Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet csak úgy...

Miért nem lehet csak úgy pénzt gyártani, nyomtatni, hogy minél több legyen? Elmagyaráznátok a lényeget ennek az egésznek? Elnézést ezért a buta kérdésért csak egyszerűen ez tűnik nekem logikusnak, ebben a pénztelen országban

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes kinyomtatott bankjegy mögött valamilyen fedezet, azaz valódi dologban mérhető ellenérték áll. Ez lehet egy értékes fizikai tárgy pl. arany, vagy különféle részvények, befektetések.


A bankjegyek, a fizikai pénz amit használsz, azok gyakorlatilag csekkel vagy kötvények, amik a fedezetként álló értékek valamely hányadát szimbolizálják.


Ha csak simán bankjegyeket nyomtatnánk az olyan lenne, mintha felírnánk találomra egy papírra, hogy "ez egy millió forintot ér" vagy "ez 2 kiló arannyal egyenértékű"

2011. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlatilag csekkek vagy kötvények*
2011. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Ezt már megpróbálták fasisztoid afrikai diktátorok, akik nem értették a marxista közgazdaságtant, csődbe is mentek.
2011. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát, ha van egy gazdagabb ország, mondjuk az legyen Franciaország. Azért van több "pénzük" mert jobbak a befektetéseik. Nem igazán áll össze nekem ez a magyar gazdaság :S
2011. nov. 25. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
nézd meg a youtubon a "pénz, mint adósságot" meg fogod érteni a dolgok okát
2011. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Olyan szórakoztatóak ezek a gyerekek... :)
2011. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első azért nem egészen igaz.

A pénzkibocsátás mögött fedezetnek kell lennie. Ma már ritka az arany, a fedezete a gazdaság által megtermelt javak.

Ha a gazdaság teljesítőképessége alacsony,és több pénzt nyomtatnánk,akkor infláció kezdődne. Emelkednének folyamatosan az árak,árú hiány lépne fel,és nőne a munkanélküliség. A végén összeomlana a gazdaság,ahogyan 1946 előtt a pengő esetében is történt. A pénz akkor már nem lenne egyéb,mint egy értéktelen darab papír.

Az államkötvény a bankjegykibocsátástól független. Azok tulajdonképpen az állam számára hitelfelvételt helyettesítő eszközök. Nem pénzintézetektől vesz fel hitelt,hanem a tőzsdén adja el a kötvényeket.

2011. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
A You Toubon csak összeesküvés elméleteket olvashatsz,amik nem fedik a valóságot.
2011. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük a legegyszerűbb magyarázatot: minél több van valamiből, annál kevésbé értékes. Lehetne nyomni a pénzt számolatlanul, csak akkor a forint értéke csökkenne. Csak több lenne a pénz, még több lenne, aztán a végén oda jutnánk, hogy 20000 forintot hagynál ott a boltban egy doboz gyufáért.


Érdekes dolog a gazdaság működése és törvényszerűségei, megéri utánaolvasgatni. :)

2011. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! már sokszor láttam ezt a kérdést, próbálok rá úgy magyarázatot adni, ahogy attól az embertől hallottam, aki nekem elmagyarázta.


először: a világ mai országai közül már egyiknek sincs valódi fedezet a valutája, pénzneme mögött. a pénz mai értelemben egy közmegegyezésen alapuló tárgy, amiről azt mondjuk, hogy van értéke, valójában pedig persze, hogy nem ér 20.000 Ft-ot egy darab papír.


másodszor (a valódi kérdés): vegyél 100 darab embert. mindegyiknek van 1-1 Ft-ja. mindegyik minden reggel elmegy a pékhez, és vesz 1-1 db kiflit. napközben mindenkihez visszajut a maga-maga forintja.

aztán valaki kitalálja, hogy minden, a kezében megfordult forintból lecsiszol egy keveset, és összegyúrja egy újabb forinttá. tehát innentől kezdve 101 Ft van forgalomban.

a pék észreveszi, hogy valakinek több pénze van (pl. eggyel több kiflit vesz). több pénz van forgalomban, tehát ő is emeli az árakat.

és el is jutottunk a végéhez.


a kormány esztelenül elkezdene bankjegyeket nyomtatni, és mindenkinek megemelnék a fizetését, a boltok, szolgáltatók stb. tudnák, hogy mindenkinek van egy csomó pénze, tehát többet akar vásárolni.

ők is árat fognak emelni, hogy nagyobb bevételük legyen. miért is ne? az embereknek több a pénzük.


és így jutsz el ahhoz, hogy bár sok pénz van forgalomban, minden sokba kerül, tehát nem nyerték semmit.

lehet, hogy keresel 2.000.000 forintot de a kenyér is 1200 forintba fog kerülni.

2011. nov. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!