Mitől lehet fellendülés?
Én voltam a "Sieg Heil", most akkor megokosítom azt a butuska fejecskéd.
Fellendülésünk alapjai /a "Sieg Heil" üdvözlésen kívül/:
-ez a albalkáni nép tanuljon meg összefogni, együttműködni egymással, ne egymást marja, hanem segítse, ez a legfontosabb,
-növeljük a szellemi tőke értékét, ugyanis kizárólag ezzel a tényezővel, nagyobb hozzáadott értékkel juthatunk előre,
-a félgyarmati helyzetünkből a legjobbat hozzák ki a politikusaink,
-tanuljunk meg "lilaköd" helyett ózont fingani.
..az adók fedezete a költségvetés." Szerintem forditva van. A szociális kártya egy korlátozottan hasznlható fizetőeszköz, fedezete a költségvetés. Előbb-utóbb visszakerül hozzá.
0 szaldó, és a költségvetésbe befolyt bevételek a fedezet.
Nem sajnos a nagytőkének nem lehet hízelegni, nem vevő a kérésekre, csak az ultimátumokra. Azt pontosan a tőkés társadalmakat nem ismerők hiszik, hogy csak türelmesen kérni kell, ahogy azt is hogy ha az extra profit normállá alakul akkor világgá szaladnak, itt hagyva egy másik tőkés csoportnak a profitot. Pld ha a cora úgy dönt hogy neki nem éri meg akkor a tescó már is elszívja a fogyasztási igényt. Semmi nagy dolog, csak meg kellene tanulni hogy ha kedvezőtlen a helyzeted akkor is van mozgástered, csak tudni kell a partnered fejével gondolkodni, és ismerni a lehetőségeit.
A kapitalizmus üzleti etikája ezzel ki is merül, csak meg kellene tudni használni a magyaroknak is.
Azért mert nem igazán tartom magam nácinak, még vagy 2000 évig tanulnod kellene hogy oktathass!
-ez a albalkáni nép tanuljon meg összefogni, együttműködni egymással, ne egymást marja, hanem segítse, ez a legfontosabb,
Ennek semmi köze semmihez, mert minden nemzet más.
Az amik nagy része annyira ostoba hogy fáj, csak nagyon specializáltak.
A Franciák bizony nem félig zárják le az utat és nem egy napra, de nállunk egy BKV sztrájk is kiveri a biztit. Egymást segíteni, hogy?
Nem vagyok balkáni, diplomás vagyok, 6 évet dolgozta összesen külföldön, csak itt nem látom értelmét sajnos. Talán ez nem az én hibám.
-növeljük a szellemi tőke értékét, ugyanis kizárólag ezzel a tényezővel, nagyobb hozzáadott értékkel juthatunk előre,
Ha nem tudjuk képviselni az érdekeinket, és a politika nem ad lehetőséget a kiművelt embereknek a boldogulásra, csak a külföldnek termeljük az értelmiséget.
-a félgyarmati helyzetünkből a legjobbat hozzák ki a politikusaink,
-tanuljunk meg "lilaköd" helyett ózont fingani.
Már mint a tőke számára és a saját zsebük számára, így gondoltad ugye?
Néha már annyira kézenfekvően hoznak olyan törvényeket, szabályokat, kitételeket, amikről már majdnem azt hiszem hogy direkt a magyarok ellen hozzák, szóval nagyon messze állnak az elvárható teljesítménytől! A nagytőkét kellene egy kicsit rendbe rakni, hogy ne azt tehessék gyakorlatilag amit csak akarnak, mert abból soha nem lesz fejlődés.
PLD 20% al magasabb átlag jövedelmek, kb 5-6% os munkanélküliség csökkenésnek felelnek meg. Az az, nálunk nem csak a magas inaktívok aránya a probléma, hanem az átlag bérek színvonala is. Ahogy ha nem 176 + 40 óra a kötelező munkaidő, hanem csak 160 ó / hó, akkor egyből – 5-6% munkanélküliség eltűnne ( 0 Ft kell hozzá)
És egy sor lehetőség akadna, amihez jóformán csak elhatározás kellene, és a tőke ellen kellene végre a társadalom helyet menni.
