Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lehet fellendülés?

Mitől lehet fellendülés?

Figyelt kérdés
Néhány mondatban!
2010. jan. 24. 20:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én voltam a "Sieg Heil", most akkor megokosítom azt a butuska fejecskéd.

Fellendülésünk alapjai /a "Sieg Heil" üdvözlésen kívül/:

-ez a albalkáni nép tanuljon meg összefogni, együttműködni egymással, ne egymást marja, hanem segítse, ez a legfontosabb,

-növeljük a szellemi tőke értékét, ugyanis kizárólag ezzel a tényezővel, nagyobb hozzáadott értékkel juthatunk előre,

-a félgyarmati helyzetünkből a legjobbat hozzák ki a politikusaink,

-tanuljunk meg "lilaköd" helyett ózont fingani.

2010. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

..az adók fedezete a költségvetés." Szerintem forditva van. A szociális kártya egy korlátozottan hasznlható fizetőeszköz, fedezete a költségvetés. Előbb-utóbb visszakerül hozzá.


0 szaldó, és a költségvetésbe befolyt bevételek a fedezet.

Nem sajnos a nagytőkének nem lehet hízelegni, nem vevő a kérésekre, csak az ultimátumokra. Azt pontosan a tőkés társadalmakat nem ismerők hiszik, hogy csak türelmesen kérni kell, ahogy azt is hogy ha az extra profit normállá alakul akkor világgá szaladnak, itt hagyva egy másik tőkés csoportnak a profitot. Pld ha a cora úgy dönt hogy neki nem éri meg akkor a tescó már is elszívja a fogyasztási igényt. Semmi nagy dolog, csak meg kellene tanulni hogy ha kedvezőtlen a helyzeted akkor is van mozgástered, csak tudni kell a partnered fejével gondolkodni, és ismerni a lehetőségeit.

A kapitalizmus üzleti etikája ezzel ki is merül, csak meg kellene tudni használni a magyaroknak is.

2010. jan. 24. 23:43
 23/30 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem, mit akarsz. Kérdezel valamit, mások kifejtik a véleményüket, erre leugatod őket, hogy nem úgy van. Ha a saját hangodat akarod hallani, inkább egy egyszemélyes talkshow-t ajánlanék, nem biztos hogy a megfelelő fórumot találtadmeg.
2010. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Valóban, ezt válságot a hagyományos eszközökkel csak "kezelni"lehet, megoldani nem.A gond ott van, hogy a globalizált világgazdaság a végletekig kihasználja a természeti erőforrásokat, de ezt nem fizeti meg valóságos értékén.A globalizáció hasznát bezsebeli,de a természeti károkozás és az erőforrások kizsarolása költségeit szétteriti az országok lakosságára, vagy a következő generációkra hagyja. A világ tartós fejlődése nem függhet a gépkocsiipartól és a szénhidrogénektől.És nem függhet a ma már öncéluvá vált spekulációs globális pénztől sem, amely egy szelet kenyeret sem termel, de mérhetelen hasznot hoz egyeseknek, és nyomorúságot millióknak.
2010. jan. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Azért mert nem igazán tartom magam nácinak, még vagy 2000 évig tanulnod kellene hogy oktathass!


-ez a albalkáni nép tanuljon meg összefogni, együttműködni egymással, ne egymást marja, hanem segítse, ez a legfontosabb,


Ennek semmi köze semmihez, mert minden nemzet más.

Az amik nagy része annyira ostoba hogy fáj, csak nagyon specializáltak.

A Franciák bizony nem félig zárják le az utat és nem egy napra, de nállunk egy BKV sztrájk is kiveri a biztit. Egymást segíteni, hogy?


Nem vagyok balkáni, diplomás vagyok, 6 évet dolgozta összesen külföldön, csak itt nem látom értelmét sajnos. Talán ez nem az én hibám.


-növeljük a szellemi tőke értékét, ugyanis kizárólag ezzel a tényezővel, nagyobb hozzáadott értékkel juthatunk előre,


Ha nem tudjuk képviselni az érdekeinket, és a politika nem ad lehetőséget a kiművelt embereknek a boldogulásra, csak a külföldnek termeljük az értelmiséget.


-a félgyarmati helyzetünkből a legjobbat hozzák ki a politikusaink,

-tanuljunk meg "lilaköd" helyett ózont fingani.


Már mint a tőke számára és a saját zsebük számára, így gondoltad ugye?

Néha már annyira kézenfekvően hoznak olyan törvényeket, szabályokat, kitételeket, amikről már majdnem azt hiszem hogy direkt a magyarok ellen hozzák, szóval nagyon messze állnak az elvárható teljesítménytől! A nagytőkét kellene egy kicsit rendbe rakni, hogy ne azt tehessék gyakorlatilag amit csak akarnak, mert abból soha nem lesz fejlődés.

