennek az...

Mi lehet az oka ennek az egésznek?

Figyelt kérdés
A hazai nemzetiségek 1920-előtt nem nagyon vagy abszolút nem voltak hajlandóak asszimilálódni,viszont trianon után rekord gyorsasággal kezdtek el asszimilálódni.Mi lehet ennek az oka?Mi vagy mitől történhetett ilyen gyorsan a beolvadásuk a magyarságba?
2014. okt. 23. 17:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam hogy trianon után,egészen máig.
2014. okt. 23. 17:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem kérdést.

Trianon után nem igazán maradtak nemzetiségek Magyarország területén. Azok közül akik itt maradtak a határvonás után, a legtöbben elmentek a környező országokba.

2014. okt. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezt honnan veszed? A nemzetiségek Trianon után is megőrizték a saját identitásukat. Nagyon sok sváb, tót,bunyevác stb. község volt az országban, és nem keveredtek a magyarokkal.
2014. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előtte is volt asszimiláció, főleg a városokban.

A XX. századi urbanizáció ezt felgyorsította. A városokban az emberek kiszakadtak eredeti kulturális közegükből és a vegyes házasságok is általánosak (pl. Erdélyben, Felvidéken is ez a folyamat játszódik le a magyarság létszámának gyors csökkenése során).

A második világháború után 180 ezer németet kitelepítettek Németországba és 70 ezer szlovák önként választotta az áttelepülést Csehszlovákiába, ezek is jelentősen csökkentették a kisebbségek számát.

Az asszimilációban továbbá fontos szerepet játszott, hogy Magyarország hivatalos nyelve egyedül a magyar, az oktatás többnyire a nemzetiségiek számára is ezen a nyelven folyik, a médiában is csak ez volt elérhető sokáig.

2014. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Trianon után itt maradt 500000-német,140000-szlovák...stb.Azért ez nem kevés szám.Utolsó,ha én magyarként a gyermekem pl.:egy román iskolába iratom attól ő nem válik románná.A kérdés,pedig a trianon után még itt maradt nemzetiségekre értem.Köszönöm az eddig érkezett válaszokat.
2014. okt. 23. 18:12
 6/6 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem hogy 1920-tól,mind a mai napig értem.
2014. okt. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!