Továbbra sem értem, mit akarsz. Kérdezel valamit, mások kifejtik a véleményüket, erre leugatod őket, hogy nem úgy van. Ha a saját hangodat akarod hallani, inkább egy egyszemélyes talkshow-t ajánlanék, nem biztos hogy a megfelelő fórumot találtadmeg.
Nagyon furcsán vélekedsz, mert én nem ugatok le senkit, és a válaszom hangvétele mindig a megszólításomtól függ. Van akivel el lehet beszélgetni, „ eszme csere” és ha te nem akarsz akkor ne csöszögess. Én csak válaszolok a válaszokra, ha ez neked fáj akkor ne vitatkozz velem.
Valóban, ezt válságot a hagyományos eszközökkel csak "kezelni"lehet, megoldani nem.A gond ott van, hogy a globalizált világgazdaság a végletekig kihasználja a természeti erőforrásokat, de ezt nem fizeti meg valóságos értékén.A globalizáció hasznát bezsebeli,de a természeti károkozás és az erőforrások kizsarolása költségeit szétteriti az országok lakosságára, vagy a következő generációkra hagyja. A világ tartós fejlődése nem függhet a gépkocsiipartól és a szénhidrogénektől.És nem függhet a ma már öncéluvá vált spekulációs globális pénztől sem, amely egy szelet kenyeret sem termel, de mérhetelen hasznot hoz egyeseknek, és nyomorúságot millióknak.
Valóban, ezt válságot a hagyományos eszközökkel csak "kezelni"lehet, megoldani nem
Ebben teljesen egyet tudok érteni veled és csak annyit tennék hozzá, hogy a kezelés is minden ország esetében más.
Hogyan tud egy ország nagyobb bevételekre szert tenni?
1, fokozza a saját iparának teljesítményét, és befektet otthon. Ahoz kellene vendégmunkások stb!
2, kiviszi a termelését és máshól fektet be, persze a tőke és a profit az övé marad.
Amikor a globális tőke, már a saját hazai működését is kiviszi, akkor a hazájában nő a munkanélküliség és csökken a fogyasztás. Ma a világban már annyian kivitték a termelést a fejlett országok egy jelentős részéből, ez hozta a válságot.
Sajnos a globális piac csak álom maradt, mert nem a versenyen alapszik, hanem a monopóliumokon, és a felvásárlásokon, piacvásárlásokon, és a munkaerő, illetve a természeti források gátlástalan kihasználásává. Mi ebben különösen alárendeltek lettünk, hiszen az az MSZP ÁH hiányt folyamatosan a befolyó és egyre szűkülő multi tőkéből akarta fenntartani, ezért a munkavállalók jogait folyamatosan csökkentette, és egyre előnytelenebb megállapodásokat kötött. Nem vette észre hogy Kína és India már rég elvitte az üzleteket, és mi a nagy ár különbségek miatt nem versenyezhetünk velük.
^ Nem. A következő történik: kérdezel, mások válaszolnak, erre te elmondod, hogy nem, nem ez a válasz a kérdésedre.
???
... ami egyébként ilyen formában megválaszolhatatlan. Paradigmaváltás küszöbén állunk, ahol az eddigi gazdasági ciklusok értelmezhetetlenné válnak, és egyre kevésbé lehetséges a jelenlegi rendszer szerint átfogó válságkezelő tervezetet kidolgozni. Csak specifikus, lokális megoldások léteznek, amíg valaki ki nem talál egy "New Deal-kaliberű" új szisztémát.
Csak hogy azóta megerősödött a liberalizmus, és hihetetlen globalista erők tartják a kezükbe a gazdaságot amiknek ez nem nagyon tetszene.
Én Jobbikos vagyok és számos ponton egyezik a felfogásommal, de a liberálisoknak lehabzana a szájuk:
De fenn tartom hogy a lokális jellegzetességek miatt nem lehet egységesen alkalmazni a lehetőségeket, hiszen a nagy gazdasági rendszereket a nagy gazdaságok találják ki, és mi nem vagyunk nagy gazdaság.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!