Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megtudják a liberálisok ezt...

Megtudják a liberálisok ezt fogalmazni?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azzal jönnek, hogy a szólásszabadság addig működik egy demokráciában, amíg "másokat nem sért vele meg az egyén". De ilyen alapon senki nem mondhat semmit, mert ki dönti el, hogy mi sértő és kinek?

2014. okt. 20. 11:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Mégis mit nem mondhattok ki ti szegények?

Egyedöl a gyűlölet beszédet büntetik...

2014. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Jól látod, 53% az oldal félnótása, aki mindenből a Jobbikot, a holoizét, meg a többit hozza ki.

Ebbe van beleőrülve:)"


Hát én többnyire este vagyok a gyógyóskérdéseken, de gyakran lehet botlani ennek a szerencsétlennek a hülyeségeibe.

És akkor nem is az oldal egyetlen félnótása.... :D

2014. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A liberális alapelv abból indul ki, hogy bármit megtehetsz amíg mások jogait nem sérted meg. A vélemény nyilvánítás szabadságánál nehéz megmondani, hogy kinek okoz sérelmet.


És a mostani kormány jön a korlátozásokkal és ezzel a magyarázattal áll elő az alaptörvényben. Ilyenkor jönnek az érintettek érzékenységével, de én ebben nem hiszek. Ha valaki szvasztikát akar használni hadd csinálja, az ő dolga. Én tudom mit jelent valójában az a szimbólum, a többségük meg nem.

2014. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A liberalizmus egy politikai filozófia, amit te kérdezel, az meg egy jogi kérdés.

Bár nyilván csak hőbörögninakarsz, és a valóság nem is érdekel, de leforítom a kérdésedet olyanra, amire a politikai filozófia reflektálhat.

Ez így hangzik:

Mivel minden józan eszű ember általában híve a szólásszabadságnak és ezt olyan értéknek tekinti, amit óvni kell, lehet-e, kell-e meghúzni ezzel kapcsolatban valamiféle határokat abban az esetben, ha a szólásszabadság következtében épp a demokratikus szbadságjogok, köztük a szólásszabadság kerül veszélybe?

Ugye a közhely számba menő példa Hitler demokratikus úton történt hatalomra kerülése.

Amennyire tudom, a liberális gondolkodók véleménye megoszlik e kérdésben, mert egy részük szerint semmi módon nem szabad korlátozni, mások óvatosabbak.

2014. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Mivel minden józan eszű ember általában híve a szólásszabadságnak és ezt olyan értéknek tekinti, amit óvni kell, lehet-e, kell-e meghúzni ezzel kapcsolatban valamiféle határokat abban az esetben, ha a szólásszabadság következtében épp a demokratikus szbadságjogok, köztük a szólásszabadság kerül veszélybe?"


A szólászabadság nem okozza a demokratikus értékrendszer meggyengülését. A korlátozása viszont igen. Amit mindig idekevernek azaz erőszakos cselekmények elkövetése, na azt kell visszaszorítani. De a beszéd nem erőszakos, ilyen egyszerű. Olyan ez mintha a gépjármű használatot tiltanád be a közúti balesetek miatt.


Amúgy ha Hitler a II. világháború előtt meghal valószínűleg a XX. század legnagyobb politikusaként lenne számontartva. Ezért nem mindegy mikor korlátozzuk a szólásszabadságot. És a mostani jogrendszer és az akkori között is igen jelentős a különbség.

2014. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Na tehát ha bármit megtehet amíg mások jogait nem sért kategóriába hogy fér bele hogy a világ egyik leggazdagabb embere és apja nyílt eugenika támogató ami az emberek kasztrálását megölését kiírtását szponzorálja. Ez szerintem sért másokat még is simán nyíltan bemondják a tévébe. Szerintem ha valaki elkezd olyanokat mondani hogy keményebb fellépés kéne a c betűsök ellen persze aki hasonló bűnöket követ el azok ellen is csak a c betűsök se legyenenek kivételek mert ők c betűsök szóval ha valaki ezt mondja vagy azt hogy éljen az eugenika és pénzt ad rá meg egy rakás ember halálát kívánja az úgy hogy van?
2014. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
bill gates az illető illetve apja szintén henry gates.
2014. okt. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

16-os: nem ismerem a pontos kijelentését az illetőnek.


Az eugenika viszont nem feltétlenül egyenlő a népirtással. Az eugenika az emberek tenyésztését jelenti adott tulajdonságok kiszelektálásával. Pl. elérhető a genetikai betegséget hordozók génjeinek kijavításával is.


Az egészségügy mindig akadályozta a természetes szelekciót ennek következtében növekszik az orvosi kezelés nélküli haldoklók száma. Ezért egyre jobban függünk az egészségügytől és egyre betegebbek vagyunk.

2014. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Az eugenika tudományos magyarázata annak hogy miért kell megölni a társadalom bizonyos tagjait. A nácik erre építve írtották a zsidókat a cigányokat a fogyatékosokat és egyebeket.. Egyépként legelsőnek az amerikai virginia államban volt jelen az eugenika ahol szintén kasztráltak minden fogyatékost feketét meg hasonlók.. [link]

[link]

Ha ezt jóváhaggyák akkor szerintem az hogy valaki kimondja hogy cigány nem kéne felróni... meg hogy van c bűnözés.

2014. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!