Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyit ér 56?

Ennyit ér 56?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 15:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Mint ismert 89-ig nem volt téma 56. Azóta meg vagy téma vagy nem nagyon...de ha igen akkor is mindig körül nézve hogy meg ne hallja valaki. Valahogy nem tudunk mit kezdeni 56-al. Púp a hátunkon. Áprlis 4 és március 21 illetve november 7 más volt. De 56 idegen test. Namost itt az internetadó vagy mi...ez TELJESEN lesöpörte 56-ot! Most már az se foglalkozik 56-al aki eddig tette. Az internetadó a fő téma. Aztán persze ez is megy a fenébe mert jön Mindenszentek. Na az elsöpör minden hülyeséget.


Mert azt beláthatja mindenki hogy bár mesterségesen próbálják a nép torkán lenyeletni 56-ot a Mindenszenteknek nem kell reklám. Olyankor tényleg megmozdul az ország és egy emberként irány a temető mert halottja mindenkinek van.


De 56...? Az valahogy olyan amivel nem tudunk mit kezdeni...-az internetadó el is söpörte idén 56-ot.

2014. okt. 22. 15:21
 2/14 anonim ***** válasza:
56' nagyszüleink vére!
2014. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

A gengszterváltás utáni vezetéseknek nem 56 a jelentős esemény, hanem a 90-es évek. Mivel az elvtársak akkor lopkodták el a nép verítékéből létrehozott közvagyont, vagyis akkor kezdődött a privatizáció.

56-ot tényleg nem emlegetik, hisz előtérbe kerülne az a kérdés, hogy ha papíron rendszerváltás volt, akkor vajon miért nem azok kapták vissza a gazdasági hatalmat akiké az 50-es évek államosításai előtt volt.

2014. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vagy netán van itt olyan, akinek szülei vagy nagyszülei teljes mértékben visszakapták azt a társadalmi és gazdasági pozíciót, amit generációkon keresztül kemény munkájukkal létrehoztak?
2014. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, magadból indulsz ki és a saját gondolataidat kivetíted az egész magyar társadalomra.
2014. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Vagy netán van itt olyan, akinek szülei vagy nagyszülei teljes mértékben visszakapták azt a társadalmi és gazdasági pozíciót, amit generációkon keresztül kemény munkájukkal létrehoztak?"


Lefordítom...


Az illető azért"sír"mert a Horthy-rendszerben élő élősködő kizsákmányoló rokonai akik a nép munkájából éltek ma nem azon a szinvonalon vannak.


Még szép!


Kádár EGYIK hibája hogy nem büntette meg az összes Horthysta utódot.


Hogy is írja Ady te SZEMÉT négyes-válaszoló?!


Proletár fiú verse


Az én apám reggeltől estig

Izzadva lót-fut, robotol,

Az én apámnál nincs jobb ember,

Nincs, nincs sehol.

Az én apám kopott kabátú,

De nekem új ruhát veszen

S beszél nekem egy szép jövőről

Szerelmesen.


Az én apám gazdagok foglya,

Bántják, megalázzák szegényt,

De estére elhozza hozzánk

A jó reményt.


Az én apám harcos, nagy ember,

Értünk ad gőgöt és erőt,

De önmagát meg nem alázza

A pénz előtt.


Az én apám bús, szegény ember,

De ha nem nézné a fiát,

Megállítná ezt a nagy, földi

Komédiát.


Az én apám ha nem akarná,

Nem volnának a gazdagok,

Olyan volna minden kis társam,

Mint én vagyok.


Az én apám ha egyet szólna,

Hajh, megremegnének sokan,

Vígan annyian nem élnének

És boldogan.


Az én apám dolgozik és küzd,

Nála erősebb nincs talán,

Hatalmasabb a királynál is

Az én apám.


EHHEZ TARTSD MAGAD!


Te szemét elnyomó-utód!

2014. okt. 22. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a szemét 4-es válaszoló vagyok. Kösz szépen a minősítést. Mivel a nagyszüleim saját kezük munkájával családostól dolgoztak a saját háztáji gazdaságukban. Soha nem alkalmaztak cselédet. A falu megbecsült emberei voltak a becsületseeégük miatt. Apám a TSZ-ben évi 365 napot robotolt, volt Kiváló Szövetkezeti Dolgozó kitüntetése többször is. Még egyszer kösz a minősítést, ha mi kizsákmányolók voltunk akkor mik a mai népnyúzó privatizátorok?
2014. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nem sértődtem meg, mert az ifjúságba azt nevelték bele hogy az 50-es évek háztáji gazudálkodói népnyúzó kulákok voltak. Kérdés az hogy hogyan, ha többségük egy kert nagyságú földjén kizárólag a családjával robotolt? Kit zsákmányoltak ki és hogyan élősködtek a népen? Talán úgy hogy tojást és más élelmet hordtak fel a városiaknak hogy ehessenek? Nem mind igaz ám amit az iskolában tanítanak.
2014. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az 56-os forradalmárok sem akarták, hogy azok kapják vissza a hatalmat és a vagyonukat, akiktől Rákosi elvette. Nem akartak újra úgy élni, mint Horthy idejében. A forradalmat az egyetemisták robbantották ki, akiknek a szülei uradalmi cselédek, nincstelen munkások voltak, és hozzájuk csatlakozott a kétkezi munkásság. Nem az arisztokraták harcoltak. A gyárakat nem adták vissza a gyárosoknak, hanem Munkástanácsok vezették.

Azt, hogy mi lett volna a forradalom győzelme esetén, talán még ők sem tudták.

Ma azért nem ünnepli a többség, mert sikertelen volt, és a Kádári időkben jobban éltek, mint most.

Sőt! a rendszerváltás után az elvett vagyonért kárpótlást kaptak, a kastélyok nagyrészét vissza kapták a volt arisztokraták. Az Egyházak is tetemes kárpótlást kaptak.

2014. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, tegyük fel hogy te otthon végezhető jövedelemforrást találsz, amihez vásárolsz egy jó PC-t. Saját magad dolgozol rajt, nem alkalmazol csicskát, ahogy ma a gazdagok teszik. Akkor te ettől kizsákmányoló leszel? Csak azért mert otthonodban is meg tudsz élni?

Ugyanis az 50-es években simán kuláklistára került mindaz, aki a saját otthonában meg tudott élni, akkor is ha az adott közösség legjobban köztiszteletben álló tagja volt. Az előbbi példát folytatva, mit szólnál ha miközben otthon dolgozol, rendesen adózva, egyszer csak jönnének hozzád a padlássöprők, elvinnék a PC-det amit diákmunkádból vettél, majd behajtanának rabszolgának egy szövetkezetbe? Majd ledolgozod életedet, majd az általad létrehozott közvagyont olyanok privatizálnák akik soha életükben nem tettek semmi hasznosat a társadalomérrt. Mit szólnál? Ujjonganál hogy éljen az államosítás, éljen a privatizáció, mert most aztán szabad lettél mert otthonod helyett egy multinál vagy egy magyar újgazdagnál robotolhatsz? Vagy felmerülne benned az a kérdés hogy a tisztességes emberek igenis kapják vissza egykori társadalmi és gazdasági pozíciójukat, és kárpótolja őket a magyar állam az igazságtalanságért?

2014. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!