PLD 20% al magasabb átlag jövedelmek, kb 5-6% os munkanélküliség csökkenésnek felelnek meg. Az az, nálunk nem csak a magas inaktívok aránya a probléma, hanem az átlag bérek színvonala is. Ahogy ha nem 176 + 40 óra a kötelező munkaidő, hanem csak 160 ó / hó, akkor egyből – 5-6% munkanélküliség eltűnne ( 0 Ft kell hozzá)

És egy sor lehetőség akadna, amihez jóformán csak elhatározás kellene, és a tőke ellen kellene végre a társadalom helyet menni.

2010. jan. 25. 00:07
 26/30 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem, mit akarsz. Kérdezel valamit, mások kifejtik a véleményüket, erre leugatod őket, hogy nem úgy van. Ha a saját hangodat akarod hallani, inkább egy egyszemélyes talkshow-t ajánlanék, nem biztos hogy a megfelelő fórumot találtadmeg.


Nagyon furcsán vélekedsz, mert én nem ugatok le senkit, és a válaszom hangvétele mindig a megszólításomtól függ. Van akivel el lehet beszélgetni, „ eszme csere” és ha te nem akarsz akkor ne csöszögess. Én csak válaszolok a válaszokra, ha ez neked fáj akkor ne vitatkozz velem.

2010. jan. 25. 00:11
 27/30 A kérdező kommentje:

Valóban, ezt válságot a hagyományos eszközökkel csak "kezelni"lehet, megoldani nem.A gond ott van, hogy a globalizált világgazdaság a végletekig kihasználja a természeti erőforrásokat, de ezt nem fizeti meg valóságos értékén.A globalizáció hasznát bezsebeli,de a természeti károkozás és az erőforrások kizsarolása költségeit szétteriti az országok lakosságára, vagy a következő generációkra hagyja. A világ tartós fejlődése nem függhet a gépkocsiipartól és a szénhidrogénektől.És nem függhet a ma már öncéluvá vált spekulációs globális pénztől sem, amely egy szelet kenyeret sem termel, de mérhetelen hasznot hoz egyeseknek, és nyomorúságot millióknak.



Valóban, ezt válságot a hagyományos eszközökkel csak "kezelni"lehet, megoldani nem


Ebben teljesen egyet tudok érteni veled és csak annyit tennék hozzá, hogy a kezelés is minden ország esetében más.


Hogyan tud egy ország nagyobb bevételekre szert tenni?

1, fokozza a saját iparának teljesítményét, és befektet otthon. Ahoz kellene vendégmunkások stb!

2, kiviszi a termelését és máshól fektet be, persze a tőke és a profit az övé marad.


Amikor a globális tőke, már a saját hazai működését is kiviszi, akkor a hazájában nő a munkanélküliség és csökken a fogyasztás. Ma a világban már annyian kivitték a termelést a fejlett országok egy jelentős részéből, ez hozta a válságot.

Sajnos a globális piac csak álom maradt, mert nem a versenyen alapszik, hanem a monopóliumokon, és a felvásárlásokon, piacvásárlásokon, és a munkaerő, illetve a természeti források gátlástalan kihasználásává. Mi ebben különösen alárendeltek lettünk, hiszen az az MSZP ÁH hiányt folyamatosan a befolyó és egyre szűkülő multi tőkéből akarta fenntartani, ezért a munkavállalók jogait folyamatosan csökkentette, és egyre előnytelenebb megállapodásokat kötött. Nem vette észre hogy Kína és India már rég elvitte az üzleteket, és mi a nagy ár különbségek miatt nem versenyezhetünk velük.

2010. jan. 25. 00:25
 28/30 anonim ***** válasza:

^ Nem. A következő történik: kérdezel, mások válaszolnak, erre te elmondod, hogy nem, nem ez a válasz a kérdésedre.


???


... ami egyébként ilyen formában megválaszolhatatlan. Paradigmaváltás küszöbén állunk, ahol az eddigi gazdasági ciklusok értelmezhetetlenné válnak, és egyre kevésbé lehetséges a jelenlegi rendszer szerint átfogó válságkezelő tervezetet kidolgozni. Csak specifikus, lokális megoldások léteznek, amíg valaki ki nem talál egy "New Deal-kaliberű" új szisztémát.

2010. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Csak hogy azóta megerősödött a liberalizmus, és hihetetlen globalista erők tartják a kezükbe a gazdaságot amiknek ez nem nagyon tetszene.

Én Jobbikos vagyok és számos ponton egyezik a felfogásommal, de a liberálisoknak lehabzana a szájuk:

[link]


De fenn tartom hogy a lokális jellegzetességek miatt nem lehet egységesen alkalmazni a lehetőségeket, hiszen a nagy gazdasági rendszereket a nagy gazdaságok találják ki, és mi nem vagyunk nagy gazdaság.

2010. jan. 25. 08:50
 30/30 anonim ***** válasza:
én is úgy gondolom h magas kereset kell, meg sok befektetés az embereknél!, korrupció kiirtása, kis államaparátus, csalások büntesése, pézelkobzások, a kettészakadt társadalmi különbségek megszüntetése, kutatás, fejlesztés, profi egészségügy, de mindenek előtt egy olyan társadalom ami össze tud fogni, és cslekvőképes, aktivan részt vesz a politikában!
2010. jan. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!