Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lehet fellendülés?

Mitől lehet fellendülés?

Figyelt kérdés
Néhány mondatban!
2010. jan. 24. 20:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Mint általában minden válság esetén:

Tovább használják a leamortizált termelő eszközöket -> kesebb beruházási költségek

olcsóbb lesz a munkaerő -> kevesebb munkabér költség és járulék

csökkenő anyagárak

kevésbé versenyképes konkurencia tönkremenése - megszűnése

Ezek oda vezetnek, hogy lassan ismén növekszik a termelés nyereségessége, ami beindítja a konjuktúra öngerjesztő folyamatát.

2010. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Aztán jön megint egy válság...és megy elölről az egész
2010. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Ez úgy ahogy van sületlenség!


Tovább használják a leamortizált termelő eszközöket -> kesebb beruházási költségek


Kisebb teljesítmény, alacsonyabb minőség, ahol nincs beruházás ott nincs fogyasztás és még kevesebb a munka.


olcsóbb lesz a munkaerő -> kevesebb munkabér költség és járulék

csökkenő anyagárak


Ez meg csak a tőke profitot növeli, de nem okoz fellendülést!


kevésbé versenyképes konkurencia tönkremenése - megszűnése


És a tönkrementek szoc ellátása, és ezáltal alacsonyabb fogyasztási színvonal, romló ÁH mérleg.


Ezek oda vezetnek, hogy lassan ismén növekszik a termelés nyereségessége, ami beindítja a konjuktúra öngerjesztő folyamatát.


Mitől növekszik a nyereség ha olcsóbbak az árak és kevesebb a fogyasztás mennyiségi igénye?

2010. jan. 24. 21:25
 4/30 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sületlenség, mégis minden 25-30 évente megismétlődik.
2010. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ez valami liberális agyrém.

Ráadásul PLD Angela Merkel aki tényleg liberális, homlok egyenest másként gondolja.


Az az, csak a magyar liberálisok " a piac majd mindent megold" téves filozófiája sajnos!


Azt meg meg sem említem hogy nincs általános recept a más más ország gazdaságai esetén. Főleg itt nem érvényesül, hiszen a már a fogyasztás így is minimális, illetve nincs befektetési lehetőség. Nem csak csökkent a fogyasztás és nőtt a megtakarítás úgy általában, ami az átlagos fogyasztói társadalmaiban -ciklusként jelenik meg, hanem a mesterséges fogyasztás csökkenés már kontraproduktív hatásokat gerjesztett a reálgazdaság és a takarékosság egyenlegében.

2010. jan. 24. 21:37
 6/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem totál igazad van kérdező. Ezt a szöveget valami szemétláda Bajnai fajtáktól tudom elképzelni.


Nagyon leegyszerűsítve:

Megszorítás -> megtakarítás -> több pénz (na de kinél? ezért kamu)


A forgalomban lévő pénz mennyisége határozza meg EGYEDÜL a gazdaságot szerintem.

Magas bérek -> vásárlóerő -> kereslet -> élénk gazdaság

2010. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Lehet hogy sületlenség, mégis minden 25-30 évente megismétlődik.


A ciklikus gazdasági hatások amiről te beszélsz, ( termelési telítettség) és az külön jelentkezik az egyes országokban, és az exporttal szorosan értelmezve a te felsorolásodnak lenne értelme. Most viszont a neoliberális gazdaságpolitika sokkalt be, hiszen az olcsóbb költségek miatt kitelepített vállalkozások, helyi munkanélküliséget okoztak, és ezáltal munkanélküliséget, és a fogyasztás visszaesését. Ahová a termelést kivitték ott meg nincs elég fogyasztás. A neoliberális gazdaság fenntarthatóságának alapja rendült meg, a fogyasztás növekedés. Minden ország a lehetőségeihez képest protekcionista gazdaságot alkalmazta válság kezelésre, így nem számíthatunk az exportnövekedésére.

2010. jan. 24. 21:46
 8/30 A kérdező kommentje:

Szerintem totál igazad van kérdező. Ezt a szöveget valami szemétláda Bajnai fajtáktól tudom elképzelni.


Az hogy Bajnai szemét én is aláírom, de a válaszolót nem akarnám megbántani!


Nagyon leegyszerűsítve:

Megszorítás -> megtakarítás -> több pénz (na de kinél? ezért kamu)


A forgalomban lévő pénz mennyisége határozza meg EGYEDÜL a gazdaságot szerintem.

Magas bérek -> vásárlóerő -> kereslet -> élénk gazdaság


Amit írsz azt csinálták mostanában az Euban, csak a magasabb bérek helyett kisebb munkaidő relatív arányait használták, hiszen nem a termelés fokozása volt a cél.


Nekünk viszont a hasonló direkt fogyasztásnövelés nem jó.

Csak ott lenne célszerű növelni a fogyasztást ami a belső piacot élénkíti, az az pld a felső réteg jövedelmét nem, hiszen sok import terméket vásárolnak, autó, lcd, ami nem jó a gazdaságnak. Tb csökkentés és az adókulcsok eltolása melletti csökkentés.

Munkahely teremtő beruházások, amik nem a profitra hanem a tömeges munkahely teremtésre hatnak, az az korporatív bevételeket hoznak. Így hosszútávon is fenntarthatóak.

Szóval fejlesztési protekcionizmus, és nem fogyasztási.

2010. jan. 24. 21:57
 9/30 anonim ***** válasza:

@ 21:38

"A forgalomban lévő pénz mennyisége határozza meg EGYEDÜL a gazdaságot szerintem.

Magas bérek -> vásárlóerő -> kereslet -> élénk gazdaság"


Hát akkor nagyon egyszerű a megoldás! Jelenlegi pénzrendszerben pénz=hitel. Utasítani kell a kereskedelmi bankokat, adjanak minden állampolgárnak mondjuk 10 millió Ft hitelt. Lesz kereslet, fogyasztás, felélénkül a azdaság, megnőnek a bérek, polgárok röhögve visszafizetik a hitelt kamatostul. És a világ megmenekült.


21:46 kérdező 21:46

Akkor nincs menekvés?

2010. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"... de a válaszolót nem akarnám megbántani! "

Köszönöm. Én sem akartam senkit megbántani, remélem nem úgy hangzott. Mi csak itt mondjuk a hülyeségeinket, de a helyzetet nem mi fogjuk megoldani. Hamarosan itt lesznek a választások. Bárki kerül ki győztesen, adjon neki a mindenható bölcsességet és hajlandóságot, hogy a lehető legtöbbet tegye a dolog érdekében. És jöjjön el a fellendülés akár a kormány közreműködésével, akár a piac mindenhatóságával!

2010. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!