Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzuk vissza a...

Miért nem hozzuk vissza a rovásírást?

Figyelt kérdés

Manapság már minden ország a saját írását használja digitálisan is, mert a technika lehetővé teszi. Az arabok is az egybefüggő kalligrafikus írásukkal írnak az interneten, a kínaiak többezer karaktert használnak, mégis kiírják őket számítógépen is, a koreaiak hangult használnak a neten. A mi eredeti írásunk a rovás volt. Jobban le lehet írni vele a magyar nyelvet, mint latin betűkkel, mert nem szükségesek betűkombinációk, a magyar nyelv minden hangjára vannak benne betűk, illetve gyakran használt kifejezésekre logogramok.


A latin írást anno klerikális nyomásra vettük át, de most már szekuláris ország vagyunk, tehát minél több dolgot meg kéne őriznünk ősmagyar múltunkból, mielőtt minden feledésbe merül.



2014. okt. 19. 20:14
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
9%

"A rovásírást lehetne továbbfejleszteni is, pl. a száz leggyakoribb magyar szóra ki lehetne találni logogramokat, így pár karakterrel le lehetne írni egy mondatot."


Ez már így helyes és támogatandó!

2014. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó:


[link]


Ne mondd már hogy egyszerűbb ezeket leírni mint a latin betűket..

2014. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
43%

"Rovásírással írd már le nekem, hogy


"Eggyel későbbi busszal megyek, mert a mosógép szerelőre vártam. A meki előtt találkozunk.""



Hová írja le? A gyakorin nincs rovás támogatás. Küldje el neked postán a lapot?

2014. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
13%

"Ne mondd már hogy egyszerűbb ezeket leírni mint a latin betűket.."


Miért ne mondjam? Hazudjak inkább?

2014. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem a muveltseg resze a rovasiras ismerese, de nem cserelnem le a latin betuket erre.
2014. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
83%

"de amerika úgysem fogja engedni"


Amerikát pont az érdekli, hogy Magyarország magyar betűket használ-e vagy latint. Hihető.

2014. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
39%

"mert én úgy akarom és kész "


Szerinted ki nem szarja le mit akarsz?

2014. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
1%

Én meg azért mert magyar. Magyar embereknek ne latin írást tanítsunk már mert az azért lássuk be elég abszurd.

Ráadásul a latin egy holt nyelv, míg a magyar ezzel szemben nagyon is elő.


Övezze a magyar emberek örök megvetése Első Nemzetgyalázó István lelkét a túlvilágon, ki a magyar nyelvet így megcsúfolta!

2014. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar embereknek ne latin írást tanítsunk már mert az azért lássuk be elég abszurd. "


Szerintem azt használjuk ami logikus és könnyű. S mivel legtöbben a latin írást használják nálunk, maradjunk is annál.


Attól még, hogy valami a múlt része nem kell megtartani. Mindannyian örömmel megválunk az életünkben már feleslegessé vált dolgoktól. Nagyon helyesen.

2014. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
63%

Vissza? A rovásírás ma is élő írás. A magyarság soha nem felejtette el igazán. Szinte minden korból maradtak ránk rovásleletek. Például a lévai vár rovásírásos alaprajza, a kiskunhalasi rováspálcák, sok székelyföldi templom is visel rovás feliratokat, mint pl. az énlakai templom és még sok rovásemlékünk maradt. Ma is egyre népszerűbb.


De a latin írást szerintem sem kellene lecserélni.

Azonban a rovásírás népszerűsítése, megismertetése az emberekkel mindenképpen támogatandó. Jó lenne, ha az iskolákban tananyag része lenne. Nem kellene többet rááldozni mint pár órát a rovás ABC megtanulására, helyesírására. Mellette még lehetne, hogy néhány lecke a tankönyvekben rovásírott legyen. Ezeknél a leckéknél a tanár róna a táblára, a tanulók pedig a füzetjeikbe, így jobban a fejekben maradna.

2014. okt. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!