Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemszavazóknak mi nem...

A nemszavazóknak mi nem tetszik a Jobbikban?

Figyelt kérdés

A) konzervatív hozzáállása a dolgokhoz

B) nemzeti érzülete


A balosokat, liberálisokat, pártokratákat előre megkérném, hogy a "náczik / antiszemiták / középkoriak" típusú vagdalkozásaikat mellőzni szívesek legyenek, mert nem nekik szól a kérdés, másrészt meg a frázisaik nevetséges, közönséges vagdalkozások.


2014. okt. 19. 22:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
Engem az A zavar, a nemzeti érzület nem érdekel egy pártban, mert semmi jelentősége.
2014. okt. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az nem tetszik a Jobbikban, hogy a nyilatkozataik, kijelentéseik alapján nem a XXI. században gondolkodnak, hanem elvesztek valahol a XX. század legelején.

Nem szimpatikus továbbá az EU-hoz való viszonyulásuk sem, hiszen szomorú vagy sem, egy 10 milliós Magyarország egy nemzetközi szövetség nélkül elveszne, talán még a térképről is eltűnne előbb-utóbb. Láthatjuk, hogy mit művel mostanság Oroszország Ukrajnával.

A harmadik ok, hogy bár meg lettem keresztelve, nem vagyok vallásos, s teljesen feleslegesnek tartom, hogy a XXI. században ezt egy párt erőltetni próbálja.

S valóban, az orosz- és arabpártiság sem túlságosan rokonszenves, hiszen az ideális minta szerintem Nyugat-Európa, ami a problémái ellenére is egy kellemes, élhető térség (Oroszországgal és az arab világgal ellentétben).

2014. okt. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok.

A nemzeti érzelmükkel semmi baj nincsen, szerintem is fontos a kultúránk, értékeink megőrzése, mindaddig, ameddig ez nem jár együtt más népek lenézésével, lehurrogásával, gyűlöletével.

2014. okt. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
49%

A Jobbik nem konzervatív, az biztos. A konzervativizmusnak a jelentésével sincsenek tisztában. Azt hiszik, hogy a homoszexuális házasság vagy a drogok elítélése már elég, hogy konzervatívok legyenek. Elárulom, ezeket 89 előtt is üldözték, mégsem nevezhetjük őket konzervatívoknak

Hogy nemzeti érzelműek vannak a pártban azt nem vitatom. De ezt a kifejezést meg pontosan ők járatták le, a "nemzeti érzése" ráépített jól jövedelmező biznisszel.


A Jobbikot nem kell nácizni, mert csak egy ugyanolyan tömegpárt, termék, mint a többi. Semmivel sem jobb. Jellemző rájuk a köpönyegforgatás, a korrupció és az ideológiai szinkretizmus (egyszerűbben káosz, de ez a szavazatmaximalizálást szolgálja). Hogy ez valakinek bejön, lelke rajta.

2014. okt. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
29%

KGBéla

Az, hogy orosz pénzből orosz segget nyal.

Az, hogy náci.

2014. okt. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
19%

Valami elmebeteg írt, hogy a náczibbik bárt, miért kirekesztő....


[link]


A pride napján ezzel gyalázták meg a Parlamentet, a demokráciát, pár százezer LMTQ HONFITÁRSUNKAT és mindenkit akinek számítanak az alapvető emberi jogok...

2014. okt. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!


Azt tudom írni, mint amit már eddig is írtam erre a kérdésre.


Nem szimpatizálok a jobbikkal.


Először is érdemes a jobbiknál különvenni a szavazóit és magát a pártot, mert a jobbikos szavazók nagyon sok esetben a nemzeti identitásukkal azonoítják a jobbikosságukat. Ezt a párt generálja. Ezzel megosztja pont a jobbikosok számára a nemzetet, ezt elítélem.


Továbbá, a saját szavazóik sokszor nem is a jobbik politikája miatt szimpatizálnak, hanem mert ő ettől igaz magyar, vagy mert így nyíltan cigányozhat, nyíltan románozhat, mert így kívül maradhat a tényleges politizálástól, és a független 3. erőhöz tartozhat. A jobbik ráadásul nem is igazán ezekről szól, de ez alapján szervezi a szavazóit. Ez egy átverés, elítélem.



