Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt változott meg...

A Jobbik miatt változott meg a liberálisok gondolkodása ez ügyben?

Figyelt kérdés
Régen az oroszok voltak a "felszabadítók" a liberálisoknak, amióta a Jobbik Oroszországgal szeretné szorosabbra fűzni a gazdasági viszonyt, hirtelen már nem "felszabadítók", hanem minden rossz tőlük és onnan jön.

2014. okt. 22. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A liberálisok (sem) tartották soha felszabadítónak az oroszokat. Ezt csak a Thrümer Gyula féle kommunisták hiszik.
2014. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó dehogynem, hogy a "fasiszta" elnyomás alól "felszabadítottak" minket. Thürmer egy ostoba kommunista, őt ide sorolni felesleges, mivel mindenki tudja, hogy nem normális.
2014. okt. 22. 07:45
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, te mentálisan alultáplált vagy?


Sem a valódi, sem a "vadliberálisok" nem tekintették soha, semmilyen körülmények között felszabadítóknak az oroszokat.

Megsúgom: '56, és '89 sehol sem lett volna liberálisok nélkül...


Azért sokmindent lehetne a jobbikra kenni (pozitívat-negatívat egyaránt), de ezt távolról sem.

2014. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Régen az oroszok voltak a "felszabadítók" a liberálisoknak"


???

Eddig ezt a népet az orosz tették tönkre. 48, 45, 56. Csakhogy 3-at mondjak a jövő heti lottószámokból. Mind egy-egy kés volt a nemzet szívébe és mindig az oroszok tettek róla.

2014. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tepee ***** válasza:
68%

Nos, Szovjetúnió tényleg felszabadított minket '45-ben, közben elloptak minden mozdíthatót az országból. Ezután szabad kormány alakul, valóban, de Rákosi Mátyás az országban mászkáló szovjet katonák enyhe nyomása segítségével '48-50 környékén teljesen átvette a hatalmat, és totális diktatúrát épített ki, tehát összességében nem kell túlságosan szeretni a Szovjetúniót.

Oroszország egy másik állam, nem felel a Szovjetúnió bűneiért (főleg, hogy elég régen volt), de sok már egyébért felel, többek között a Putyin vezette maffiaállam műdemokratikus diktatúrájáért, ami a Jobbiknak úgy tűnik, tetszik.

2014. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Oroszország egy másik állam, nem felel a Szovjetúnió bűneiért"


Köszi, akkor a mai Magyarország sem felel a Magyar Királyság bűneiért, ugye? Nyilván igen, csak hát valamiért mégis szeretik sulykolni belénk a kollektív bűntudatod. Ami engem nem nagyon izgat, mivel én nem vagyok felelős semmiért.


"de sok már egyébért felel, többek között a Putyin vezette maffiaállam műdemokratikus diktatúrájáért, ami a Jobbiknak úgy tűnik, tetszik"


Vicces, mert megint előjött a liberó-demagógia, miszerint A Jobbiknak az orosz államberendezkedés tetszik. Az USA kormánya is nyilván azért üzletel a kínai rezsimmel, mert tetszik neki a kínai államberendezkedés. Különbség a Jobbik és a liberálisok között annyi, hogy míg a Jobbik gazdasági kapcsolatokat keres és próbál ápolni, addig a liberálisok csak egy államberendezkedésbe vannak belezúgva. Ezért mennek annyira nyugatra, mert ott van "jogállam".

2014. okt. 23. 17:46
 7/8 A kérdező kommentje:
bűntudatot*
2014. okt. 23. 17:47
 8/8 Tepee ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Igen, Magyarország nem felelhet a Magyar Királyság bűneiért. Ma már senki nem büntethet meg minket azért, amit akkor tettünk, mint ahogy a németekre se mondhatjuk, hogy nácik, csak azért mert a dédszüleik azok voltak. (Egyébként nem minden "náci" volt bűnös a háborúban, ezt is elismerem.)

Nekem a gazdasági kapcsolatokkal semmi bajom. De jelenleg elbukni látszik a keleti nyitás is, a kormány legfeljebb maga felé nyit, ugyanis Oroszországgal kölcsönösen bojkottáljuk egymást, az Ukrajnai állásfoglalásunk miatt, amivel egyetértek. A baj az, hogy a keleti nyitásból egyelőre csak nyugati zárás lett, mert a belpolitikánkkal feldühítettük az EU-t.

Ne haragudj, ha a Jobbiknak nem tetszik Oroszország állami berendezkedése, akkor tévedtem. A kormányunknak viszont tetszik, és ez a nagy baj.

Az új gazdasági kapcsolatokkal pedig semmi baj. :)

2014. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!