Ennek következménye, hogy nem a valós problémákkal foglalkozik, hanem az emberek indulatait meglovagolva csinál politikát. Nem az oktatásról, egészségügyről, adózásról, gazdasági növekedésről beszél. Hanem nagyon beleragadt a bűnügybe, és ebben is csak a nemzetbiztonság, meg a közbiztonság kérdésébe. Ezek persze fontos kérdések, csak pl. a harmadik világbeli bevándorlók randalaírozásainak ügye eltörpül amellett, hogy az ország nem képes fenntartani magát az itt megtermelt pénzekből, és hiteleket kell folyamatosan felvenni, hogy nullára kijöjjünk.


Végül, ami nagyon fáj nekem a jobbiktól, hogy a paksi paktumot megszavazta. Az ország önállósága, hogy ne legyen semmilyen más országnak kiszolgáltatva, elemi érdeke egy nemzetnek. Egy tisztességes párt ekkor azt mondaná, hogy nézzük meg, hogy ez az ország hogyan tudná saját maga megoldani az energiszükségletét. Nem ezt tették. Még a saját tiszta szenes megoldásukat sem támogatták. Pedig van. Van teljesen zöld, hosszútávon fenntartató, az atomnál sokkal olcsóbb, Paksnál sokkal több munkahelyet teremtő (ráadásul pont azon a területeken ahol égető szükség van a munkahelyekre), az országot idegen adósságba nem kényszerítő, korszerű és saját magyar megoldás az energiára.


Ha volt valaha hazaárulás, az az Orbán-Putyin paksi paktuma. A jobbik a saját energiapolitikáját feladva, a magyar embereket elárulva megszavazta ezt a oaktumot. Ugyanúgy elárulta a hazáját, ugyanúgy hiteltelenné vált. EGy tisztességes jobbikos politikus ilyenkor azt mondta volna, hogy "köszönöm, de egy ilyen horderejű tett után nekem nincs többé helyem egy ilyen pártban". Hányan tették ezt?

2014. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg akkor náci egy államhatalom vagy párt, ha részrehajló. Ez esetben a cigányok élvezik az állam segítő kezét a nemcigányokkal szemben. Akkor ki a náci?


Az miért nácizmus, ha a cigánytól is ugyanazt várja el egy párt mint a magyartól? Pl. dolgozzon, adózzon, a lakást vegye és ne kapja stb...

2014. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
88%

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a média hatása.


Ha a tv-ben azt látod, hogy ezt a fogkrémet ajánlja Haidekker Géza fogorvos, akkor legközelebb kipróbálod, leveszed a polcról. A Jobbikot szinte egy könnyen vehető média sem ajánlja, mivel nem ez az érdeke. Inkább szájról szájra terjed.


Nagyon szép dolog a szeressünk mindenkit, de már az angolok is kezdenek rájönni, hogy a gyakorlatban ez baromság. 40 romániai cigány haza tud vágni egy üzleti negyedet Londonban - ráadásul lakást akarnak, nem munkát. Vannak határok, amiket meg kell húzni és vannak ugyan jogok, de kötelességek is. Ez az állam segít duma addig jó, amíg el nem gondolkodsz rajta, hogy az állam te magad vagy, aki fizeti az adót és a járulékokat. Nem mindegy, hogy egy cigánycsaládot tartok el belőle vagy 4 egész életében dolgozó magyar nyugdíjas műtétjét fizetem ki belőle.

2014. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
68%

"Ezek persze fontos kérdések, csak pl. a harmadik világbeli bevándorlók randalaírozásainak ügye eltörpül amellett, hogy az ország nem képes fenntartani magát az itt megtermelt pénzekből, és hiteleket kell folyamatosan felvenni, hogy nullára kijöjjünk."


Én nem nevezném eltörpülésnek a közbiztonság problémáit, mivel ha egy bevándorló vagy egy roma kést vág a hátamba (az ilyen környékek száma gombamód szaporodik), akkor a hozzátartozóimat nem az fogja érdekelni, hogy mi a helyzet a magyar GDP-vel. Inkább azon agyalnak majd, hogy hol van a beígért rend az utcákról? Már nem sokáig fenntartható a "homokba dugom a fejem" hozzáállás ha a közbiztonságot vesszük alapul. Számomra máig érthetetlen, hogy mire jó tagadni a bűnözés létezését, annak irányultságaitól függetlenül? Oké, hogy itt lehet azzal dobálózni, hogy "de nem minden cigány bűnöző", de akkor oldják meg a tisztelt okosok, hogy az átlagember csak tisztességes cigányokba akadjon bele éjszakánként. Ja igen, csak azokból nincs még egy megyére való sem.

2014. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!